DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hasnotben Keşke değse ama beklediğimize de değmiyor o sayaç.Sadece sohbet için giriyorum foruma eski beklenti kalmadı

• @Birgariphayat Bir gün değecek biliyorum. Geçen seneki gibi heyecan bende de yok ama sayaç azaldıkça eski heyecan geliyor merak etme sayaç bi 50 altına insin sen gör 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasnotben önce yılbaşı sonra 15 gün tatil sonra ramazan tatili saymak bitecek bu 3 gün geçtiği zaman heyecan gelecek geriye

• @ayvalik10 çocukken dedemle aramda hep geçen muhabbet: sorardım dede ne zaman bayram diye o da derdi yatıcaz kalkıcaz yatıcaz kalkıcaz bi daha yatıcaz kalkıcaz bayram 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

1. veya 3. denemeden sonra hala umutla bekleyen varsa çekiliş sonuçlarını o umuttan bende çok isterdim. Arada bir uğruyor fakat çok kısa uğruyor 😃 Ne diyelim Hasbünallahu ve nimel vekil. 🙂

• İnsanı bu umuda zorlayan şimdiki yaşadığı problemler bence. Buradaki çoğu kişiden hayatı tıkırında gidenler sanmıyorum ki buraya umut bağlasın.

• Arkadaşlar 1 ay sonra 90 ları sayacağız 🙂

• ⭐⭐

@Atlantis00 Ben o konuda çok umursamazım sanırım 100 defa başvursam hepsinde yine aynı heyecanım olur 😃 neticede kazanma ihtimalin de var kaybetme ihtimalin de... Sayaçtan bağımsız şu an son 15 güne girmişiz gibi heyecanlıyım ben mesela 😃

• ⭐⭐

@hasnotben Şubatta şansımıza bu sene 29 gün iyi mi...

• ⭐⭐ Yasaklı

@newbie97 İnşallah hiç kaybetme zaten umudunu. En güzeli senin yaptığın zaten. Zaman yaklaşsın bende de hafif hafif başlayacak nasıl olsa 🙂

• @Riethian, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@debbieLA77 Valla yaşınızı bilmemekle birlikte ben 42 yaşımdayım ve hedefim Mc Donald's ta BigMac yapmak :)) Hatta mülakat öncesinde burada MC Donald's ta kısa süre çalışmak gibi bir planım var :))

Türkiye'de ne iş yapıyorsunuz acaba ?

• ⭐⭐ Yasaklı

''ABD ile Meksika, düzensiz göç nedeniyle kapatılan sınırdaki geçiş noktalarının açık tutulması konusunda anlaştı.''

• @Atlantis00 Yani sınırdan geçişler daha kolay olacak.Bosuna legal yollarla uğraşıyoruz

• @Birgariphayat Sınırdan geçmek kolay, zor olan sonrası. Telegram ve facebook gruplarında her gün kaç kişinin barınma ve iaşe karşılığı köle gibi çalışmaya hazır olduğunu görmelisiniz. Kaldı ki iltica taleplerinin kabul edilme oranı %35-30 aralığında, çoğu kişi günü gelince sınırdışı edilecek veya burada gerçek anlamda "kaçak" kalacak.

• Bizim iş yerinde bir abi oğlunu legal olmayan yollarla göndermişti.8 ay falan kampta tutup deport ettiler. O kadar avukat dava para boşa gitti. Legal yollardan şaşmamak lazım. Gc'ye alternatif bir sürü yol varken onu denemek lazım

• @hasnotben kaçak gidenler bir hayal peşinden gidiyor, atılan videolarda sınırdan geçerken görünüyor gittikten sonra ne olduğu belli değil, ben kaçak geldim on senedir buradayım vatandaşlık aldım diyen yok.

• @EasternStar Katılmıyorum.Diger avrupa ülkeleri olsa dediğiniz doğrudur.Lakin Amerika'da ki işçi açığını kapatmak zor olduğundan geçişleri kapatmıyor,illegal yollara müsamaha gösteriyorlar.Gecisten sonraki zorluk ise gayet doğal birşey.Sonuçta baska bir ülkeye illegal yolla giriyorsunuz.Ama birazda olsa ingilizceniz ve bir mesleğiniz varsa işlerin kısa sürede yoluna koyulacağına inanıyorum

• @Birgariphayat Fikir beyan etmedim, üzücü bir gerçeği dile getirdim. Buraya geldikten sonra sizi idare edecek dostunuz, akrabanız yoksa ve ülkeden buraya nakit gönderemiyorsanız ne yazık ki kısa süre sonra içine düşülen durum budur.

• @Birgariphayat Türkiye'den ayrılmadaki amaç insanca bir hayat yaşamaksa katılmıyorum size. Bahsettiğiniz tek şey ucuz iş gücü. Bu formda yasal yollara gidenlerin bile banka hesabı açtırma, kiralık ev bulma hatta hat alma konusunda zorlandığını okuyoruz. Yoksa bir başına kalacak oda da bulur, illegal iş de bulur insan. ama tek amaç bu mu? Gördüğüm kadarıyla buradaki çoğu kişinin şikayetçi olduğu tek konu ekonomi değil. Elbette en büyük sıkıntımız o ama biz toplumsal yozlaşma yaşıyoruz burada. Ayrıca kendi ülkemde tasvip etmediğim illegal göçmenliği daha refah ülke için savunamam ki...

• @lavender Benim Türkiye'de işim de durumum da rahattı, ben ekonomik olarak değil, kültürel olarak göç ettim. Göç etmeme sebep olan adamların da buraya illegal olarak girmesini elbette istemem. Geçen bir youtuber yaşadığım yer hakkında "Burada yaşayan Türkler birbirlerini görünce selam vermiyorlar, Türk oldukları anlaşılmasın diye konuşmuyorlar" tespitinde bulunmuştu. Dikkat ettim, refleks olarak onu biz de eşimle yapıyoruz, farkında değiliz, sebebi ise yakın zamanda güney floridaya "göç" eden vatandaşlarımızın sebep olduğu, dedikodu, haset, suçlamayla karışık hikayeler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

139

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.4k

| | | |