DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@newbie97 eksik evrak yada name check olabilir

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@Ping-PONG yok ekonomik vs olarak değerlendirmedim zaten sadece ekonomik olarak bir ülkeye gitmek istemek bence çokta iyi sonuçlar doğurmayabilir zaten. Hatta geçen gün buna benzer bir konuyla ilgili yorum yazmıştım burada biz buraya gelmeden önce türkiyedeki durumumuz ekonomik olarak harika olmasada çok zordaydık diyemem ama yinede buraya yerleşmeyi istiyorduk.

Lottery ile bağdaşlaştırmak istemedim aslında mesela buraya gelmek için bile birden çok alternatif varken bir tek lotterye odaklı olmak hata bence hatta. Amacım ofansif bir yorum olarak yazmak değildi ama alternatif her zaman iyidir evet hangisini tercih etmek konusunda size karar verme açısında zorluk yaşatsada en azından elinizde seçeneğiniz var bunu demek istedim

• Yasaklı

Bu ileti silindi!

• @Ping-PONG Evet, ne yazık ki her şey ekonomik değerlendiriliyor, bana da evin var araban var, güzel ailen ve işin var ne vardı da gittin diyorlar. Benim göç sebebim kültürel, insanları sürekli azarlayan, etrafına nefret saçan ve halden anlamayan bir insan olmak istemiyordum. Sistem içinde kalmak için ya öyle bir insana dönüşecektim ya da sistemin dışına çıkacaktım. Dışına çıkmayı tercih ettim.

ABD bir göçmen ülkesi, kuruluşunun ve güçlenmesinin temelinde büyük bir coğrafyaya yığabildiği göçmen kitlesi var, doğrudur. Buna rağmen ne ile gelirseniz gelin ABD'ye geldiğinizde sizi halk oyunu takımıyla karşılayıp elinize çiçek vermiyorlar. Yeni geldiniz, tutunacak dalınız yok diye sizi sömürmeye çalışıyorlar. Bunun yapanların büyük kısmı da göçmen. O yüzden ilk sene her türlü tersliği beklemek lazım.

• Yasaklı

Bu ileti silindi!

• Son 77 bakalım. Geliyor gelmekte olan

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

Yine sinirlenip sayfalarca açıklama yaptığımı, tüm yorumlarımı silip arkadaşı engellemenin daha mantıklı olduğunu fark ettim.

Sürekli sorduğunuz bir sorunun cevabını vereyim arkadaşlar.

Zayif algısı ile olayları yorumlayıp insanlara istediği gibi cevap veren insanlar türüyor ve bu yüzden uzaklaşıyoruz.

Eskilerin bir çoğu bu yüzden yazmıyor.

Ben de inime geri dönüyorum.

• Günaydın değerli DV bekleyen forum ailesi... Zaman ne çabuk geçmiş. Beklerken hızlı geçmez bu meret ama saymadığında beklemediğinde zamanın bu kadar hızlı geçtiğini farkettim.
    Bir nöbet günümde merak ettim forum muhabbetlerini.

Umutları kaybetmemek ne güzel. Biz kalanlar malesef mahkum kaldık...

Hepinize sevgiler bol güzel muhabbetler...

• ⭐⭐

@simurg9492 Size de günaydın

• @lawyergirl Teşekkür ederim...

• Arkadaşlar selam,

DV2025, Türkiye’den son başvuru mu acaba? İş yerinde bir arkadaşım bundan sonra Türkiye’den başvuruların kapanacağını söyledi ama ne kadar doğru bilemedim.

• @Ballistix Arkadaşınız nerden öğrenmiş kaynağı nedir

• ⭐⭐⭐

@Ballistix bir kaç senedir söyleniyor bu ama henüz yaşanmadı fazla göç nedeniyle çıkartabilirler ama henüz uygulamaya koymadılar bir kaynağı yok yani

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ballistix KCC tanıdığı varsa sorar mısın bizim sonuçlara bakabilir mi. KCC kendisi bile seneye nasıl yol izleyeceğini. bilmiyor.

• Günaydin

• @Ballistix şuanlık sadece söylenti gibi görünüyor, 50000 Türk sınırdan geçti söylentilerinden sonra dv Türkiye ye kapanacak söylentisi çıktı, Türklerin sayısı diğer milletlere göre çok olursa belki kapatılır kimbilir.

• @ayvalik10 hocam sizde anksiyete mi var? Genel olarak herkese bir laf sokma çabasındasınız görüyorum da.

Ben zaten kesin birşey olmadığını düşünüp, forumu ve üyelerini güvenilir kaynak olarak nitelendirdiğim için gelip buraya sordum.

Gerçekten davranışlarınıza anlam veremiyorum. Report.

• @Emre-Kurtulmuş Kaynağı DV'nin kendisi, bir ülke vatandaşlarından son 5 yıl içerisinde toplam 50.000 göçmen alınırsa o ülke DV çekilişine giremez. İltica başvurularına göre öyle bir risk var.

Aşağıdaki ifadeler DV2025 Yönergesinden alınmıştır:

For DV-2025, natives of the following countries and areas are not eligible to
    apply, because more than 50,000 natives of these countries immigrated to the United States in the previous five years:

Bangladesh, Brazil, Canada, The People’s Republic of China (including
    mainland and Hong Kong born), Colombia, Dominican Republic, El Salvador,
    Haiti, Honduras, India, Jamaica, Mexico, Nigeria, Pakistan, Philippines,
    Republic of Korea (South Korea), Venezuela, and Vietnam.

Burada kastedilen göçmen, yalnızca iltica değil, her şekilde GC edinen Türk vatandaşlarıdır. EB-3, EB-2 gibi yöntemlerle GC edinebilen Türk vatandaşı sayısı zaten çok fazla değilken belirleyici olan evlilik ve iltica olacaktır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |