Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• BlackFriday indiriminde Google Store uzerinden akilli ev ile ilgili 2 cihaz aldim. Ucretini odedim (nakliye ucretsiz). FedEx suresi icinde teslim etti gosteriyor ama ne kapiya (evdeydik ve surekli kontrol ettik) ne de Leasing Office'e teslim edilmedi. FedEx o gun gelmis (genelde oldugu gibi) Leasing Office'e diger paketleri birakip gitmis. Bizim pat yonetimi gelen paketleri sisteme isliyor. Gelen giden paket yok. Ustelik FedEx sisteminde kapi onune birakildi gorunuyor.
    FedEx e claim actim ama sistemde gorunmuyor bile (kaydi bende var). FedEx Help bana yardimci olmuyor, topu Google a atiyor. Claim'i Google acacak diyor. Google kendi sozlesme metninde sorumluluk kabul etmedigini belirtiyor.
    Bankadan dispute actim ama proof gerek gibi bir email atmislar. Gelmeyen paketi nasil prove edecegim?
    ~125.32$ odemistim . Giden parama mi yansam, bu kadar umarsiz olduklarina mi bilemedim.
    Ilgisizliklerine o kadar sinirlendim ki dava acmayi dusunuyorum. Teslim etmedikleri ya da baska adrese teslim ettikleri urune teslim ettik demeleri beni aptal yerine koymalaridir.
    Bu konuda tecrubeli bir avukat var mi? Avukat oncesi Customer Rights gibibir merci var midir? Google Store iletisim bilgilerini bilen var mi? Ben bulamadim.

FedEx sadece twitterdan CRMcilik oynuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror forumda muslu var ya hukuk danışmanlığı neden oraya ileti açmıyorsun uzaklarda avukat arıyorsun

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐

Ek olarak bankalar ile yaşanan sorunlarda ise şuraya başvuru yapılabilir

Ben Apple’ın sunduğu Apple Cash card ile ilgili bir sorun yaşadım. Daha doğrusu keyfi kartı iptal ettiler (Apple Cash kartı). Araştırdığıma göre henüz vize sahibi olanlara para transferlerinde hizmeti kapattıkları oluyormuş. (Para aklama vs endişeleri ile). Müşteri hizmetlerini aradım ve ömür boyu açılmayacak dediler.

Bende yukarıdaki merciye Apple’ı şikayet ettim. Federal büro Apple ile iletişime geçti ve 1 ay olmadan kartımı geri açtılar. Dostum federaller 🙂

Hakların olduğunu bilmek ve özellikle bunlara erişebilmek güzel bir olay.

• @FreeWoRLD Bunlar super oldu. bu yolu da hemen devreye sokuyorum.

• FedEx ground shipment hizmeti ile ilgili cok sorun yasayan varmis.
    https://www.reddit.com/r/FedEx/search?q=flair_name%3A"Ground Shipment"&restrict_sr=1

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @caglaror bende bir siparişle ilgili sorun yaşamıştım 1 hafta içinde gelmesi gereken şey gelmedi 3 hafta sonra bana kaybolduğunu ve paramı iade ettiklerini bildirdiler,(Mailler ve aramalar sonucunda) param iade oldu üzerinden 1.5 ay geçtikten sonra kayboldu dedikleri kargomu leasing ofise teslim etmişlerdi.. kimsenin kimseden haberi yok🤷🏻♀️ Ve burda işlemler aşırı uzun ulaşamıyorsun ulaşsan cevap alamıyorsun. Sistemleri nasıl işliyor anlamak zaten mümkün değil ben daha çözemedim.

• Olur boyle vakalar, FBI yakalar 🙂

• Ben Almanya'dayken Turkiye'de bir arkadasima mektup icinde 300 Euro gondermistim. Iki adet resmin arasina koymustum parayi belli olmasin diye 🙂
    Bir hafta sonra mektup zarfini almis hemde postacinin kendisinden, acma yeri bantla yapistirilmis sekilde. Postaciya ne oldu bu zarfa demis, bilmem yanitini almis. Icinde resimler varmis ama para ucmus tabii ki. Almanya'daki postaneye gidip boyle boyle olmus dedim, bizde oyle sey olmaz, Turkiye'de almislardir o parayi, orada arayin dediler. Turkiye'de arkadas gidip postaneye sormustu ve o zaman, uzerine 1 bardak su icin demislerdi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Surayi da cok onemsiyorlar, buraya da sikayetinizi yazin:

• @bsk Benim paket teslim edildi gorunuyor. Sorun o.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror türkiyede ki gibi imza karşılığı kargo teslim edilmiyor mu online işlemler yada call center hangi saat kime isim olarak alan kişi kim ise ona sorsan sistem de gözüken kişi almadıysa merkeze gidip dağıtım yapan kişinin kayıtları vardır o insanla yüzleşirsin Türkiye mantığı ile yazdım bilmediğimizden oradaki sistemi yanlış yazdıysam kusura bakma

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10
    Mutlaka imza ile teslim edilen durumlar vardır fakat UPS kargoları harici alışverişlerde imza karşılığı ben şimdiye kadar denk gelmedim. Geçen haftalarda macbook bilgisayar geldi, onu bile kapıya bırakıp gittiler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FreeWoRLD cağlar teslim edildi deyince kapı önüne koymayıda mı teslim ettik diye giriyorlar ozaman sıçtık

• Sorun anlasildi. 2 yandaki siteye birakmis FedEx. Oradan bizim siteyi aramislar. Yarin gidip alacagim. Insan faktoru yine hataya yol acti.
    Gel AI, gel robot, gel android geeeel...

• @FreeWoRLD, içinde söyledi: FedEx ve alinamayan hizmet (teslim edilmeyen paket)

@ayvalik10
    Mutlaka imza ile teslim edilen durumlar vardır fakat UPS kargoları harici alışverişlerde imza karşılığı ben şimdiye kadar denk gelmedim. Geçen haftalarda macbook bilgisayar geldi, onu bile kapıya bırakıp gittiler.

Ben de UPS hep kapıyı çalıyor diye biliyordum. Geçenlerde bir iki elektronik sipariş ettik 250 dolar civarında, teslim edildi görünüyor ama evdeydik kapı çalmadı. Kapının önüne baktık orda da yok. Gitmiş sitenin dışardaki leasing office’inin önüne yığmış 15-20 tane teslimatı yağmurun altında manyak. Muhtemelen yoğunluktan dolayı aldıkları sezonluk elemanlardan ve işi ya tam bilmiyor ya da önemsemiyor 🙂 ama imza karşılığı hiçbir şey aldığımı hatırlamıyorum.

• @gallifrey Kesinlikle teslimat konusunda Amazon'da dahil hepsi ayni. Ciftliklere Amazon flex kutusu dagitirken benden onceki dagiticilarin kaldirip otlarin arasina attigi paketleri gordum. Youtube ve Reddit'de video linkleri var, ne kadar vurdumduymaz olduklari ortada. Bence kanayan yara bu is.

• @caglaror geçmiş olsun, en azından paketi buldunuz😊 bizde bu durumlarda ne yapabileceğimizi öğrendik

• @Muhtaradana Evet ama su kadarini soyleyebilirim ne satici ne tasiyici sorumluluk almiyor. Amazon bu konuda sadece bir centik daha iyi durumda. Bazen urunu yeniden bile gonderebiliyorlar. En saglami bir house'da oturup kayit tutan bir kamera sistemin olmasi. Delil saglam olsun her yere basvurursun.

Benzer Başlıklar

• 6
  • 10
  • 23
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |