Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayse ptt ye ulaşmayı denediniz mi,konsolosluğa ulaşmadan gönderimi iptal edebilirsiniz sanırım, özel kargo şirketlerinde oluyor ama ptt de oluyormu araştırmak lazım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayse, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Selamlar, bugun evraklarimizi gonderdik. Yeni banka dokumleri ile beraber. Fakat mulakat sirasinda bize verilen isaretli kagidi gondermeyi unuttuk. Sizce ne yapmaliyiz, fikri olan var mi?

temel bilgilerinizde bir degisiklik olmadiysa (isim, pasaport no vs.) dosyanizi bulabilirler diye dusunuyorum.

• @Muhtaradana, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@ayse ptt ye ulaşmayı denediniz mi,konsolosluğa ulaşmadan gönderimi iptal edebilirsiniz sanırım, özel kargo şirketlerinde oluyor ama ptt de oluyormu araştırmak lazım

Ptt yola cikarmis bile. tr.usembassy sayfasindaki soru formunu doldurduk, belge ekleme kismindan taratip attachment olarak ekledik. Bakalim ne cevap verecekler.

• @crazycells, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Selamlar, bugun evraklarimizi gonderdik. Yeni banka dokumleri ile beraber. Fakat mulakat sirasinda bize verilen isaretli kagidi gondermeyi unuttuk. Sizce ne yapmaliyiz, fikri olan var mi?

temel bilgilerinizde bir degisiklik olmadiysa (isim, pasaport no vs.) dosyanizi bulabilirler diye dusunuyorum.

Umarim oyle olur. Benden ne beklediklerini billgisayara bir yere yazmislardir herhalde. Gorecegiz bakalim.

• 8 Kasimdaki mülakatı müteakip dosyamiz idari isleme kaldi ve bazi evraklar talep edilmisti.Eksik evrakları ve pasaportlari gönderdik ve dosya işleme alındı.Akabinde pasaportlar bugün itibariyle bos olarak geri geldi idari işlemin devam ettigi bilgisiyle beraber.Bundan sonra sadece idari islemin sonlanacagina dair e-posta beklemekten başka yapacak birsey kalmadi.Umarim herkesin süreci olumlu sekilde sonuclanir.Herkese bol şans...

• Arkadaşlar merhaba bugün 20.10.2019 sabah J1 vizesi için görüşmem vardı görüşmemin sonunda İdari işleme kaldığıma dair mavi bir kağıt verdiler ancak pasaport ve evraklarımı geri vermediler bu 2. İdari işleme kalışım ilk seferde sarı bir evrakla beraber pasaport ve evraklarımı geri yollamışlardı (60 gün sonra vizem onaylanmıştı) bu sefer pasaportu vermemeleri ve mavi evrak sebebiyle ilk seferkinden farklı mı olur yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@hknylmz92
    Öncelikle geçmiş olsun. Pasaportları vermediklerine göre kısa süreli bir A/p olacak gibi görünüyor.

• @bolatmali dönüşünüz için teşekkürler umarım öyle olur 🙏🏼 Kafamı karıştıran bir yerde okumuştum sarı evraktan ziyade mavi evrakta uzun süreli apler olduğu yazılmıştı belki de her yazılana kulak asmamak gerek

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hknylmz92, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@bolatmali dönüşünüz için teşekkürler umarım öyle olur 🙏🏼 Kafamı karıştıran bir yerde okumuştum sarı evraktan ziyade mavi evrakta uzun süreli apler olduğu yazılmıştı belki de her yazılana kulak asmamak gerek

evet, o renkler belirleyici olmayabilir. Bana da kisa sureli olacagini dusunduklerinden pasaportu geri vermediler gibi geldi. Eger uzun sureliye donusurse bu durumda pasaportunuzu size yollarlar zaten.

• @crazycells Cevabınız için teşekkür ederim umuyorum söylediğiniz gibi kısa süreli olur 🙏🏼

• Arkadaslar, pazartesi evraklari gonderdik. Ancak 221g formunu yani konsololugun verdigi isaretli kagidi gondermedigimizi farkettik. P.tesi aksami tr.usembassy web sayfasindan soru sorduk ne yapalim tekrar ptt ile gonderelim mi diye. Kagidi da taratip elektronik olarak gonderdik. Cevap gelmedi.

Carsamba gunu kargo ellerine ulasti ancak ulastigina dair konsolosluktan mail almadik. Status tarihinde bir guncelleme de olmadi. Carsamba tekrar soru sorduk ne yapalim diye. Cevap yok.

Bugun de hic bir cevap gelmeyince tekrar soru sorduk. Yarin cuma. 20 gun icinde evraklari gondermemiz gerekiyordu. Yani evet gonderdik ama 221g kagidi olmadan..

Eger yarin da cevap vermezler ise sizce 221g kagidini ptt ile gondersek mi ais kaydi yaratip?

@crazycells fikriniz var mi onceki tecrubelerden filan? Ais kaydi yaratip kagidi gondersek kendi basimiza is mi yapmis oluruz, cevap vermelerini mi beklemeliyiz?

• @ayse bir de [email protected] email adresine soru sormayı deneyin. Bende işe yaradı

• Bugün pasaportumu konsolosluğa gönderdim arkadaşlar. Eşim hala AP de umarım ilk aşamayı sorunsuz atlatırız🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@morpenguen inşallah hocam sizinde sorunsuz halletmeniz ümidiyle 🙏 bol şanş diliyorum

• @morpenguen umarım

• Arkadaşlar merhaba, size bilgi vermek açısında birşey anlatmak istiyorum. Benim mülakatım 1/11/19 tarihinde gerçekleşti eşim ve 2 yaşında kızım ile sabah saat 7:30 gittik. Çocuk olduğu için ilk sıra bize verdiler sağ olsunlar. Numaramız 3. kez yandığında mülakata girdik ve çeşitli sorular sormaları sonucunda «congratulation you are confirmed» cümlesini duydum ve mutluluktan gerisini hatırlamamakla beraber ordan mutlu bir şekilde ayrıldık. Buraya kadar herşey normal.

04/11/19 tarihinde konsolosluktan bir mail geldi. 3 soru sorulmuş ve konu dışında cevap vermememi istemiş. (1.soru: son 5 yılda yaptığın tüm seyahatler. nereye kaç günlüğüne nerde kaldın o süre zarfı içinde vs… yani tüm detaylar istenmiş.. 2. soru Gittiğin ülkede tüm mal varlıkların. 3 soru. Gitiğin ülkdede tüm işlenmiş suçlar vs varsa eğer… Tabi bu mail biraz şaşkınlık yarattı ama panik olmadan giriş çıkışlarımı hatırladığım kadarıyla yazdım (pasaportum konsoloslukta olduğu için net tarihleri hatırlayamadım). 2 ve 3 soru zaten durumumla alakasız olduğu için yok yazdım. Ekstra olarak yaptığım seyahatlerden fotoğraflar paylaştım. İhracat sektöründe çalıştığım için yurtdışına çok seyahate çıkmak zorundayım acaba pasaportumda çok damga olduğu için mi kuşkulandılar bilemem artık. Neyse mail attık ve başladık beklemeye.05/11/19 tarihinde PTT den msj geldi kargoya verilmiştir diye ama almaya gittiğimde sadece pasaportlarımızı geri iade yapmıştılar. Tam bir hayal kırıklığıydı. İçinde AP formu vardı ve diğer şık işaretli bir şekilde bilgi mail yoluyla istendi yazıyordu.

Başladı sancılı bekleme süreci… Neyse ki çok beklemeden 12/11/19 tarihinde AP durumu ile ilgili bir mail geldi ve «processing completed» yazıyordu. Pasaportlar ertesi gün hemen kargolandı fakat bu seferde pasaportlar geldiğine dair bir mail ulaşmadı elimize ta ki 22/11/19 tarihine «congratulation» maili gelinceye kadar.

Yani arkadaşlar ne kadar confirmed deselerde vizenizi görmeden inanmayın)) Umarım size bilgi ve süreç(zaman) açısından faydalı olur.

CNN: 2020EU2XX
    Saglik Muayenesi: 29/10/2019
    Vize Mulakati: 01/11/2019
    Ek Bilgi talebi:04/11/2019
    AP Onayı: 12/11/2019
    Vize Onayi: 22/11/2019
    Pasaport Teslimi: 25/11/2019

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@RuslanDeCondrat hayırlı olsun inşallah herşey mülakatta ki gibi su gibi akıcı gider. Aşağıdaki linkten size bir kaç soru soracağım umarım vaktiniz vardır da cevaplarsınız.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri/1424

• ⭐⭐⭐

@RuslanDeCondrat siz @bolatmali hocamız ile aynı gün ve saatte mülakat görüşmesine giren siz miydiniz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar, pazartesi evraklari gonderdik. Ancak 221g formunu yani konsololugun verdigi isaretli kagidi gondermedigimizi farkettik. P.tesi aksami tr.usembassy web sayfasindan soru sorduk ne yapalim tekrar ptt ile gonderelim mi diye. Kagidi da taratip elektronik olarak gonderdik. Cevap gelmedi.

Carsamba gunu kargo ellerine ulasti ancak ulastigina dair konsolosluktan mail almadik. Status tarihinde bir guncelleme de olmadi. Carsamba tekrar soru sorduk ne yapalim diye. Cevap yok.

Bugun de hic bir cevap gelmeyince tekrar soru sorduk. Yarin cuma. 20 gun icinde evraklari gondermemiz gerekiyordu. Yani evet gonderdik ama 221g kagidi olmadan..

Eger yarin da cevap vermezler ise sizce 221g kagidini ptt ile gondersek mi ais kaydi yaratip?

@crazycells fikriniz var mi onceki tecrubelerden filan? Ais kaydi yaratip kagidi gondersek kendi basimiza is mi yapmis oluruz, cevap vermelerini mi beklemeliyiz?

sorun degil. Kendileri dosyaya bakinca durumu anlayabilir.

• ⭐⭐⭐

@fetihy, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@RuslanDeCondrat siz @bolatmali hocamız ile aynı gün ve saatte mülakat görüşmesine giren siz miydiniz ?

Evet aynı gün girdik @RuslanDeCondrat beyi görmüştük. Bizimle birde Mustafa bey vardı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |