Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen tdbank sitesine baktığım zaman Türkiye ile antlaşmalı banka yok fakat zelle ve westernunion uygulamaları var zelle de Türkiye de yok bir tek western union kalıyor western union sadece sen gönderirken senden keser alacak kişi 2.kez kesinti olmaz
    https://www.td.com/ca/en/personal-banking/how-to/bank-accounts/international-money-transfer/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Abd den tr ye para gonderiminde karsilikli iki banka da ayri ayri mi para kesiyor acaba? Ona gore tr de en az kesintiyi yapacak bankadan hesap actirip o hesaba abd den para gondereyim.Ben tdbank dan hesap actim paranin miktarinda herhangi bir sinirlama olmadan 40$ karsiliginda istedigin kadar para gonderebilirsin dedi tdbbank.

40 dolar gibi bir masrafla 4000 dolar civarında parayı Türkiye'ye gönderebilirsiniz. Masrafı sadece Transferwise'a ödüyorsunuz, ne ABD'deki ne de Türkiye'deki banka masraf kesebilir. Dolar-TL dönüşümü de aşağıda göreceğiniz gibi piyasa değerinden olur, banka kuru yüzünden zarar etmezsiniz.
    alt metni

• @ayvalik10, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@vermaynen tdbank sitesine baktığım zaman Türkiye ile antlaşmalı banka yok fakat zelle ve westernunion uygulamaları var zelle de Türkiye de yok bir tek western union kalıyor western union sadece sen gönderirken senden keser alacak kişi 2.kez kesinti olmaz
    https://www.td.com/ca/en/personal-banking/how-to/bank-accounts/international-money-transfer/

evet hatirladim simdi bankaci zelle ile gondeririz demisti. Tr de zelle yoksa ozaman gonderim isi yatiyor malesef. abd den gonderecegim turkiyeye, western union ozaman hic birsey kesmicek benden sadece tdbank 40$ kesicek seklinde mi anlamaliyim?

• @knnrn, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@vermaynen, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Abd den tr ye para gonderiminde karsilikli iki banka da ayri ayri mi para kesiyor acaba? Ona gore tr de en az kesintiyi yapacak bankadan hesap actirip o hesaba abd den para gondereyim.Ben tdbank dan hesap actim paranin miktarinda herhangi bir sinirlama olmadan 40$ karsiliginda istedigin kadar para gonderebilirsin dedi tdbbank.

40 dolar gibi bir masrafla 4000 dolar civarında parayı Türkiye'ye gönderebilirsiniz. Masrafı sadece Transferwise'a ödüyorsunuz, ne ABD'deki ne de Türkiye'deki banka masraf kesebilir. Dolar-TL dönüşümü de aşağıda göreceğiniz gibi piyasa değerinden olur, banka kuru yüzünden zarar etmezsiniz.
    alt metni

tahmini gonderecegim miktar icin 70 dolari buluyor malesef transferwise fakat tdbank da miktar ne kadar olursa olsun 40$ daha uygun yine de tesekkurler @knnrn

• herkese merhaba,

enpara üzerinden ABD hesabına swift yapan oldu mu hiç? Enpara'da swift transferi yapmak istediğimde Hesap No ve Swfit Code girecek yer var Routing Number'ı girecek yer yok. Müşteri hizmetlerine yazdım canlı destek üzerinden ama "bizde böyle" demekle yetindiler. BOA ise routing number olacak diyor. Ne yapacağım bilemedim 😕

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@coder, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

herkese merhaba,

enpara üzerinden ABD hesabına swift yapan oldu mu hiç? Enpara'da swift transferi yapmak istediğimde Hesap No ve Swfit Code girecek yer var Routing Number'ı girecek yer yok. Müşteri hizmetlerine yazdım canlı destek üzerinden ama "bizde böyle" demekle yetindiler. BOA ise routing number olacak diyor. Ne yapacağım bilemedim 😕

Ben şu sayfadaki kodu kullanarak Cepteteb üzerinden yollamıştım:

Bank of America’s SWIFT code BOFAUS3N should be used for incoming wires in U.S. dollars.

Bank of America’s SWIFT code BOFAUS6S should be used for incoming wires in foreign currency.

If you do not know or are unsure of the type of currency being received please use BOFAUS3N.

Someone sending an incoming international wire to you may also ask for Bank of America’s address. The address to provide is as follows:

BOFAUS3N (for incoming wires in US dollars or unknown currency)
    Bank of America, NA
    222 Broadway
    New York, New York 10038

BOFAUS6S (for incoming payments in foreign currency)
    Bank of America, NA
    555 California St
    San Francisco, CA 94104

• @knnrn teşekkürler.

Enpara'dan transfer tecrübemi paylaşayım.

Enpara'daki hesabımdan BOA'daki hesabıma, Account Number, SWIFT Code ve Ad-Soyad bilgileri ile transfer gerçekleştirebildim. Routing number'a uluslar arası para transferinde gerek olmadı.

Enpara 41 TL, aracılar ve BOA 30 USD kesti 10K için. Transferi TR'de sabah 10 gibi yaptım, 6 saat sonra kontrol ettiğimde BOA hesabına ulaşmıştı.

edit: Bir güncelleme yapayım, Aracılar ve BOA 30 USD aldı demiştim, bugün fark ettim ki araclar 30 USD + 15 USD BOA almış.

• ⭐⭐

@coder enparanın mobil uygulaması abd calışıyormu
    transferi abd deykenmi yapdınız

• @yapay-zeka evet abd'de yaptım ve mobil uygulama çalışıyor. hatta web'den de sorunsuzca online bankacılığa girebiliyorsunuz. IP vs sebebiyle yurtdışından erişiliyor diye bir engel koyulmuyor.

• ⭐⭐

@coder ilgin için teşekkür ederim

• tdbank dan acilan hesap suresi daha 1 ay olmadi ve zille ile de para transferide mumkun olmadigi icin kapatmak istiyorum acaba hemen kapatilabilir mi yoksa belli bir suresi mi var eger oyleyse aylik 5.99$ gibi bir kesintisi olucak her ay tr deyken kapatamam cunku.

• ⭐⭐

enpara'nın sitesinde: --- Yurt dışı banka ATM'lerinden para çekme den bahsetmiş hiç kullanan varmı abd'de

3,00 USD karşılığı TL (BSMV hariç, işlem başına)

• ⭐⭐

burda: https://www.qnbfinansbank.enpara.com/ucretler#atm
    Yurt dışındaki ATM’lerden de para çekilebiliyor mu? Nasıl oluyor?
    Evet, Encard’ınız ile yurt dışındaki banka ATM’lerinden de o ülkenin para birimi cinsinden para çekebiliyorsunuz. Hem de, çekilen bu para Vadesiz TL hesabınızdan çekildiği için o ülkenin para biriminden bir hesabınız olması da gerekmiyor. Yani, Encard’ınız ve Enpara.com Vadesiz TL hesabınızda paranız olduğu sürece, yurt dışına seyahate gitmeden önce döviz almak ve yolculuk boyunca yanınızda yüklü miktarda döviz taşımak zorunda kalmazsınız. Seyahatiniz boyunca ihtiyaç duydukça ATM’lerden para çekebilirsiniz. Encard'ınızla yurt dışı ATM’lerinden çektiğiniz para, uluslararası kart kuruluşlarınca, varsa kuruluşun masraf ve komisyonları da eklenerek, Amerikan Doları’na çevrilir. Amerikan Doları cinsinden gelen işlem bilgisi, işlem tarihinden önceki iş günü açıklanan Merkez Bankası Amerikan Doları satış kurundan Türk Lirası’na çevrilerek Enpara.com Vadesiz TL hesabınıza yansıtılır.

Yurt dışı ATM’lerinden para çekmeniz durumunda işlem başına bir ücret tahsil edilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea @knnrn @crazycells @FreeWoRLD @semavi Türkiyede ki garanti bankası BBVA ile ortak oldu ismi artık garantibbva oldu. Amerika da üç yerde bu bankanın şubeleri var. Acaba transfer konusunda avantajlı olurmu ki bu banka ile çalışan varsa sorsa yeni bir alternatif yolu olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ayvalik10 Malesef benim hic bilgim yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@MySea @knnrn @crazycells @FreeWoRLD @semavi Türkiyede ki garanti bankası BBVA ile ortak oldu ismi artık garantibbva oldu. Amerika da üç yerde bu bankanın şubeleri var. Acaba transfer konusunda avantajlı olurmu ki bu banka ile çalışan varsa sorsa yeni bir alternatif yolu olabilir.

Pek sanmıyorum. BNP Paribas TEB'in sahibi, hatta logosu bile BNP logosu ama ABD'deki bankaları Bank of West ile hiçbir avantaj sağlamıyor. Tam tersi Bank of America ile bankamatik anlaşmaları var.

• Merhaba arkadaslar. Amerikadan Türkiyeye Transferwise kullanarak para transfer ettim. Deneyimimi paylaşmak isterim. Forumdaki bilgileri de kullanarak biraz araştırma yapmıştım zaten. En uygunu Transferwise gibi görünüyordu. Hesap olusturdum ve Türkiyedeki yine kendi hesabıma 800 USD para aktardım. Dolar kurunu merkez bankasının alış kurundan hesaplayıp 48 saat sabit kur uyguladı. Totalde 10,44 USD fiyat çıkardı ama ilk transfer olması nedeniyle 9 dolar indirim yaptı. 1,44 USD tutarla 800 USD transfer etmiş oldum. 7 saat içerisinde hesabıma geçti para.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Az önce Transferwise Borderless hesabı açtım. Türkiye-ABD arasında sıkça küçük miktarlarda para transferi yapacaklar için çok mantıklı görünüyor. Ayrıca aynı hesaba bağlı debit kartı da sipariş ettim. 150 ülkede günlük 250 euro tutarındaki parayı ücretsiz çekebiliyorsunuz. Hesabım ve kartım aktif olduğunda kullanıp deneyimlerimi paylaşırım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |