DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Değerli forum kullanıcıları; lütfen süreçlerinizi imzanıza taşıyın. Hepimiz aynı durumdayız ve bu forumda paylaşılan her türlü bilgi, motivasyonumuzu arttırabiliyor. Ayrıca, bir soru sorulduğunda, kişinin dosyasının hangi aşamada olduğu görülürse, daha hızlı ve net cevaplar verilecektir. Teşekkür ederim.

• Merhabalar,
    Bugün 2.5 yıl gibi uzun bir sürecin ardından eşim Ankara’daki mülakatını bu sabah tamamladı.

Yardımı geçen herkese, özellikle @Naile-İlyas, @drserdar, @gucarslan ve @crazycells’e teşekkür ediyorum. Gerçektende faydalı ve destekleyici bir forum tecrübesi oldu benim için.

Eşim pasaportunu aldığında ve USAye vardığında yine buradan sizlere güncelleme yapacağım.

• @Cansu-Tosun, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Merhabalar, benim de 8 kasımda mülakatım var, aşırı heyecanlıyım. Kafama takılan bir soru var; amerikan vatandaşı olan eşim amerikada yaşamadığı için bir akrabası bize joint sponsor oldu. Mülakata joint sponsorun I-864 formunu veya tax transcript belgelerini de getirmem gerekiyor mu? Çünkü özel belgeler ve sisteme bile sponsorumuz kendi yükledi. Sitede sanki getirmemiz gerekiyormuş gibi okudum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bazen hiç sorulmuyor ama bazen eksik diye vize basilmiyor, illaki isteniyor. Yani goturmekte fayda var eksik olunca sıkıntı ama fazlasından zarar gelmez en fazla taşımış olursunuz.
    Sponsorunuz onları zaten pdf vs olarak yuklemistir. Sizde çıktısını alip götürürsunuz.

• @Handan merhaba, tebrik ederim öncelikle. Benim de yarın sabah mülakatım var. Acaba mülakat nasıl geçmiş, öğrenebilir miyim

• @ecom çok teşekkür ederim 🙏🏻

• @Gönül-Akbaş Çok teşekkür ederim. 07:45 deydi randevusu, hiç geciktirmeden içeri almışlar eşimi ve 4 kişi daha, onların da randevusu aynı saatteymiş. (Fakat en az toplamda 30 kişi vardı dedi eşim bekleyen dışarıda.) Biraz beklettikten sonra herkese sıra numarası vermişler. Sıradan gitmeden çağırmışlar pencereye, önce dokümanların asıllarını istemişler, tekrar çağıracağız oturup bekleyin demişler. Bir 20 dakika kadar sonra bu defa Amerikalı konsolosluk görevlisinin olduğu pencereye çağırılmış eşim. “Kaç yıldır evlisiniz, eşiniz şu an nerede ikamet ediyor, ve siz hiç ABDye gittiniz ya da bulundunuz mu? sorularını sormuş. Sonra TCdeki askeri görevinizi yaptınız mı diye sormuş. Eşim evet yaptım deyince konsolosluk görevlisi askerlik belgelerini istemiş. Belgeleri size teslim ettim, şu an sizde deyince bu askerlik belgesini CEAC dosyanıza yükleyin demiş. Pasaport hariç tüm belgeleri geri vermiş. Bir de ABD de evlilikde şiddet vs yazılı yazıyı vermiş. Bu mülakat kısmı 5 dakika kadar sürmüş. Saat 08:30 da konsolosluk da işi bitmiş.

Umarım yardımcı olmuştur anlattıklarım.

Herkese hayırlısı, sabırla bekleyip güzel haberler alıyoruz sonunda👍

• @Gönül-Akbaş nasil gecti mülakatıniz 🥰

• Merhabalar ben mülakat aşamasında eksik evraktan kaldım, i-864 formunu doldurmamiz gerekiyormuş,

• @oğuzhan-adıyaman bende aynı şekil bugün yükledim belgeyi 2 gün içinde yüklersen onaylıcam dedi konsolos ama şimdi bilgilendirme mesajı gelmedi süreç nası ilerlicek bilen varmı? Konsolosluga mailde yolladım ama dönüş olmadı henüz.

• @oğuzhan-adıyaman mülakattan kalmak derken sadece yüklemenizi istemişlerdir

• Merhaba, şimdi mülakattan çıktım. Sadece IRS tax transcript yüklenmemiş (avukat sağolsun) benim yanımda da yoktu. Bu yüzden bu belgeyi yükleyip pasaportumla birlikte konsolosluğa göndermemi istediler. Başına gelen var mı ? Süreç uzar mı ?

• @oğuzhan-adıyaman i864 formunu ceac platformuna yuklemeden DQ olmak mumkun degil. O formu doldurup platforma yuklemeden nasil mulakat tarihi aldiniz acaba?

• @Nailaysegul IRS Tax Transcripti yüklememiş avukat, benim yanımda da yoktu. Bu belgeyle birlikte pasaportumu konsolosluğa göndermem gerekiyor. Çok üzüldüm vizem onaylanır ve artık sonunda nefes alırım diyordum.

• @Gönül-Akbaş bbenimde 1 form eksikti pasaportumu aldı sizin pasaportunuzu almadımı?

• @Gönül-Akbaş peki mulakat yapmadilar mi? Cunlu eksik evrak oldugunda yukleme yapin diyorlarmis sadece evrak bekliyorlarmis. Sizin tekrarmi mülakatıniz olacakmis?

• Benimde 1 evrağım eksikti pasaportumu aldı 2 gün içinde eklersen onaylayıp göndereceğiz pasaportunuzu dedi bende hemen yükledim henüz onay almadı bekliyorum 😕

• @Nailaysegul mülakatı yaptım. Sadece bu dosyayı gönderin dediler

• @Gönül-Akbaş ozaman endişelenmeyin bence eksik evraklarda bi cok kisi bu sekilde olduğunu görmüştüm forumda daha iyi bilen arkadaslar vardir mutlaka

• @kadargo Yanlış bir form yüklemişiz ve ilk o formu kabul ediyorlar ama konsolosluk görevlisi bunun yanlış olduğunu ve doğru formu sisteme yüklemeniz gerektigini söyledi ve sarı kagitla beraber pasaportumu verip 3 hayır ile uğurladı

• @Gönül-Akbaş bizde avukatın azizliğine uğradık, size pasaportun yanında aile içi şiddetle alakalı bir kağıt verildi mi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.7k

| | | |