DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba biz de mail aldık fakat telefondan tabloyu güncelleyemedim. 17.01.2023 mülakat tarihimiz.

• @gucarslan formu doldururken üniversite öğrencisiydim fakat bitmeyeceğinden kaydımı sildirip lise diplomamı okuldan almak istiyorum. formu doldururken lise mezunu oldugumu belirtip eğitim bilgilerine lise bilgilerimi degil mesleki sertifikalarımı ekledim. sizce lise bilgilerimi eklememem mülakatta bir sorun teşkil eder mi? bir de askerliği bedelli yaptım er erbaş yazacağım yere komando yazmış olabilirim. açtırmalı mıyım? şimdiden çok teşekkürler.

• @MuratA-0 geçen yillara göre ortalama hangi aya mülakat tarihi verilebilir?

• Çok şükür ki mailimi aldım ve şimdi yardıma ihtiyacım var.Olabildiğince yormadan kimseyi sorularımı listeliyorum.
    1-Ds-260 formunda pasaportum olmadığından Other Travel Document işaretlemiştim.Pasaportum geldiği için şimdi dosyayı açtırmalı ve pasaportum olduğunu belirtmeli miyim.
    2-Amerika'da Green Card'ımın gideceği adresi DS-260 formunda uydurma bir adres yazmıştım.Adres kesinleştiği için şimdi dosyayı açtırmalı ve güncelleme yapmalı mıyım?
    3-Hiçbir Covid-19 aşısına sahip değilim.Bu konuda aşı hala istenmekte mi.
    4-Şu anda devam ettiğim bir üniversitem var ve mezun olduğum liseden aldığım diplomam kayıp.Bu diplomanın Mezuniyet belgesi olarak e-devletten alındığını öğrendim.Bu belgeyi e devletten alıp mezun olduğum okula götürüp mühürlü imzalı almalı mıyım? Ya da şu an bir üniversiteye devam ettiğim için öğrenci belgesi ve transkript dökümü yeterli olur mu?
    Yardımlarınız için sizlere şimdiden bolca teşekkürlerimi ve iyi dileklerimi sunuyorum.Umuyorum ki dileyen herkes vizesine kavuşur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@toykan17 tebrikler.

1- hayır
    2- kesinlikle güncellemelisiniz ama bunu formunuzu açarak değil, mülakat öncesi evrak teslim ederken yapın.
    3- bu linki inceleyin: https://www.doctorun.com/tr/ana-sayfa
    4- her ikisini de yapın ve şuan ki üniversitenizden kapalı zarfta transkript alın.

• @gucarslan Çok teşekkür ediyorum.İyi ki varsınız.

• @Sudenur-Meydan merhaba, acaba hangi ülkeler ilerleyen süreçte olabilir bilgisi paylaştı. Biz de dosyamız current olunca dosyayı taşımayı planladık. Teşekkürler.

• @hasans_ teşekkür ederiz amin inşallah 🙏🙏🙂🙂

• @hasans_ teşekkür ederiz amin inşallah 🙏🙏🙂🙂

• Bilen birileri cevap verirse çok sevinirim. Esas talihli benim, 13 aralıkta randevumuz var. Eşimin annesinin bankada yüklü miktarda parası var. Kendisinden bize sponsor olacağına dair imzalı kağıt alsam kabul olur mu? Yoksa parayı kendi hesabıma gecirip vşze görğşmesine kadar orada tutmamız mı gerekir?

• Merhaba,

Birşey sormak istiyorum. Başka aynı sorunu yaşayan oldu mu diye merak ettim.

DV2024 başvurusu yaparken eğitim bölümünde, Yüksek Lisans mezunu olduğumu giremedim. Lisans olarak girmek durumunda kaldım. ( sanırım browser kaynaklı bir sorun oldu bende) listede Adcance Degree olarak bulamadım. Mecburen Lisans girdim. Kazandıktan sonra doğrusunu DS260 formuna girdim. Tüm eğitim bilgileri doğru girildi. Lisans- Yüksek lisans- Lise hepsini girdim.

Bu şekilde mülakatta bir sorun yaşar mıyım?
    İlk başvuru sırasında benimle aynı sorunu yaşayan oldu mu?

• ⭐⭐

@cicekemre Kesinlike kabul olmaz. Paranın sizin hesabınızda olması gerekli. Mülakata kadar yatırın, sonra iade edebilirsiniz.

• @Serapp teşekkür ederim 🙏🏼

• Mail alan arkadaşlar hayırlı olsun. Telefondan girdiğim için güncelleyemedim. 10 Ocak tarihine randevu aldık bizde.

• @gucarslan Bey’e sonuna kadar katılıyorum, Ankara’ya güvenmeyin. Bizim sıra numaramız 12binlerdeydi, başka bir ülkede oturum iznimiz olmasına rağmen dosya taşımaya izin alamadık. Mülakatımız 6 Eylül 2023’te idi, biz mülakat için binaya ilk girenlerden, her bankoda en önde biz işlem yaptık yani öyle düşünün. Ertesi gün öğrendik ki o gün tüm dünyada kalan vize sayısı 123müş, ve yanlış bilmiyorsam tüm dünyada mülakat yapılan ülke sayısı 129 civarında. Yani demek istediğim kalan 123 vizenin 3 tanesini sabah mülakatımız olduğu için bile almış alabiliriz, belki daha geç girseydik bize de vize kalmamış olacaktı, yani verilmiş sadakamız mı varmış, yaradanın sevgili kulu muymuşuz oraya yorum yapamıyorum ama mülakatımız 7 Eylülde olsaydı ve kapıdan dönseydik çok büyük bir hayal kırıklığı ve haksızlık hissederdim bunu yaşayanlar gibi, yani bir de sırf mülakat için Türkiye’ye 10 günlüğüne gelmiştik, sözün özü Ankara’ya güvenmeyin ve dosya taşımak için hızlı olun derim, ben geçen sene dosya taşıma işinde nispeten geç kaldığım için yaşadığım ülkede dosya taşımak için sıra bulamadım 🤷🏻♀️ herkese bu süreçte sabır ve şans diliyorum 😌

• ⭐⭐

@cicekemre Rica ederim.
    Mülakata girenlerin mutlaka kendi hesabında yeterli birikimleri olmalı ve görüşmeye giderken bankadan iki imzalı ve imza sirküleri ile birlikte hesap dökümü almalılar. Aileye ait para, gayrimenkul araba gibi varlıklar geçerli değildir. Kabul görmez. Hesabınızda yeterli para olmazsa sizden ABD vatandaşı olan birinin sponsor olmasını isterler. Bu duruma düşmemek gerek.

• @Serapp peki Serap Hanım sponsor için eşimin bir akrabası var ,maddi birikim yanında onu da sponsor olarak göstersem sağlam bir şekilde mülakata girmek için, sponsorluk işlemeleri çok cetrefillimidir?

• @busradincer nerede girmiştiniz mülakata?

• @hsn-kartal pardon Ankara da girmişsiniz, şimdi fark ettim

• ⭐⭐

@hsn-kartal Siz öncelikle hesap dökümünüzü gösterin. Kendiliğinizden sponsor olayından sakın bahsetmeyin. Para yeterli görülmezse ve sponsor istenecek olursa da şu başlığı okuyun lütfen:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

47

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |