Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @crazycells ama burada okuduğumda USCIS giden dosyalar en az 6 ay veya 1 yıldan fazla sürebilir diye yazılıyordu sanırım şimdi gördüğüm kadarıyla benim evraklar konsolosluk ta gözüküyor doğrumu anladım çünkü bize 1 ay önce eşimden USCIS için I-601 wavier yapmamız istendi şimdi onu dikkat e almayınız diyorlar AP süreciniz devam ediyor diye email gelmişdi yine başa dönmek gerekirse benim evraklar konsolosluk damı gözüküyor teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Duygu-Sayiner, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Allahin izniyle yarin belgelerimi gonderiyorum:)
    Insallah son olan sorumu soruyorum
    -I-684 belgesinde part 6da bana sponsor olan esimin isini yazicam ve yillik gelirini,
    Esim bu ise baslayali 2 hafta oldu bu iste alacagi yillik geliri mi yazacagim Bu sene bu degistirdigi 3. Isi bir oncekini mi yazmam gerekir?
    -Evde baska para kzanan kimse olmadigi icin sanirim devamindakinyerleri bos birakacagim.
    Household annual income ile his annual income bu durumda ayni mi oluyor
    Bir de esim Uber yapiyor bu durumda onu nereye eklemem gerekir? @crazycells

Simdiden tesekkur ederim

2019 yilindaki tum gelirini katarak hesaplayabilirsiniz (Uber'i de katarak), eger sadece kendisi calisiyorsa o durumda kendisinin geliri ile household income ayni olmus olacak...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@h25f34, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells ama burada okuduğumda USCIS giden dosyalar en az 6 ay veya 1 yıldan fazla sürebilir diye yazılıyordu sanırım şimdi gördüğüm kadarıyla benim evraklar konsolosluk ta gözüküyor doğrumu anladım çünkü bize 1 ay önce eşimden USCIS için I-601 wavier yapmamız istendi şimdi onu dikkat e almayınız diyorlar AP süreciniz devam ediyor diye email gelmişdi yine başa dönmek gerekirse benim evraklar konsolosluk damı gözüküyor teşekkürler

Evet, bu konuda benim de kafam karisti maalesef. Normalde konsolosluk bu konularda yaniltici bilgi vermez, eger bir hata olmussa en son verilen bilgiyi dogru ve guncel kabul edip hareket etmek dogru olur.

Normalde I-601 waiver icin formu doldurup konsolosluga veriyorsunuz ve konsolosluk USCIS'e ulastiriyor, waiver kabul edilirse konsoloslukta vize almanizin onu acilmis oluyor.

Bazi durumlarda (daha once forumdaki baska uyelerin de basina geldi), ailenin bir uyesi vizeye uygun degilse ama isledigi suc kucuk bir sucsa, o durumda konsolos direkt Washington'la gorusup vize vermek icin izin alabiliyor, bu durumda sizi gereksiz bir I-601 surecinden kurtarmis oluyor, cunku bu surec 1 yili hatta daha uzun bir sureyi bulabiliyor.

Belki sizin durumunuzda da benzer bir sey olmustur, o nedenle waiver'a gerek kalmamistir.

Isterseniz emin olmak adina dosya ile ilgili son kez konsolosluga soru sorun, celiskili bilgilerden bahsedin. Hangisinin guncel oldugunu sorun, size verilen cevaba gore hareket edelim... Elimizde belge de olmus olur...

Konsolosluga suradan sorunuzu sorabilirsiniz:

• @crazycells merhaba konsolosluk dan gelen e mail size göstermek istedi

Ankara-Public-IV [email protected]
    Tue 12/3/2019 3:24 PM
    Sayin Feroglu,

Lutfen asagidaki e-postayi dikkate almayiniz. Dosyaniz idari isleme tabi olmustur ve hala devam etmektedir. Idari islem sonuclanir sonuclanmaz tarafiniza bilgilendirme yapilacaktir.

Saygilarimizla,

Gocmen Vize Bolumu

From: Ankara-Public-IV
    Sent: Tuesday, November 19, 2019 4:07 PM
    To: 'huseyin
    Subject: RE: MERHABA

Sayin Feroglu,

Esinizin sizin adiniza I-601 muafiyeti icin USCIS’e basvurmasina gerek vardir. Asagida detaylar verilmistir.

Saygilarimizla,

Gocmen Vize Bolumu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@h25f34, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells merhaba konsolosluk dan gelen e mail size göstermek istedi

Ankara-Public-IV [email protected]
    Tue 12/3/2019 3:24 PM
    Sayin Feroglu,

Lutfen asagidaki e-postayi dikkate almayiniz. Dosyaniz idari isleme tabi olmustur ve hala devam etmektedir. Idari islem sonuclanir sonuclanmaz tarafiniza bilgilendirme yapilacaktir.

Saygilarimizla,

Gocmen Vize Bolumu

From: Ankara-Public-IV
    Sent: Tuesday, November 19, 2019 4:07 PM
    To: 'huseyin
    Subject: RE: MERHABA

Sayin Feroglu,

Esinizin sizin adiniza I-601 muafiyeti icin USCIS’e basvurmasina gerek vardir. Asagida detaylar verilmistir.

Saygilarimizla,

Gocmen Vize Bolumu

Tamamdir, bence de ilk iletideki bilgileri konsolosluktan haber gelene kadar dikkate almayalim...

• @crazycells Anladım her şey konsolosluğun elinde şimdi ne amerikadan yada USCIS den alakamız yok sanırım ankara bizi yönlendirecek inşallah iyi haber gelirde giderim teşekkürler

• @crazycells tesekkur ederim

• Öncelikle teşekkürler. Forum gerçekten çok faydalı oldu.
    Eşim, göçmen başvurusunu yapmak için Amerika'ya gitti ve iş bakıyor. İş bulduktan sonra hemen işlemlere başlayacağız. Burada okuduğuma göre yaklaşık 10-12 ay arası ayrı kalma durumumuz söz konusu. Eşimi orda yalnız bırakmak istemiyorum ve bu süreyi imkanlar doğrultusunda azaltma arayışındayız. Benim sorularım şu şekilde;
    Buradan ve farklı kaynaklardan okuduğuma göre, göçmen başvurusuna başlanıldıktan sonra, benim öğrenci veya turist vizesi alabilme olasılığım çok düşükmüş. Bu gerçekten böyle mi ?
    İkinci olarak, eğer öğrenci veya turist vizesi alabilirsem, tüm işlemler tamamlandığında, mülakata Amerika'da girebilme şansım var mı ? Yoksa Ankara'da mı girmek zorundayım?
    Şimdiden teşekkürler. İyi geceler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jamiryu, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Öncelikle teşekkürler. Forum gerçekten çok faydalı oldu.
    Eşim, göçmen başvurusunu yapmak için Amerika'ya gitti ve iş bakıyor. İş bulduktan sonra hemen işlemlere başlayacağız. Burada okuduğuma göre yaklaşık 10-12 ay arası ayrı kalma durumumuz söz konusu. Eşimi orda yalnız bırakmak istemiyorum ve bu süreyi imkanlar doğrultusunda azaltma arayışındayız. Benim sorularım şu şekilde;
    Buradan ve farklı kaynaklardan okuduğuma göre, göçmen başvurusuna başlanıldıktan sonra, benim öğrenci veya turist vizesi alabilme olasılığım çok düşükmüş. Bu gerçekten böyle mi ?
    İkinci olarak, eğer öğrenci veya turist vizesi alabilirsem, tüm işlemler tamamlandığında, mülakata Amerika'da girebilme şansım var mı ? Yoksa Ankara'da mı girmek zorundayım?

Suradaki ilk iletiyi okuyabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik/

Vizeleri amaci disinda kullanmamanizi oneririm. Dediginiz gibi bu isin standart yolu basvuru yapip siranizin gelmesini beklemek maalesef.

• @Jamiryu, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Öncelikle teşekkürler. Forum gerçekten çok faydalı oldu.

Geçen sene ben de ayni şekilde turist vizesi ile gitsem olur mu diye çok araştırmıştım, gocmen avukatlarina mail atmistim konu ile ilgili şu cevabi almiştim bir avukattan:

"Elbette -herkes gibi- sizde B1/B2 (Turist-Ziyaretci) vizesi icin basvurabilirsiniz. Ancak esiniz Amerikan vatandasi oldugu icin B1/B2 vizesi almaniz cok zor bir ihtimal. Cunku ulkenize (Turkiye) kuvvetli sosyal, ekonomik ve kulturel baglarinizin olduguna ve Amerika’ya gocmenlik niyetinizin bulunmadigina US Konsoloslugunu ikna etmekte son derece gucluk cekeceksiniz, bu sebeple vakit kaybetmeden esinizin sizin icin bir an once gocmenlik vizesi (green card) icin basvurmasini tavsiye ederim. "
    O yüzden sizi cok iyi anlıyorum, işlerin zorlaşmadan uzamadan bitmesi adına sabırla beklemekten başka çaremiz olmuyor. Ne kadar cabuk baslarsa eşiniz o kadar iyi. Size şans ve sabır diliyorum 🙏🏼

• evet dün sabah mülakat vardı arkadaşlar çok şükür vizeyi aldım güzel bı duygu umarım sizde alırsınız herkese başarılar dilerim 🙂

• konsolosluk görevlisi bana nasılsın dedi eşimin adını sordu fotoğraflara bakmak istedi hangi ülkelere gittiğimiz ve ne kadar kaldığınızı sordu eşimin kaç kere Türkiye'ye geldiğini sordu tamamen o kadar başka bişi yok 🙂 yalnız göçmen vizesi olduğumuz için baya bekledik içerde

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baskent06 hayirli olsun, bundan sonraki sureclerde bol sanslar.

• @crazycells, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@baskent06 hayirli olsun, bundan sonraki sureclerde bol sanslar.

çok teşekkürler ayrıca bu formu kurduğunuz ve insanlara ücretsiz yardımda bulunduğunuz için ayrı teşekkür ederim toplamda 1 yıl 3 ay içerisinde vizeyi almış bulunduk

• tekrar merhaba @crazycells pasaportumu aldım ucsis feesi odicem ondan sonra Amerika'ya giriş yaptıktan sonra vizemle alakali nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilginiz varmı çünkü pasaportuma basılan vize 1 yıllık

• bunu her 1 yılda yenilemem mi gerekecek acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baskent06 rica ederim. bol sanslar 🙂

USCIS fee'yi odeyip, ABD'ye giris yaptiktan sonra Green Card'iniz adresinize gonderilecek. O Green Card'i kullanacaksaniz bundan sonra.

• @ice Merhabalar. Bizimde Nebraska Service Center. Ama biz sizden 1 yıl sonra eylül 2019 da başvurduk, daha yeni. 3 ay önce kadar I -130 formunu gönderdik. Sizin durumda bir gelişme var mı acaba?

• I-130 formunu gönderip Nebraska Service Center'da işlemi süren arkadaşlar var mı acaba? Ne zaman gönderdiniz I-130 formunu ve onayı ne kadar sürede aldınız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bonjour, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

I-130 formunu gönderip Nebraska Service Center'da işlemi süren arkadaşlar var mı acaba? Ne zaman gönderdiniz I-130 formunu ve onayı ne kadar sürede aldınız?

suradan kontrol edebilirsiniz:

sanirim su an site cokmus, sayfa acilmiyor; daha sonra deneyin isterseniz.

Benzer Başlıklar

• 8
  • 2908
  • 1468
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |