DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@serel mevcut kullanıcılar kendi süreçlerini girip diğer giriş yapan kişilerle karşılaştırabiliyorlar. gönüllülük esas alınıyor. bizim excel tablosunun daha geniş ve tüm kategorileri kapsayını diyebiliriz 🙂 ama tabi kullanıcılar veri girdiği ölçüde değerli.

• geneli zaten hindistan çin falan gördüğüm kadarıyla. burada da kayıt altına almış olalım belki bir işe yarar 🙂

• @serel PERM ile ilgili de baslik var trackitt’de. Biz Perm asamasindayken hep orayi takip etmistim. Asagi yukari ne kadar zamanda sonuclanacagina dair bir tahmininiz oluyor.

• Uscis 2024 itibariyle bir kaç mali yılı bulabilecek şekilde Eb2 ve Eb3’e Hindistanlılar için dosya kabul etmeyecekmiş. Eb2 ve Eb3’ten artan kotalardan bize aktarıldığı için pozitif etkisi olur inşallah.

• @dpdemir evet bende farkettim her form için ayrı başlıklar var zamanla anlayıp bende faydalanacağım inşallah :))

• ⭐⭐

@sametyavuz mevcut bültende hindistan eb2 ve eb3 için zaten 10 yıl geriden geliyor. ama öncesinde alınan başvurlardan dolayı birikmiş dosyalar var demekki. 3-4 ülke resmen dosyaları USCIS'e yığmışlar. USCIS'de işin içerisinden çıkamadı görünen o. Bu yüzden yeni AOS I-485 başvuru almayacaklar habere göre. bültende muhtemelen "U" işareti yer alır yakında EB-2 ve EB-3 için.

Yalnız EB-2, EB-3'ten veya herhangi bir kategoriden artan vizeler maalesef bizim vize kategorisine aktarılamıyor. 10K limit yasalar ile belirtilmiş. Tüm beklentimiz bu 1990'da belirlenen bu limitin artık yükseltilmesi. Yine de işlem hızlarını arttıracak bir gelişme, AOS yapacakların için bir avantaj yaratabilir.

• @tufank kullanılmayan kota aktarımı oluyordu onlar aile vizelerinden mi geçiş yapıyordu.

• ⭐⭐

@sametyavuz aile vizelerinden kalan ve kullanılmayan kotalar EB kategorilerine aktarılıyor ama bizim kategori hariç. Maalesef yasada belirtilen 10k sınır buna engel oluyor ve bunun üzerine çıkılamıyor. Kendi kategorimizde boşa giden vizeler bile bir sonraki seneye aktarılmıyor. Talep edilen en azından boşa giden kotaların sonraki yıllara aktarılması ve mevcut şartlara göre 10k kotasının yükseltilmesi.

• @tufank hadi ya kötüymüş. Bu haberde bizi etkileyecekte bi durum yok ozaman.

• ⭐⭐

@serel ben kayıt oldum ama bizim kategoriyi eklememişler listeye. EB-2 ve EB-3 olarak geçiyor. not kısmına "EB3 Other Workers" yazmak zorunda kaldım. Burada da bizi ötekileştirdiler 🙂

• ⭐⭐

@sametyavuz USCIS'in iş yükü azalacaksa bu gelişmeden dolayı AOS işlemlerinde bir hızlanma olabilir işleme konulduktan bir süre sonra. CP bekleyenler açısından çok büyük fark yaratmaz sanırım bu durum.

• ⭐⭐

Umudumuz Larry Bucshon 🙂

• @tufank ırgatlık çok zor 🙂

• ⭐⭐

Aşağıdaki dokümanda vize bülteni, cut off tarihleri hakkında kapsamlı bilgiler mevcut. Ayrıca DQ olmuş veya AOS filing işlemi tamamlanmış dosyalar için vize randevu tarihleri nasıl planlanıyor (ya da planlanamıyor 🙂 ) bunu kapsamlı bir şekilde belirtmişler. Daha sonra vaktim olduğunda buradaki önemli başlıkları TR olarak da açıklamaya çalışacağım.

• Arkadaslar Gunaydin,
    Ankara elciligin Eylul ayında verdigi vizelerde 10 ad EW verilmis gorunuyor...Bunlar CP secenegi bekleyen kisilir o zaman degil mi?

• ⭐⭐

@Koray283 evet doğrudur, 2 gün önce paylaşmıştım. Ankara Ekim ayını boş geçmedi, 10 EW vizesi basıldı. hiç yoktan iyidir.

• @tufank Bunlardan birini bulsak ta konussak keske...Bunlar sürece min 2-3 yıl once baslayan...CP yontemi deneyen ve yasamamiz muhtemel sürecleri yasamis insanlar....acaba ne kadar sürdü....muhtemelen hepsi bdv veya yine o bazlı yabanci firmalarla çalişan insanlardi...her ay boyle gitse demekki yılda yaklasik 100-150 civari unskilled islemi oluyor değil mi?

• ⭐⭐

@Koray283 10 adet vize basılmış ama bunların kaçı başvuru sahibi kaçı aile üyesi bilmiyoruz. mesala 5 kişilik 2 aile olabilir. 2'şer kişilik 5 aile de olabilir. Bazı ayları boş geçiyorlar. Forumda bir üye vardı kendi akrabasının firması aracılığı başvurup vizesini alan. 4 yıl kadar sürdüğünü söylemişti ama PD'ini öğrenemedik, diğer detaylara da hakim değiliz. RFE almış veya başka denetimler gelmiş olabilir, herkesin süreci birbirinden bağımsız işliyor. bu işi aracı firma olmadan da yapanlar var. O yüzden kesin bir firma ile çalışmış diyemiyoruz ama bir avukat ile çalıştığını söyleyebiliriz. Bu başvuruların PD'i önemli. Yani ne zaman LC dolduruldu ve ne zaman randevu aldılar. Bu bilgileri görebilsek bize çok faydası olacak. Bizim oluşturduğumuz excel gelecekte başvuracak adaylara ışık tutacak ama keşke bize de ışık tutacak kadar veri olsa elimizde. tabi yine de her dönem, başvuru sayısı ve koşullara göre değişkenlik gösteriyor, bülten ve diğer istatistikleri takip etmek bu açıdan önemli.

• @tufank Evet bastaki hazirladiginiz excel saglıklı ilerlerse 4-5 sene sonra baslayacak kisiler icin sahane bir kılavuz olacak....10 vizeyi ben 10 dosya olarak yorumlamistim...eger dediğiniz gibi atiyorum belkide 2 aile de olabilirse o zaman kötü...yine de elbette CP yapip giden bulsak ta konusabilsek...en azindan demekki sürec bir sekilde ilerliyor ve bitiyor derdik kendi kendimize.....yoksa bdv ile amerika da ogrenci olarak baslayip gc alan 3-4 kisi ile konustum ama onlar hep AOS yapmişlar.....

• ⭐⭐

@Koray283 basılan vizeleri alt başlık kategorileri de belirtecek şekilde paylaşsalar bu verileri görebilirdik, bilmiyorum belki bir yerlerde bu bilgi mevcuttur yıllık raporlarda. EW kategorisindeki vizeler şu şekilde isimlendiriliyor:

CP ile ilerleyenler
    EW3: Asıl başvuru sahibi.
    EW4: Başvuru sahibinin eşi.
    EW5: Başvuru sahibinin çocukları.

AOS ile ilerleyenler
    EW8: Asıl başvuru sahibi.
    EW9: Başvuru sahibinin eşi.
    EW0: Başvuru sahibinin çocukları

2020 ortası / sonunda başvuranlardan vizesini yakın zamanda almış veya alacak olanlar vardır mutlaka. umarım yolları bu forum başlığına düşer ve bize deneyimlerini aktarırlar 🙂

Benzer Başlıklar

• 4
  • 53
  • 1
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

405

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.2k

| | | |