Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @vermaynen , aktarma yaptığınızda direkt uçmuş olmuyorsunuz. Sayın @keysnambır 'ın söylediği durum şu; abd-rusya biletini ayrı rusya-tr biletini (veya herhangi başka bir ülke için de geçerli) ayrı alırsanız, indiğiniz havalimanında gümrükten geçerek valizlerinizi almanız ve tekrar check-in yapmanız gerekir. Bu durumda hangi ülkede olursanız olun ilgili vizeye sahip olmalısınız tabiki
    Ancak siz direkt olarak NY-IST uçuşunu tek bilette aktarmalı olarak alıyorsanız bu durum sizi ilgilendirmiyor, aktarmalı uçuşlarda bahsettiğiniz iki ülkede de sıkıntı yaşamazsınız..

İyi uçuşlar.

• @VolkanU, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@vermaynen , aktarma yaptığınızda direkt uçmuş olmuyorsunuz. Sayın @keysnambır 'ın söylediği durum şu; abd-rusya biletini ayrı rusya-tr biletini (veya herhangi başka bir ülke için de geçerli) ayrı alırsanız, indiğiniz havalimanında gümrükten geçerek valizlerinizi almanız ve tekrar check-in yapmanız gerekir. Bu durumda hangi ülkede olursanız olun ilgili vizeye sahip olmalısınız tabiki
    Ancak siz direkt olarak NY-IST uçuşunu tek bilette aktarmalı olarak alıyorsanız bu durum sizi ilgilendirmiyor, aktarmalı uçuşlarda bahsettiğiniz iki ülkede de sıkıntı yaşamazsınız..

İyi uçuşlar.

Tesekkurler aciklayici bilginiz icin.

• IJFKSAW20200125skypDY#/details/12712-2001251130--32532,-30943-1-16096-2001261425

bu ucus ile

https://www.skyscanner.com.tr/tasima/ucak-bileti/jfk/ista/200125/?adultsv2=2&childrenv2=&cabinclass=economy&rtn=0&preferdirects=false&outboundaltsenabled=false&inboundaltsenabled=false&qp_prevProvider=ins_month&qp_prevCurrency=TRY&qp_prevPrice=1544&priceSourceId=taps-taps&priceTrace=202001091439IJFKSAW20200125skypDY#/details/12712-2001251130--32532-1-12585-2001261150

ikisi farkli ucus mu acaba birinci ucus da azerbeycan airlines + batu airlines seklinde belirtilmis bu ne demek oluyor acaba? transit vizeye ihtiyacim mi var eger 1.bileti alirsam. Diger 2. bilet de ise sadece azerbeycan airlines yaziyor.

• Her ne kadar uçak güvenli, konforlu ve hızlı olsada Türkiye'deyken eğer acil değilse kullanmıyorum çünkü fobim var paylaşmak istedim benim gibi hem korkup hem de mutlulukla uçapa binecek olan var mı veya herhangi bi tavsiye verebilecek olan 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Manwe6265 doktorla görüşüp yarım uyku hapı alırsın uyursun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen Hayır, bu iki uçuş aynı değil. Bakü-İstanbul uçuşu farklı firmalar tarafından yapılıyor. Bakü'ye kadar aynı uçak.
    Bu durumun transit vize konusunda bir farkı olacağını sanmıyorum.

Şu sayfada Türk vatandaşları için visa waiver olduğu yazıyor: https://www.azconsulatela.org/Visas-and-Travel/Transit-Visa

• @knnrn, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@vermaynen Hayır, bu iki uçuş aynı değil. Bakü-İstanbul uçuşu farklı firmalar tarafından yapılıyor. Bakü'ye kadar aynı uçak.
    Bu durumun transit vize konusunda bir farkı olacağını sanmıyorum.

Şu sayfada Türk vatandaşları için visa waiver olduğu yazıyor: https://www.azconsulatela.org/Visas-and-Travel/Transit-Visa

Ucak degistirdigim zaman transit vize ihtiyaci olacak mi onu tam anlayamadim siz olmaz diyorsunuz ben en iyisi ayni ucakla devam eden secenegi secip o sekilde bileti alayim neden ucak degistiriyorlar onu da anlamadim acikcasi. :)ucak degisikligindeki bilet 18saat vermis digeri 16 saat. Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen Uçak değişikliği önemli değil, biletin nasıl kesildiği önemli. Aktarmalı tek bilet alıyorsanız sorun olmaz.

• THY sayfasinda online checkin yaptiranlar 60dk once havalaninda olmalidir yaziyor. Ama Houston-TR ucusu icin THY disinda havalaninin ozel bir durumu var midir?
    Ucustan ne kadar once havalaninda/kontuarda olalim?

• @caglaror biz en son LAX dan donduk, 2 saat once alana gittik online c-in yapmamiza ragmen. Soyle bir durum oldu, online c-in yaptık ama boarding vermiyor sistem. Mutlaka online c-in yaptiginizin dokumanini online ya da kagit cikti olarak yaniniza alin. LAX ta online c-in yapanlari farkli bir siradan aliyorlardi, diger sira daha kalabalikti. .gorevli online c-in formunu gormek istedi israrla , o siraya girebilmemiz icin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

THY sayfasinda online checkin yaptiranlar 60dk once havalaninda olmalidir yaziyor. Ama Houston-TR ucusu icin THY disinda havalaninin ozel bir durumu var midir?
    Ucustan ne kadar once havalaninda/kontuarda olalim?

Bagaj teslimi çok uzun sürmüyor ama güvenlik kontrolü bazı günlerde uzun sürebiliyor. Ben en az 2 saat önceden orada olunmasını öneriyorum.

• ABD'den cikarken genelde ucustan 2 saat oncesi havaalanina varmak uygun oluyor. Ama ABD'ye gelirken bazen 2 saat yetmeyebiliyor cunku birde gate'de guvenlikten geciyorsunuz. En son gelisimde Istanbul'da THY ucagini gecikmeli kaldirmak zorunda kaldilar cunku hala gate'deki guvenlik sirasinda bekleyenler vardi.

• Ucak yolculugu deyince aklima hep esimin 2004 yilinda yaptigi bir yolculuk gelir ve hatta hala bana bu yolculuktan dolayi aklina geldikce kizar 🙂

O zamanlar Tampa, Florida'da yasaiyorduk ve ben South Carolina'ya is nedeniyle gecici olarak 4 ayligina gidecektim. Kendisi bu sureyi Turkiye'de ailesi ile gecirmek istedi ve ben Tampa'daki bir turism agentasindan Austria havayollarindan $350'e tek yon bir ucak bileti buldum. Guzergah, Tampa, Washington DC, Viyana ve nihayetinde Istanbul idi.

Neyse yolculuk basliyor, esimi Tampa'dan ugurladim. Ama Washington DC'e varinca, havaalaninda bomba ihbari oluyor ve oradan ucagi 8 saat gecikmeli kalkiyor. Sonrasinda Viyana'ya vardiginda dogal olarak esim Istanbul ucagini kaciriyor. Austria havayollari otelde bir gece kalmasini teklif ediyorlar ama o biran once Turkiye'ye gitmek istedigi icin bana baska bir ucus bulun diyor. 🙂

Bu arada cogu ucuslar dolu ama Frankfurt ucaginda bir yer buluyorlar ve esimi once Austria havayollari ile Frankfurt'a gonderiyorlar, oradan THY ile Bukres, Romanya'ya gonderiyorlar ve esim Bukres'de gate ararken isminin anons edidigini farkediyor ve hemen bir polise denk gelip yardim istiyor. Polis telsiz konusmasindan esimin valizi ile ilgili bir sorun oldugunu, o yuzden kendisini gate'de acilen beklediklerini soyluyor. Neyse gate'e varinca iki valizininde orada kenarda durdugunu ve valizin birisinin parca parca oldugunu goruyor, kapatamiyor ama oradakiler yalvar yakar bir koli banti bulup sarip sarmalayip ucagin bagaj bolumune valizleri gonderiyorlar. Neyse sonunda yine THY ile Istanbul'a ulasiyor ama perisan bir sekilde. Valiz icin Austria havayollarina basvurduk, biz Frankfurt'a kadar valizleri sagsaglim tasidik, sonrasi THY'nin sorumlulugu dediler. THY ise hersey Bukres'deki havaalaninda olmus, bizim yapabilecegimiz birsey yoktu dediler. Boylece arada kaynadi gitti...

Bazen hala takilirim esime, istersen Austria havayollari ile tatile gondereyim diye 🙂

• ⭐⭐

@MySea abi bayağı gezdirmişsin sende :))) keşke direkt uçuş bulsaydın

• @haymatlos_ O zaman agentadaki kadin oyle buldu, oyle denk gelmisti 🙂

• @knnrn, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@vermaynen Uçak değişikliği önemli değil, biletin nasıl kesildiği önemli. Aktarmalı tek bilet alıyorsanız sorun olmaz.

Tamamdir cok tesekkurler.

• @MySea iyi boşamamış abi seni, bizimkisi boşardı 🤣🤣🤣

• ⭐⭐⭐

@Manwe6265 hocam benim size önerim kendinizi uçağın içinde olduğunuzu unutturmanız olabilir. Film gibi müzik gibi.
    Şimdi diyeceksiniz tabi ki 12 saat nasıl geçecek diye 😊 o zaman da @ayvalik10 hocamızın dediği yola başvurmanız icap edecek. Şimdiden yolunuz açık gönlünüz ferah olsun.

• ⭐⭐⭐

@MySea hocam eşinizi tebrik etmek lazım çok güçlüymüş gerçekten. Cenab-ı hak azminiz gayrettinizi attırsın demek geliyor içimden 🙏
    Hayatta ne zaman nerede ne geleceğini bilemiyoruz. Bu güzel paylaşım için teşekkür ederim

• @fetihy teşekkür ederim sadece kalkışlarda ve inişlerde heycan oluyor onun dışında idare ediyorum, film veya belgesel izlemek iyi fikir 🙂👍

Benzer Başlıklar

• 1
  • 8
  • 7
  • 36
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |