Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana rica ederim, emeğinize sağlık. Sabırla hep beraber beklemeye devam ediyoruz 🙂

• ⭐⭐

15 gün sonra daha net belli olacak rakamlar ve kestirimler

• @arnblt merhaba dvcharts sitesinin sisteminin nasıl çalıştığını biliyormusunuz? Sizin talihli olduğunuz yılda bu sistem başlamıştı, forumda ilgili İmece başlıklı konuyu biliyorum, dvcharts sitesinin eklentilerine Chrome yükleyip çalıştırdım şu an en son denememde case 2019AF37000 gibi bir sayı atıyordu, benim merak ettiğim ceac kontrol sayfasına ne zaman aktarılıyor ki biz bu eklentiyi kullanarak dvcharts sitesindeki datalara katkımız olsun, siz hatırlayabiliyor musunuz?

• ⭐⭐

@Muhtaradana dvchart sitesi CEAC verilerine göre bilgileri gösteren bir site. Bu sitenin sahibi CEAC sayfasında Captcha sorununu halletmek için gönüllülerden destek istiyor. Sayfaya girip sadece butona basıyorsunuz. Her tıklamada bir tane case numarası için durum bilgisini alıyor ve sistemine kaydediyor. Daha sonrada bunları DVcharts sitesinden gösteriyor. Böylece kaç Case numarası dolu onlar belirleniyor. Bu işlem belli aralıklarla tekrarlanıyor. Kaç vize onaylandı reddedildi bu bilgiler sisteme yansıyor.
    Tahminim bu kadar az sayıda talihli varken CN ler 60 binler olması bir yerden sonra büyük atlamalar olacağı yönünde. Aksi zaten işin mantığına ters. Ama bu atlama nerelerde olacak 1 Ocaktan sonra görürüz.

• @arnblt her kosulda atlamalar olacaksa 33K gibi bir cn sizce current olabilir mi

• @cato Şahsi kanaatimce değil 33k, 53k bile current olacak. Hatta Brit Simon biraz daha ileri giderek bir yazısında ya da videosunda, numaralar arasında büyük boşluklar olduğunu, dv2020 için ekstradan bir çekiliş olabileceğini belirtmişti. Tabi bunu beklemiyoruz ancak çoğu uzman kişinin deneyim ve analizleriyle tahminen bütün numaraların current olacağı yönünde, içiniz ferah olsun.

• @arnblt bilgi için teşekkür ederim

• ⭐⭐

@cato benim tahminim 33 binli Case ler mülakata girer hem de çok rahatlıkla. Burada kestirilemeyen 1 bilinmeyen 1 değişken var. Kestirilemeyen değişken mülakata katılım oranı. Yani gitme isteği. Bu eğer geçen senelerin aksine aşırı derecede artarsa sıkıntı olur. Bilinmeyen şey ise case lerin herbirinin kaç kişiden oluştuğu. Yani her case de 1 kişi varsa 2,3 veya 4 kişilik ailelerin sayısı azsa ki bu pek mümkün değil o zaman yüksek numaralara sıra gelmez ve büyük CN ler bu değişkenle açıklanmış olur.

• @Muhtaradana, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

Hayırlı olsun ocak bülteni eu için 14000 açıklandı
    Link ⬇⬇⬇

Ocak ve Şubat tan ne anlıyoruz?

• @tash tam anlamadım

• @Muhtaradana kusura bakma asıl ben konuya çok hakim olamadığım için belki soruyu doğru yöneltemedim. Linkte Ocak ve Şubat ayları için ayrı tablolar var. 14k Şubat ayı için olan, Ocak ne peki?

• Sayın @tash, her bir ayın 15-18'i arası visa bulletinde açıklanan case numberlara ait cut off sayıları kümülatif olarak artmaktadır. Demek, Kasım ayındaki cut off 10300 idi, bu sıfırdan itibaren gelen case numberların her bir ay artarak üstüne eklenmesiyle sayı yükseliyor ve Kasım ayında açıklanan bu cut off sayısı, Ocak ayında mülakata girecek olan numaraların en büyüğünün 10300 olacağı anlamına geliyor. Aralık ayında açıklanan 14000 cut off sayısı da, Şubat ayında mülakata girecek numaraların 14000'e kadar olduğunu gösteriyor. Ocak'ta açıklanacak cut off ile Mart ayında mülakata girecek numara aralıklarını öğrenmiş olacağız. Numaralar belli bir orana göre artmıyor, bunu belirleyen KCC. Süreç basitçe bu şekilde ilerliyor, umarım anlatabilmişimdir. İmzanızı güncellerseniz sizin case numberınızın hangi ayda current olduğunu veya olacağını az çok tahmin etme şansımız olabilir.

• @tash
    anladım, şimdi
    Bülten nasıl açıklanıyor bunu tarih sıralamasıyla anlatmaya çalışayım

Aralık (December) bülteni
    Yayınlanma tarihi 18 kasım
    İçerisinde ise hem Aralık ayı ile ilgili bilgiler var hem ocak ayıyla ilgili bilgiler var
    Burada bizi ilgilendiren ocak ayı ile ilgili bilgiler çünkü bu bültende yayınlanan cut-off (sınır) sayılarıyla hangi case numaralarının ocak ayında mülakata girebileceklerini öğreniyoruz

Aynı şekilde en son yayınlanan Ocak bültenini inceleyelim
    Yayınlanma tarihi 18 Aralık
    İçerisinde Ocak ayı ile ilgili bilgiler var
    Şimdi anladınız sanırım aslında biz ocak ayıyla ilgili bilgileri zaten Aralık bülteninde öğrenmiştik burada sadece tekrarlıyor
    Bizim ocak bülteninde bakacağımız kısım ise şubat ayı ile ilgili bilgiler, bu kısımdan şubat ayında hangi case numaralarının(eğer evraklarını KCC gönderip onay "Congratulations records indicate" emailini almışlarsa) mülakat tarihi alabileceklerini öğrenebileceğiz

• @Muhtaradana Anladım evet çok sağol

• @turcouz Bilgilendirme için teşekkür ederim. Henüz gc talihlisi değilim, umarım mayıstan sonra imzamı güncelleme şansım olur:) Şimdilik sadece önden bilgi edinmeye çalışıyorum. Çok sağol

• Arkadaşlar hayırlı olsun, sonunda beklediğimiz haber geldi, https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx
    aktifleşti, tüm veriler yüklenmiş, hadi başlayalım

Bize bu sevindirici haberi veren @air_technic beye çok teşekkür ederiz

İlgili konu başlığı ⬇⬇⬇
    Dv-2020 Ceac Data İmece Çalışması https://yesilkartforum.com/forum/post/109795

• Dvcharts.xarthisius.xyz bizi bu yıl şaşırtarak tüm verileri otomatik bir sistemle bir günde kontrol etti ve sitesine aktardı britsimonssays da bahsedilen sistem sanırım buydu

2020 ceac verileri açıklandığına göre artık rahatça yorumlayabiliriz, evet ne zaman current oluyoruz😊

Bundan önceki detaylı ve açıklayıcı anlatımından dolayı sayın @bugr beyin bu verileri detaylı bir şekilde yorumlayacağını umuyorum

Üstad sayın @crazycells yorumlarını zaten hepimiz dört gözle bekliyoruz

• Sayın @Aristoi bey bugün yayınlanan verileri derledi ve bizimle paylaştı, kendisine katkısından dolayı teşekkür ederiz

İlk tabloda Dv2019 ve Dv2020 arasındaki dolu case numaralarının hangi aralıkta olduğunu görebiliyoruzDolu case.jpg

• İkinci tabloda Dv2019 ve Dv2020 arasındaki BOŞ case numaralarının hangi aralıkta olduğunu görebiliyoruzBoş case kars.jpg

• Üçüncü tabloda Dv2020 de case 14000 e kadar dolu case sayısını,Issued (vizesi onaylanan) dosya sayısı ve Issued kişi sayısı işlendi
    20200102_214540.jpg

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

40

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |