DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan hocam tam anlayamadım bizim aşı bilgilerimiz yok mulakat verdiklerinde aşı bilgilerini sormıycaklar mı ? yada bize tekrar aşı mı yapılıcak süreç nasıl işliyor anlatırmısınız lütfen ?

• @crazycells Anladım çok teşekkür ederim vakit ayırıp sorumu cevapladığınız için. Olmaz ama eğer mülakat sırasında isterlerse de galiba sonradan belgeyi gönderip vizemi alabilirim diye düşünüyorum? Eksik evrak durumunda böyle bir şansımız var değil mi? Teşekkürler.

• @gucarslan 🙂 unutmuştum arkadaşımı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@veyso34 ben detaylıca anlattım zaten, sadece siz forumda detaylıca anlatılmış süreçleri okumuyorsunuz. en azından bu başlığın ilk 3 iletisini okusanız dahi bunu anlayabilirsiniz.

mülakat aldığınızda sağlık muayenesine gideceksiniz ve gerekli olan bütün aşılar ilgili hekim tarafından tekrar vurulacak size.

bu yüzden oraya yazacağınız bilgilerin bir önemi yok şuan için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@konstanz elbette var. bu vize almanıza engel bir durum değil..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ollqher en son mezun olduğunuz okulu yazın.

• @gucarslan cevabiniz icin tesekkur ederim. hayir avustralya ile bagim yok sadece 2 yildir buradayim ve suan master egitimi aliyorum.

• Selamlar...Az önce doldurmuş olduğum DS260 formumu tekrar gözden geçirdim...

1. Talihli olan eşim ve benim lise ve mezun olduğumuz okul bilgilerini girmemişiz (Bir önce yazdığım entry de cevaplanmıştı)
    2. Eşimin formunda daha önce ikamet etmiş olduğumuz bir adres bilgisi eksik, bu adres benim adres bilgilerimde mevcut
    3. Annemin kızlık değil şimdiki soyadını yazmışım
    4. "Son 5 yıl içinde yurt dışı çıkışı var mı" sorusuna evet denilerek 7 yıl önce çıkış yapılmış ülke bilgisi yazılmış...
      Nasıl doldurdun arkadaşım sen bu formu diyeceksiniz...Bu kadar çok hata yapmak beni gerçekten üzdü ve sinirlendirdi...
      Forum içinde okuduğum kadarıyla KCC ye mail açıp dosyayı düzeltmeye açmaya gerek olmayan başlıklar olduğunu görüyorum. Ancak yanlış ve eksik bilgi sayısının fazla olması beni kaygılandırıyor..Bu konudaki düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
      Sevgiler..

• Merhabalar,

CN22xxx'lerde olduğu için dosya taşımayı düşünüyorum. DS260 formumu Ankara olarak doldurdum. 2030'a kadar geçerli Kanada Turist vizem mevcut. Dosyam cut off olmadan KCC'den turist vizesiyle dosya taşıma yapabilir miyim? Olmuyor ise öğrenci vizesine başvurmamın faydası olacak mıdır?

Geri dönüşleriniz için teşekkür ederim.

• @Flight101 bende merak ettim ne cevap verilecek, alta yorum yazıyım bana da ileti gelsin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Flight101 adınızı rıza silahlıpoda yazıp submit etmediğiniz sürece sorun yok.

bahsettiğiniz konuların hepsi önemsiz noktalar.
    dert edeceğiniz tek şey mülakat alabilmek olsun.

• @rasitcenngiz
    Sürecinizi sıkı bir şekilde takip ederseniz, doğru zamanda doğru ülkeyi seçerseniz ve zamanlamayı en uygun şekilde yakalarsanız, başarıya ulaşmanız mümkün.
    Bu yol yüksek case numaralı arkadaşlara naçizane tavsiyemdir.
    Ancak bunun için zamanınız, maddiyatınız, kişisel çabanız çok önemli.
    Unutmadan risk her zaman mevcut ama bu fırsatı kaçırmak istemeyen biriyseniz, bu riski göze almalısınız.
    Siz sonuna kadar mücadele edin, eğer olmazsa ben elimden geleni yaptım dersiniz. Bol şanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cansiimsek o zaman geçmiş olsun demek zorundayım.
    çünkü OC bölgesinde seçilmeniz için avustalya'da doğmuş olmanız gerek.
    tr'de doğup OC bolgesi için seçilemezsiniz.
    bu durum vize almanıza engel ne yazık ki, kesinlikle ama kesinlikle red sebebidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@cansiimsek zaman geçmiş olsun demek zorundayım.
    çünkü OC bölgesinde seçilmeniz için avustalya'da doğmuş olmanız gerek.
    tr'de doğup OC bolgesi için seçilemezsiniz.
    bu durum vize almanıza engel ne yazık ki, kesinlikle ama kesinlikle red sebebidir.

bu duruma şöyle açıklık getireyim ki insanların aklında soru işareti de kalmasın.

sn. @cansiimsek'in cn'si 130.. baya baya 130.. ama EU değil OC130..
    neden? çünkü OC bölgesinden seçilmiş, doğum yeri avustralya olmadığı halde. bu ilk başvuruda yalan / yanlış bilgi vermekten kaynaklı.

biliyoruz ki dv'nin ilk kuralı doğum ülkesine göre seçilmek.
    bunu ilk başvuruda OC olarak işaretleyen bir kişi elbette diğer milyonlarca kişinin önüne geçmiş olur.

bu mülakatta ne yazık ki RED sebebidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Oğulcan-Çağın deneyebilirsiniz elbette.
    ancak kanada konsolosluğu çok sıkıntılı bir konsolosluk, bunu dikkate almanızı tavsiye ederim.

• @ugursway teşekkürler uğur bey umarım bu sürecin sonunda burdaki tüm arkaşlar için en iyisi olur.

• @ugursway uğur bey sabhtan beridir düşünüyorum ve araştırıyorum dil okulu konusunda avrupa dışında malezya filipinler ve zambiyaya takıldım forumda biraz mülakatları filanda okudum hatta bu ülkelerdeki dil okullarına mail gönderip fiyatlarınıda ögrendim ama misal bugün karar günü olsa hangisini seçecegimi bilmiyorum bu karmaşıklık beni korkutuyor.

• @gucarslan ilk basvuruda ne sectigimi hatirlamiyorum ama turkiye sectim diye hatirliyorum. Bunu kontrol etme imkanim var mi? Mail atsam herhangi bir donus alabilir miyim acaba?

• Merhaba,

1000lerde bir Casenumber ile 2025 talihlisi oldum. İlk başvurumdu ve beklemiyordum da. DS260 formunu hızlı doldurmanın önemli olduğunu görünce aynı gün doldurup ilettim. Ancak mülakat yerimi form içerisinde İstanbul olarak işaretlemiş bulundum. Buradaki herkesin süreçlerde Ankara'dan bahsettiğini görüyorum. Bunun için KCC ile iletişime geçmem gerekir mi? Büyük bir hata içerisinde miyim?

• Öncelikle herkese selam DV2025 kazananlarındanım sıra numaran 17K larda anladığım ve araştırdığım kadarıyla 5k ve altında değilsen ankaraya veda et gibi bi durum var ortada dolayısıyla cut off a girer girmez dosyamı taşımayı planlıyorum ancak kafama takılan bir soru var, başka bir konsoloslukla görüşüp istedikleri şeyleri yerine getirdikten sonra dosyamı taşıyabileceklerini söyleseler dahi mülakat alamama şansım var mıdır? Yoksa dosyamı taşımayı kabul ettikleri zaman %100 mülakat verecekleri anlamına mı gelir?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |