Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Oktay-İbiş Amin abi Allah razı olsun güzel dileklerin için teşekkür ederim

• @Hyller çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için Allah razı olsun..

• @kaankocer, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese bol şans diliyorum 2. Başvurum olacak herkesin farklı bir hayli var ama benimki çok farklı inşallah çıkar da gider isem orada birkaç sene çalışıp tedavim yaptırcam ve yürüyebileceğim

Dün bu mesajı gece mesaisinden yazdım ve o kadar güzel mesajlar atmışsın okurken o kadar duygulandımki Allah hepimizden razı olsun

• @hisokisenko c1: mulakatta sorun olmaz. Cunku gc gocmenlik digeri turistik olay.
    C2: evet ilk seferinde 6 ay kalip 2. Girisinde sorgulanirsin ama girersin 2. Seferinde .. giriste ya 6 ay verir yada kisa sureli verir.. velhasil 6 ay verdi ve 2. Girisindede 6 ay kaldin ve dondun. 3. Girisinde vizenin iptal edilme olasiligi yuzde 90

• @kaankocer dogrulari duymak istiyorsan sunu diyeyim... tekerlekli sandalyede oldugun icin elenirsin ... cunku usa ve diger ulkeler bir nevi is gucu ister... evet sende calisabilirsin ama amerikada dogsaydin... baska ulkede dogdugun icin ve eleme usulu oldugu icin neden alsin ki... insallah sagligina kavusursun hersey gonlunce olur.. ama tekrar diyeyim umutlanma....

• @balcinerb siz iki kişi içinmi 6000 dolarmı gösterdiniz?

• @arnblt peki sponsor varsa ne kadar ile gidilmeli

• ⭐⭐⭐⭐

@Emir600RR imzana bakınca gerçekten 2021eu007xxx lerdesin sandım. Sevindim bir an. Unutmuşum konuştuğumuzu, çıktımı lan sana yoksa diyecektim.. Hayırlısı.. Olur inşallah bu sene.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar, sayin @metn kendi istegi ile forumdan ayrilmistir; lutfen kendisine cevap hakki doguracak sekilde yorum yazmayin. Tesekkurler.

• @delikadir54 Amerika New york da bir avukatla konuştum engelli olduğun için ayrım yapmak akıl tutulması dedi size ne diyecek mülakatta engellisin onaylanmadımı diyecek böyle bir pozitif ayrımcılık olabilirmi dedi ben yurt dışına çıktım avustralya ya gitti ve gördüm avrupada Amerikada ve diyer ülkelerde hayvana verilen değer burada insana. Verilmiyor

• @ayvalik10 evet prosedür olarak daha cok cash para gostermekte fayda var. 1 yıllık kira yeme icme sigorta araba gibi harcamalari dusunursek bir amerikalının asgari yıllık kazancı kadar cash gormek isteyebilirler. Tabi eyaletlerin asgari ucretlerine gore hesaplayip, bu proseduru yerine getirip vizeyi aldıktan sonra daha az bir paraylada hayata baslayabilirler. Bunu demek istemistim 🙂 Biz o zaman ucuz yirtmisiz yoksa yine kapidan geri donerdik

• @srhnkskn evet bahsettiğim rakamlar ben ve eşim içindi.

• @delikadir54 Ön yargılı olmak hiç güzel birşey değildir başta umutlanma evlenirsin diyorsunuz sonra inşallah tedavi olursun diyorsunuz. Sizin kide ayrı bir ironi. Bizim insanlarımız kendi düşüncelerini ön yargılarını da başkaları adınada kullanıyor. İçimde olan bir umut kıvılcımını söndürdüğünüzün farkındamısınız? Kelimelerinizde engellileri işe yaramayan bir sıfata soktuğunuzun farkındamısınız size kızmıyorum sadece milletçe yetiştirilmek tarzımız bu ne kadar okusak ve kültürlüde olsak engelliye bakış açımız değişmiyor. Şunu yalnızca söyleyim ile yaramayan mülakatta evlenirsin umutlanma dediğiniz şu engelli kişi ilk okul ortaokulu engellere rağmen okuyan liseyi dışarıdan bitirmeye çalışan (malum okul durumlarının engellilere uygun olmamasından dolayı) şuan 4 senelik devlet memuru olan ve çalıştığı bölümüm bir kamu kurumunun bilgisayarların severlerin güvenliğini sağlayan yazılımcı saygılar sevgiler demek istediğim engelliler işe yaramayan biri değildir..

• @ibrahimasar ahahahahah çıkmadı yahu hayallerim işte 🙂 Kanada olayını baya araştırdım yazacaktım bu günlerdede yoğunum unutuyorum 😕 Yarın konuşmak dileğiyle 🖐🏼

• @roccorocco oooo Roccomda buradaymış selamlar 😃 🖐🏼

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@delikadir54, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@kaankocer dogrulari duymak istiyorsan sunu diyeyim... tekerlekli sandalyede oldugun icin elenirsin ... cunku usa ve diger ulkeler bir nevi is gucu ister... evet sende calisabilirsin ama amerikada dogsaydin... baska ulkede dogdugun icin ve eleme usulu oldugu icin neden alsin ki... insallah sagligina kavusursun hersey gonlunce olur.. ama tekrar diyeyim umutlanma....

bu dedikleriniz dogru degil, bilginize. Engelli kisiler de gocmen vize alabilirler.

• @kaankocer, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@delikadir54 Ön yargılı olmak hiç güzel birşey değildir başta umutlanma evlenirsin diyorsunuz sonra inşallah tedavi olursun diyorsunuz. Sizin kide ayrı bir ironi. Bizim insanlarımız kendi düşüncelerini ön yargılarını da başkaları adınada kullanıyor. İçimde olan bir umut kıvılcımını söndürdüğünüzün farkındamısınız? Kelimelerinizde engellileri işe yaramayan bir sıfata soktuğunuzun farkındamısınız size kızmıyorum sadece milletçe yetiştirilmek tarzımız bu ne kadar okusak ve kültürlüde olsak engelliye bakış açımız değişmiyor. Şunu yalnızca söyleyim ile yaramayan mülakatta evlenirsin umutlanma dediğiniz şu engelli kişi ilk okul ortaokulu engellere rağmen okuyan liseyi dışarıdan bitirmeye çalışan (malum okul durumlarının engellilere uygun olmamasından dolayı) şuan 4 senelik devlet memuru olan ve çalıştığı bölümüm bir kamu kurumunun lgisaysr güvenliğini sağlayan yazılımcı saygılar sevgiler demek istediğim engelliler işe yaramayan biri değildir..

Kesinlikle katiliyorum abicim soylediklerine. Umarim bu zihniyetten bir an evvel kurtuluruz milletce. Kazanacaksin ve onlara nasil bir insan oldugunu isparlayacak bu konusulan her seyi gozunde canlandir ve mucadeleni sonuna kadar surdur. Elimden ne geliyorsa yapmaya hazirim kendi adima. Sen umudunu kaybedersen hayat yasamasi zul olur. Unutma 🙏

• @crazycells Aynen öyle Crazycells'e katılmaktayım bunun göçmen vizesini etkileyeceğini düşünmemekteyim kimse seni tekerlekli sandalyenle yorumlamıyor sonuçta.

• @Nicomedian4135 çok teşekkür ederim abi. Bizim hayatımız tekerlekli sandalye olanlar gerçekten çok çok zor inanın işe giderken bile en basit söylemek gerekirse bir çok engelle karşılaşıyoruz ama mücadeleye devam ediyoruz benimde içimde tereddüt ler vardı acaba beni kabul etmezlermi diye ama New york da Amerikalı bir avukatla görüştüğümde burada mühendis de astronot da doktorda hepsi aynı standart da ayrım yok size de o pozitif ayrımcılığı yapmazlar dedi

• @kaankocer Kelimesi kelimesine katılıyorum. Engellide olsa birey bireydir konsoloslukta hiçbir şey farketmez diye düşünüyorum arkadaşın yazdığı iş gücü vs onada inanmıyorum ve katılmıyorum. Bizim toplumca önyargımızı aşmamız gerekiyor yetiştirme tarzı vs tabikide bunu etkilemekte kendi gözümle görüyorum bazı çocuklar korkuyor kaçıyor aileleri yanlarında "oğlum-kızım bakma" diyor yani bu nasıl bir zihniyet anlamış değilim ben yazdıkça üzülüyorum.Sana nacizane tavsiyem umudunu kaybetme ve kötü düşüncelere kulak asma sevgiler saygılar 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |