DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cahoca 23 Aralık başvuru bizde de ses yok

• @Yusuf-4 @mrme12 @cetin3 suan sanırım beklenen 4 kisiyiz, Bu kadar uzatmaları gercekten sinir bozucu.
    Express Entry'de 45 yas uzeri sıfır puanlama.. aramızda 30-35 yaş altı yok ise, genclere öncelik verdiklerini söylemek yalnıs olmaz 🙂

• Dun onay alan var mi

• @cahoca burada tanıstığımız bir çift vardı, ikisi de 50 yaş üstüydü ve bizden sonra başvurup bizden önce çıktı ikisine de (kadın emekliydi hatta). Tam olarak neye takıldığımızı bilmiyorum, belki daha yavaş çalışan birine denk geldik, veya daha titiz inceleyen birine.

• @cahoca Express Entry puanlama sistemi ile TS2023 basvurusunu kıyaslamak mantıklı olmaz. Her ikiside birbirinden farklı bir durum. TS2023 başvurusunda yaş kriteri gibi özelliklerin bir önemi yok.

Express entry puanlama isteminde ise pr kalıcı oturum daveti verileceğinden burada nitelikler, yaş eğitim , dil bilgisi gibi özellikler ve kriterler önemli. TS2023 başvurunda ise önemi yok

Diğer önemli konu bir kaç gündür öğrencilere getirilen kısıtlamalardan bahsediliyor. Artık kanadaya gelen ögrencilere ve eşlere çalışma izni verilmeyecek deniliyor.. Belli istisnalar hariç..Ayrıca alınacak öğrenci sayısında azaltmaya gidileceği söyleniyor. Kısaca artık kanadaya ögrenci olarak gelmekte çok zorlaşıyor ve çoğu kişide çalışma izni verilemeyeceği için kanadayı tercih etmeyecek deniliyor. Amaç kanada'nın göçmen sayısını azaltmak ve konaklama gibi ihtiyaçları daha ulaşılabilir hale getirmek. İş bulma zor , konaklama bulma zor ve pahalı. Bu durumu stabil yapma amaçında kanada

• @cetin3 45-50 yaş üzeri çok sayıda TS2023 ile 3 yıllık oturum ve çalışma izni alan var. Bu kişilerin kiminin emekli maaşı var ve diger ilave gelirleri ile kanada içinde çalışmaya gerek olmadan yaşayanlarda var. Belkide en güzeli bu yaşlarda bu şekilde çalışmadan sessiz, sakin ve huzur içinde kanada'da yaşamak olabilir. İş bulma derdi yok, belli bir yasanmıslık tecrubesi var, ileriye dönuk bir hırs yapma gibi durumlar yok..relax ve rahat bir dusunce gucu ile yaşam . en güzeli bence.

• @cetin3 aynen, neye takıldığımızı bulmak imkansız.. beklerken insan kendi kafasında, mantıklı mantıksız bir sürü şey kuruyor.. fakat hiç beklemiyordum bu şekilde bi durumu.. 1 haftaya dönmem gerekiyor, artık bu bekleme işi biraz işkenceye dönüştü..

• Yeni bir gun yeni umutlar. Belki bu gün onaylanır owp 🙂

Herkese iyi bir hafta diliyorum

• @cahoca Netice belli olmadan kanada dışına çıkmak risk deniliyor. Umarım en kısa sürede netice çıkar ?

• @Yusuf-4 Kanada içinde neticeyi bekleyip ret alan var mı acaba ? Herkese mutlaka onay geliyor mu ?

• Bu ileti silindi!

• @gamsesiz Evrak da yanlışlık yoksa red vermiyorlar

• @Yusuf-4 Biz aldık 3 yıllık oturum ve çalışma iznini ve geri döndük. İş bulamadık, kiralar aşırı pahalı, iş bulsak bile kazanç ile yasamak çok zor ve daha bir çok etken. Ayrıca üç yıl sonudan kalıcı oturum almak hayal ve imkansız
    Şu an çalışma iznimiz hatıra olarak masamızın çekmecesinde duruyor. Belki ilerleyen zamanlarda farklı aksiyon planları alırız.

• @gamsesiz Kanada dışına çıktıktan sonra onay alan var. tamamen şansınıza bağlı. ama bence imkan varsa kanada dışına çıkıp riske atmamak lazım diye düşünüyorum.

• @Yusuf-4 kanada dışına çıkmak büyük risk. Eger bir sure kanada içinde beklediyseniz sonuna kadar beklemek en mantıklısı. Yoksa ret gelirse bütün masraflar boşa gitmiş olur ayrıca ret netice gelecekteki vize başvurularında negatif referans olma ihtimalide var

• @gamsesiz dediğinize katılıyorum. Aslında genelleme yapmak da çok doğru gelmiyor bana. Türkiyede işler iyiyse, maddi imkanlar iyiyse ben ce de değmez. ama Türkiye de zar zor geçiniyorsa insan bence göze almalı ve Kanada da şansını denemeli.

• @Yusuf-4 herşey finans gücüne bağlı. Bütçen varsa ve finans sorunun yoksa zaten her turlu konforlu rahat yaşarsın.

• @gamsesiz sizin mesleğiniz nedir?

• @Yusuf-4 eğitimim mühendislik, eşiminki ise mimarlık.
    Dedigim gibi butce, finans sorununuz ve para kazanma ihtiyaçınız yoksa zaten çalışma izninide gerek yok. Turist visitor vize ile kanada içinde her seyahatte 6 ay kalış hakkı oluyor aynı şekilde amerika içinde amerika vizeniz varsa her gittiğinizde 6 ay kalış hakkınız oluyor. Her türlü yaşarsınız kanada ve amerikada bu şekilde.
    Çok var kanada ve amerikadan ev alıp veya kiralama yapıp turist vizesi ile yaşayan. Yeterki bütçeniz olsun

• @Yusuf-4 Ben 3. bir şık daha ekleyeceğim. Artık ekonomik manada tamamen özgürseniz belli birikim yapmışsanız, sıcaktan çok soğuğu, doğayı seviyor medeni bir ülkede yaşamak istiyorsanız da yaşanacak bir ülke bence..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.9k

| | | |