Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sayın; @rana , @somebody , @oguz Tebrikler, en kötü günleriniz vizenize kavuştuğunuz gün kadar güzel olsun.

• ⭐⭐ Yasaklı

Hey santa mevzuyu biliyosun..seneye bugun pikabimla mericada noel agacimi cekiyo oliyim tesekkurler

• Merhabalar,
    Umarım iyisinizdir. Benim bir sorum olacaktı.
    KCCD'e docs gönderdikten 2 hafta sonra Congrats maili geldi, ardından bu ayın 18de current olduk. Görüşme Şübat ayı olacağı için, tarihiyi KCC mi seçip bana gönderecek yada nasıl olacak?
    Çok teşekkür ederim şimdiden

• @Adama-Coulibaly mülakat gün ve saatini içeren bir mail alacaksanız.

• @Sefa Bey,
    Bilgi için çok teşekkür ederim. Bu maili, mülakat gününe göre genelde kaç gün yada kaç hafta önce gelebilir acaba? Bilginiz var mıdır?

• @Adama-Coulibaly kesin bir tarihi bulunmamakla birlikte, yaklaşık 3 hafta önce gelir diye tahminde bulunabiliriz. Erken de olabilir, geç de.

• @Sefa Bey,
    Tamamdır, çok sağolun.. ABD de olduğumuz için TR e gelip sağlık raporun randevusunu ayarlamaya çalışıyoruzda ondan sorma gereği duymuştum.

• @Adama-Coulibaly mülakat tarihiniz açıklandıktan sonra, o tarihe en geç iki veya üç gün kala sağlık randevusu almanız yerinde bir karar olabilir. Rapor içeriği bir sonraki iş gününde çıkıyor yanılmıyorsam. Planlamanızı buna göre yaparsanız isabetli olur. Gözünüz aydın 🙂

• @Sefa Bey,
    Çok güzel bir fikirdir, çok sağolun 🙂

• @somebody son durumunuz nedir, ulaştı mı pasaportlarınız? Eğer AP'ye(Administrative Process) kaldıysanız size pending process basligi altinda eposta geliyor konsolosluktan. Eger vizeniz onaylandıysa Congratulations basligi ile geliyor. Bizim durumda biz vizeyi alıp eşim AP'ye kaldığı için iki şekilde de gelmişti. Ayrıca PTT'den pasaportun alındığına dair SMS geliyor.Orada verilen numaradan (AP ile başlayan numara) kargonun durumuna bakabilirsiniz.

• Sağlık muayenesi ile ilgili notları altta yazıyorum.

Çocuklarım ilk öğretime devam ettiklerinden sağlık muayenesine kış ara tatili esnasında gittim. Benim gittiğim gün İran vatandaşları yüzünden çok kalabalıktı ancak yine de bir düzen içinde işlemlere devam edebildik. Burada ön bölümde çalışan görevli hanımların etkisi büyük. Gerçekten sabırla herkesin sorusuna cevap verip her konuya yetişiyorlar.
    Biz dördümüz de Dr. Mehmet Bey ile görüştük. Kendisinin hem bizlere hem de özellikle çocuklara yaklaşımı çok pozitif ve anlayışlı idi. Ayrıca bir Doktor Hanım daha var galiba ama onu göremedik. Doktor Bey çocuklar dahil hepimize birer aşı uyguladı.
    Çok kısa süre ayrı bir bölüm olan muayene bölgesinde geçiyorsunuz, onun dışında 2 büyük bekleme salonunda sıranızın gelmesini bekliyorsunuz. Yani bilinen muayenelerden oldukça farklı bir yer. Ayrıca 5. Katta bulunan laboratuvara giderek gerekli tetkikleri yaptırıyorsunuz. Laboratuvar kısmı bizde yaklaşık 1 saat civarı sürdü. 15 Yaş altındaki çocuklar laboratuvarlarda tetkike girmiyor ancak Dr. Bey tarafından muayene ediliyor ve gerekirse aşı oluyor.
    Benim randevum 10.50 idi ancak işlemlere 11.30 gibi başlayabildik. İşlemlerimiz 14.30 civarı bitti.
    2 12 yaş altı çocuk ve 2 yetişkin olarak muayene ve laboratuvar tetkikleri dahil 1400 USD civarı bir ücret ödedik. Hepimize 1 adet karma aşı yapıldı. Laboratuvar kısmını ayrı (235 USD) ödüyorsunuz. Orayı kredi kartı ile ödemek istediğimde kartlarının olmadığını söylediler. Benim de yanımda nakit olduğundan ısrarcı olmadım. Doktor beyin ödemesini nakit USD olarak yaptım.
    Evrakları muayeneden sonraki gün 16’da alabiliyorsunuz. Eğer bir sorun olursa size ertesi gün 12’ye kadar haber veriliyormuş. Biz de böyle bir durum olmadı.
    Başvuru sahibi benim ancak hepimizin evraklarını eşim aldı. Bu konuyu muayene sonrası görevli hanımlara sorarak teyit aldık. Eşim kapalı zarfları ertesi gün 16da sorunsuz bir şekilde aldı. Ben çocukları alıp geri döndüm.

Notlarım:

• Gitmeden önce hem randevu almak hem de işlemleri anlayabilmek adına Doktor Beyin web sayfasını (www.doctorun.com/tr ) okumanızı tavsiye ederim. Tüm bilgiler mevcut.
    • Muayene randevusu almak için mülakat tarihinin açıklanması gerekiyor. En erken mülakattan 1 ay önce randevu veriyor.
      -Çocuklar dahil herkes için ayrı randevu almanız gerekiyor.
    • Doktor Beyin muayene salonu Kuğulu Parkın hemen yanındaki ilk apartmanın 4. Katında. Alt katta kahve dükkanı ve Düzen Laboratuvarları var. Altta tabelasını göremedik.
    • Biz çocuklarla İstanbuldan geldiğimizden muayeneyi günübirlik olarak planlamadık. Çevrede 5 dk yürüme mesafesinde kalınabilecek bir çok otel seçeneği var. Fiyatlar 4 kişi için 250-400 TL aralığında. Hemen yan binada gördüğüm kadarı ile SGK misafirhanesi de var.
      -Çocukların aşı kartlarını mutlak yanınızda götürün. Belirli yaşa kadar aşı kartları e-devletten bulunabiliyor. Ancak büyük çocuğumun kayıtları e-devlette bulunmamasına rağmen aşı kart kopyasını okul doktorumuzdan ıslak imzalı olarak götürdük. Bu şekilde kabul ettiler. Bu konudaki ilk kontrolu girişteki görevli hanımlar yapıyor.
      -Ödemeyi laboratuvarda önce muayenede sonra yapıyorsunuz.
  • ⭐⭐

@ybi04 tebrikler 2020 yeni ülkede yeni mutluluklar getirsin darısı başıma

• ⭐⭐⭐

@ybi04, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sağlık muayenesi ile ilgili notları altta yazıyorum.

Çocuklarım ilk öğretime devam ettiklerinden sağlık muayenesine kış ara tatili esnasında gittim. Benim gittiğim gün İran vatandaşları yüzünden çok kalabalıktı ancak yine de bir düzen içinde işlemlere devam edebildik. Burada ön bölümde çalışan görevli hanımların etkisi büyük. Gerçekten sabırla herkesin sorusuna cevap verip her konuya yetişiyorlar.
    Biz dördümüz de Dr. Mehmet Bey ile görüştük. Kendisinin hem bizlere hem de özellikle çocuklara yaklaşımı çok pozitif ve anlayışlı idi. Ayrıca bir Doktor Hanım daha var galiba ama onu göremedik. Doktor Bey çocuklar dahil hepimize birer aşı uyguladı.
    Çok kısa süre ayrı bir bölüm olan muayene bölgesinde geçiyorsunuz, onun dışında 2 büyük bekleme salonunda sıranızın gelmesini bekliyorsunuz. Yani bilinen muayenelerden oldukça farklı bir yer. Ayrıca 5. Katta bulunan laboratuvara giderek gerekli tetkikleri yaptırıyorsunuz. Laboratuvar kısmı bizde yaklaşık 1 saat civarı sürdü. 15 Yaş altındaki çocuklar laboratuvarlarda tetkike girmiyor ancak Dr. Bey tarafından muayene ediliyor ve gerekirse aşı oluyor.
    Benim randevum 10.50 idi ancak işlemlere 11.30 gibi başlayabildik. İşlemlerimiz 14.30 civarı bitti.
    2 12 yaş altı çocuk ve 2 yetişkin olarak muayene ve laboratuvar tetkikleri dahil 1400 USD civarı bir ücret ödedik. Hepimize 1 adet karma aşı yapıldı. Laboratuvar kısmını ayrı (235 USD) ödüyorsunuz. Orayı kredi kartı ile ödemek istediğimde kartlarının olmadığını söylediler. Benim de yanımda nakit olduğundan ısrarcı olmadım. Doktor beyin ödemesini nakit USD olarak yaptım.
    Evrakları muayeneden sonraki gün 16’da alabiliyorsunuz. Eğer bir sorun olursa size ertesi gün 12’ye kadar haber veriliyormuş. Biz de böyle bir durum olmadı.
    Başvuru sahibi benim ancak hepimizin evraklarını eşim aldı. Bu konuyu muayene sonrası görevli hanımlara sorarak teyit aldık. Eşim kapalı zarfları ertesi gün 16da sorunsuz bir şekilde aldı. Ben çocukları alıp geri döndüm.

Notlarım:

• Gitmeden önce hem randevu almak hem de işlemleri anlayabilmek adına Doktor Beyin web sayfasını (www.doctorun.com/tr ) okumanızı tavsiye ederim. Tüm bilgiler mevcut.
    • Muayene randevusu almak için mülakat tarihinin açıklanması gerekiyor. En erken mülakattan 1 ay önce randevu veriyor.
      -Çocuklar dahil herkes için ayrı randevu almanız gerekiyor.
    • Doktor Beyin muayene salonu Kuğulu Parkın hemen yanındaki ilk apartmanın 4. Katında. Alt katta kahve dükkanı ve Düzen Laboratuvarları var. Altta tabelasını göremedik.
    • Biz çocuklarla İstanbuldan geldiğimizden muayeneyi günübirlik olarak planlamadık. Çevrede 5 dk yürüme mesafesinde kalınabilecek bir çok otel seçeneği var. Fiyatlar 4 kişi için 250-400 TL aralığında. Hemen yan binada gördüğüm kadarı ile SGK misafirhanesi de var.
      -Çocukların aşı kartlarını mutlak yanınızda götürün. Belirli yaşa kadar aşı kartları e-devletten bulunabiliyor. Ancak büyük çocuğumun kayıtları e-devlette bulunmamasına rağmen aşı kart kopyasını okul doktorumuzdan ıslak imzalı olarak götürdük. Bu şekilde kabul ettiler. Bu konudaki ilk kontrolu girişteki görevli hanımlar yapıyor.
      -Ödemeyi laboratuvarda önce muayenede sonra yapıyorsunuz.

tebrikler deneyimlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@ybi04 Tebrik ederim yeni hayatınızda başarılar diliyorum herşey gönlünüzce olsun 🙏

• İyi akşamlar arkadaşlar. Farklı bir sorunla karşı karşıya kaldım.
    Case numaram 14k. Mayıs ayında ds260 formumu submit ettim ve submit onay mailini aldım. 21 ekimde de evrakları gönderdim. Evrak onay maili almadım henüz. Birçok kişi ds260 formunda değişiklik yapmak için ve add applicant yapmak için Kcc'ye mail göndermemiz gerektiğini söylüyor. Yoksa değişiklik yapılamıyor. Benim formumda değişiklik yapılmıyor ancak add applicant kısmında yazı yazıldığını fark ettim ve boşluğuma denk gelerek child olarak sent yaptım ve işin garip tarafı kabul etti. Dün akşam Kcc'ye mail gönderdim ve eklediğim çocuk accompany olanı yanlışlıkla olduğunu silmelerini ve add applicant kısmının kapatılmasını rica ettim. İlk başvurumu da single olarak yapmıştım ve hâlâ bekarım. Bu konuda ne kadar yardımcı olur acaba kcc? Yardımcı olmamaları gibi bir ihtimal ola bilir mi. Çok endişeliyim. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Gönderdiğim maile auto mail geldi ancak geri dönüş maili gelmedi. Geri dönüşü de kaç güne alırım? Genelde kaç güne geliyor ?

• @nicat Merhaba, ds260da yapılan işlemlere KCC 1 hafta içinde dönüş yapıyor ama şu an resmi tatildeler o nedenle endişelenmeyin, dönüş yapacaklardır. Ayrıca tatil sonrası telefonla da arayabilirsiniz çünkü dosya numaranız bir sonraki bültende geleceğinden bence bir an önce hatayı düzelttirmelisiniz.

• @ybi04 tebrik ederim öncelikle,umganlarda kredi kartı kabul edilmiyor mu? Daha önce edildiğini okumuştum bu bedenle merak ettim?

• @omertug merhaba Ömer bey. Yarın iş günleri, arkadaşım mail göndermenin daha sağlıklı olduğunu söyledi. Ama ben yine yarın arayacağım. Sizce sorunu düzeltme şansı varmı?

• @Adama-Coulibaly merhaba imzanızdaki bilgileri güncellerseniz size daha net ve doğru bilgiler verilecektir
    Ayrıca size ne zaman evrak talep emaili geldi?
    Evraklarınızı gönderdikten sonra onay emaili "Congratulations records indicate" ne zaman aldınız

Bir mülakat tarihi alabilmek için sadece case numaranızın aktif olması yetmediği gibi hangi ayda evrak onay emailini aldığınızda mülakatınızı planlanmadında etkili

Şu ana kadar gözlemlediğimiz
    Bir talihli case numarası aktif olduğunu öğrendiği bültenin yayınlanma ayınının bir ay öncesinin son gününe kadar evrak onay emaili almış ise, case numarasının aktif olduğunu haber aldığı ayın son günlerine doğru mülakat tarihinin habercisi olan "durumunuzda bir güncelleme var, dv lottery çekilişini kazandığınızı öğrendiğimiz sayfaya (dvlottery.state.gov/ESC) gidip, durumunuzu kontrol edin" tarzı bir email alır

Örnekle açıklamak gerekirse
    18 aralıkta yayınlanan ocak bülteni ile case numaranızın aktif olduğunu öğrendiniz
    (ocak bülteninde şubat ayında mülakat tarihi alabilecek case numaralarını öğreniyoruz)
    Bu aşamada sizin bir mülakat tarihi alabilmeniz için
    Tahminen kasım ayının son günlerine kadar evraklarınıza bir onay almış olmanız gerekir ki size şubat ayına bir mülakat tarihi verilebilsin

Bugüne kadar gözlemlediğimiz akış bu şekilde işliyor, umarım doğru anlatabilmişimdir
    Süreçte bol şans

• @Sefa aslında gelen email de sefa bey mülakat gün ve saati tam olarak yazmıyor, benim bildiğim sadece durumunuzda bir güncelleme oldu kazandığınızı öğrendiğiniz sayfayı ziyaret edin tarzı bir metin var

Talihliden bu emaili aldığında dv lottery çekilişini kazandığını öğrendiği ( dvlottery.state.gov/ESC ) adresine confirmation number ile girip mülakat tarihi yeri,günü ve saatini öğreniyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |