Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@charon yukarda şirket açabilirsiniz dediniz şimdide pasif yatırıma mi dönüştü 🙂 E2 vizesi size çalışma hakkı vermez. Başarılı bir E-2 uygulamasının kilit unsurlarından biri, yatırımcının işlevinin Amerika Birleşik Devletleri'ndeki işi “geliştirmek ve yönlendirmek” olduğunu kanıtlamaktır. Dil engelleri varsa, günlük işlemleri yürütecek bir yöneticinin işe alınması gerekecektir.

• @batuhancirak red almanız gayet normal. hiç yurtdışı çıkışı olmamış birisi neden ilk önce avrupa/vizesiz ülkeler yerine abdye gider? ABD öyle mükemmel turistik bir destinasyon değil.
    tamamen textbook red olmuş.

• ⭐⭐

@batuhancirak önünüzde ki insanlar neden red aldı? İki sorun var diyebilirim eğer tek gidiyorsanız bu ilginç ve eğer ilk gittiginiz ülke ABD ise daha da ilginç ve verdiğiniz cevaplarda çok önemli net olmasının yanı sıra verdiğiniz cevaplar

• @LordBolton şirket açabilirsiniz evet.
    lakin açtığınız şirkette çalışmanız için e2 almanız gerek.
    Örnek vereyim daha rahat anlaşılması için;

1. Ben b2 sahibiyim ve şirket açıyorum. Şirketin müdürü olarak green cardlı/abd vatandaşı birini getirip, ülkeme geri dönüyorum. Gayet yasal.
    2. Şirket açıyorum ve o şirkette çalışmaya başlıyorum e2 almadan. Yasal DEĞİL.
      E2 vizesi şirketinizde çalışma hakkı verir.
      An E-2 treaty investor visa is a non-immigrant visa reserved for foreign entrepreneurs of countries that have a Treaty of Trade and Commerce with the United States. E-2 investor visa allows foreign investors to enter and work inside of the United States based on a substantial investment in a bona fide enterprise.

Hatta abdye gelmeden online olarakta şirket açılabilir.
    aradaki farkı anlatabildiğimi umarım. Kaynak okumanız gerekirse kaynakları da gösterebilirim.

• @charon, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@LordBolton şirket açabilirsiniz evet.
    lakin açtığınız şirkette çalışmanız için e2 almanız gerek.
    Örnek vereyim daha rahat anlaşılması için;

1. Ben b2 sahibiyim ve şirket açıyorum. Şirketin müdürü olarak green cardlı/abd vatandaşı birini getirip, ülkeme geri dönüyorum. Gayet yasal.
    2. Şirket açıyorum ve o şirkette çalışmaya başlıyorum e2 almadan. Yasal DEĞİL.
      E2 vizesi şirketinizde çalışma hakkı verir.
      An E-2 treaty investor visa is a non-immigrant visa reserved for foreign entrepreneurs of countries that have a Treaty of Trade and Commerce with the United States. E-2 investor visa allows foreign investors to enter and work inside of the United States based on a substantial investment in a bona fide enterprise.

Hatta abdye gelmeden online olarakta şirket açılabilir.
    aradaki farkı anlatabildiğimi umarım. Kaynak okumanız gerekirse kaynakları da gösterebilirim.

Hocam, sirketle falan ugrasmayin, vakif kurun! Her eyallette gariban Turk ogrencileri icin yurtlar yapacagiz hedefi ile yola cikarsaniz, belki Turkiye'deki yardimsever vakiflardan, kisilerden ve devlet buyuklerinden de milyon $ lik bagislar toplayabilirsiniz. 🙂

• ⭐⭐

@charon kendisi bir şekilde bunu beyan etme fırsatı bulursa olumlu olur ve istediği taktirde belgede talep edebiliyorlar. Bu iki bahsettiği şey de bir bağdır. İş konusu Türkiye'de onay oranı yüzde 85'tir doktor mühendis avukat vs ülkemizde şuanda doktorlar ülkeden kaçmak istiyor ve devlette çalışan doktorların maaşları yanlızca 10.000 TL şunu da belirtmek isterim ev hanımı olup red alan kimse görmedim bunca zaman. 90.000 kişiye vize veriliyor yıllık turist vizesi normal şartlar altında 2020 de bile 30.000 kişi aldı bunların hepsinin saygın meslek saygın şirket vs olduğu düşünülemez. Evli misiniz sorusu bize sorulmuyor o Hindistan da sorulan bir soru yada Nijerya da. Ve ABD'de akraba her zaman olumsuz yansır legal yada illegal göç ile ilgilenilmez sadece göç etme niyeti olmayacak denir. Bu durumda ikisinide kapsar akrabalar yardımcı oluyor kalmaya bu yaşandığı için bir sorun oluyor akrabanın olması. Daha önce gittiğin her ülke olumlu olur ancak Suriye'ye gitmiş olmak red sebebi İran yada Belarusta sıkıntı yaratıyor hatta bahsettiniz gibi biri vardı saygın meslek saygın iş ABD merkezli bir firmanın Türkiye sorumlusu olan daha önce yurtdışı gezisi çok ve red aldı 🙂 sebebi ise Türkiye'de bu pozisyona gelen başka birinin vize alip ABD'ye yerleşmiş olması..

• @LordBolton katılmıyorum. ABD vize memurları genelde belge talep etmez, talep ederse size güvenmiyordur.
    Türkiyedeki onay oranlarının %85 olduguna inanmıyorum(bir ara öyleydi evet, son 5 senede çok düştü ekonomik durumla alakalı)

2020 refusal rate %17.46 ve bu sadece turist vizelerini kapsıyor.
    genel olarak bakılabilir.
    Kişinin profiline göre değişir red alıp almama. Bir kişi sadece ev hanımı diye alacağı kesin değildir, ya da doktorluk yapıyor diye. Ben genel geçer kuralları söylüyorum.
    Evli misiniz sorusu sorulur, soruldu kaç kere ben sırada beklerken.
    ABD'de akraba her zaman olumsuz birşey değildir. Lakin dediğim gibi eğer bu akraba kaçak gidip sonra legal olduysa olumsuzdur ama green card yada yasal gittiyse olumludur.
    Suriye, iran vs.ye gidince red almazsınız. Yahu iran vatandaşları vize aliyor, irana giden mi alamayacak?
    söylediğiniz red alan kişinin red alma sebebi vardır mutlaka ve o sebep yazdığınız sebep değildir.

Bilmem biliyormusunuz ama her ülkedeki abd elçilikleri verdikleri vizelerin düzgün kullanıp kullanılmadığına bakar(hatta vize memurları bakar buna). Yani x ülkesinde 500 tane turist vizesi verildiyse, kaç tanesi gitti, kaçı gidip statü değiştirdi, bunların profilleri neler vs. hepsi düzenli olarak araştırılır ve buna göre database oluşturulur. Eğer ki bir ülkede verilen f1 vizelerinin büyük çoğunluğu ülkeye dönmediyse(f1 alırken ülkeye döneceğinizi taahhüt edersiniz) o ülkenin vatandaşları daha zor f1 alır genel olarak.

• @charon ABD nasıl mükemmel bir destinasyon değil? Avrupa ülkelerinin tamamından daha mükemmel bir tatil yeri bence. Ayrıca her ülke ABD gibi düşünse pasaportunu alıp neden ilk bana geliyor başka yere gitmiyor dese kimse ülkesinin dışına çıkamaz. İlk yurtdışı seyahati ABD olan binlerce insan var

• @kingablu degil.
    En cok tourist ceken ulkelerin listesine bakin lutfen. Avrupa domine eder.
    Bence kisisel bir gorustur,genel gecer degil

• @charon buyrun o zaman ABD en çok ziyaret edilen ülkeler sıralamasında 3. Sırada

• ⭐⭐

@charon önce ki yıllarda da yüzde 17 seviyesinde bu da düz hesapla yüzde 85 onay alınıyor demek oluyor. Evet genellikle belge istemezler ancak isteyip de verdiği de oluyor belgeyi gördükten sonra. Ev hanımı olup gidip kalan olmuyor o yüzden o profil rahat alıyor. ABD'de akraba olumsuzdur bunu nick siyahi görevlinin ağzından duydum elbette akrabanızın olması doğaldır ancak bizde bu faktöre bakıyoruz diyor kaçak gitmesi büyük bir sorun ancak yasal yolla da gitmesi bir şey değiştirmez çünkü akrabanız sizin orada kalmanıza yardımcı olur diye düşünüyorlar gecmiste pek çok kez yaşandığı için dediğim gibi çokta bir farkı yok nasıl gittiğinin. Suriye'ye gittiğiniz için red alırsınız İngiltere de güzellik kraliçesi Suriye'de doğduğu için red aldı vize görüşmesinde haberlerlere bile çıktı bu. Geçmişte İrana giden biri sordu gittiğim ülke mi sorun oluyor diye sordum konsolosta evet dedi dedi. F1 de ki olay Trumpin eseridir ülkeyle bağ görmek istemiyor bir iş gibi öğrenciler de de bu çoğunlukla olmuyor onay alan profiller hali hazır da çalışan şirket tarafından gönderilen yada şirkette yükselmek için yüksek lisansa giden kişiler oluyor onu trump maffetti yani F1 vizesini evli misiniz sorusu genelde evli kişilere sorulur hali hazırda neden eşiniz ile görmüyorsunuz soruyorlar bu bir sorun evli olup eşi ile gitmeyen ama bekar olduğu için red verilmiyor demek istiyorum o başka ülkelerde geçerli daha çok şunu da belirtmek isterim göç vizesinde bile Belarusa neden gittin deniliyor yada Pakistana neden gittin bunlar olumsuz faktörlerdir Suriye öldürücü faktörür

• ⭐⭐

@kingablu Avrupa'ya seyahat eksikliği. Bazı konsolosluklarda, Birleşik Krallık veya Schengen vizesine sahip olmak, Amerika vizesine “mezun olmak” için bir ön koşul olarak kabul edilebilir. Avrupa'ya bu tür bir seyahat, isteğe bağlı gelirin mevcudiyetini yansıtabilir; bir Avrupa ülkesinde kalma fırsatına sahip olduktan sonra ana ülkeye dönüş, anavatanla bağların kanıtı olabilir. Tayland veya Kıbrıs gibi sahil beldelerine seyahat, bu ikinci endişeyi ele almayabilir, çünkü bir kişinin o sahil beldesi ülkesinde yaşaması ve çalışması daha az olasıdır.

• ⭐⭐

@charon Daha önce göç etmiş diğer akrabalar. ABD'de akrabaları olan bu başvuru sahipleri kategorisi birkaç nedenden dolayı reddedilebilir:
    Bir kişinin ABD'de yakın bir akrabasının olması, başvuranın ABD'ye yerleşmesini kolaylaştıracağı için olumsuz bir değerlendirme olabilir;
    ABD'deki akraba, bir konsolosluk memuru için sakıncalı bir şekilde statü elde ederse (örneğin, B'den sığınma hakkı), memur başvuranı daha az güvenilir bulabilir veya ABD'deki akraba tarafından algılanan ihlal için başvuranı cezalandırabilir.
    Konsolosluk memurları genellikle akrabanın ABD'ye hangi statüde geldiğini soruyor ve statüsünü yasallaştırıyor. J-1 Yaz İş Seyahati vizesine sahip bir kişinin bir Amerikan vatandaşıyla tanıştığı, aşık olduğu ve evlenmeyi planladığı iyi huylu bir durum bile, ebeveynlerin düğüne katılması için vize reddine yol açabilir. Ayrıca, bu soruşturma hattında bir “zaman aşımı” yok gibi görünüyor: Yeşil kart sahibi birkaç yıldır hâlâ konsolosluğun gazabının hedefi olabilir ve başvuru sahibi sonuçlarına katlanmak zorunda kalabilir.

• @charon hocam neden bu kadar agresif yazdığınız ile ilgili en ufacık bir fikrim yok ama çok ezbere konuşuyorsunuz , tabi ki avrupa turistik olarak domine eder , ona rağmen abd ilk 5 içindedir. Çevresinde kendisine yakın zengilikte kanada var ve diğer yanında fakirlikten kırılan meksika , başka hiç bir komşusu olmayan bir ülkeye ve diğer avrupa ülkelerine bu kadar uzak olmasına rağmen turistik olarak gayet çekici bir yer Amerika. 2020 pandemi yılı olmasına rağmen dünyanın en çok uğranan 3. turistik ülkesi olmuş. Bir şeyleri yazarken lütfen biraz mantıklı düşünün. Listede büyük ihtimalle İtalya birincidir. Sebebi de belli çevresinde ki avrupa ülkeleri yakın ve sıcak diye italyayı tercih etmesi.

• @LordBolton dedigim gibi sadece b1 vizesine verilen red %17.
    Abd vizesi sadece b1 degildir.

Suriyeye,Pakistana,irana vs. Seyahat negatif etkilemez. Abdde binlerce Pakistanli,iranli vs. var.

• @kingablu tamam bos pasaportla hicbir ulkeye gitmeden basvurabilirsiniz,sikinti yok.
    Alan da vardir tabi ki,kisinin profiline bagli. Ben yurtdisi seyahati olmayan alamaz demedim zaten

• ⭐⭐

@charon tam olarak b1 b2 vizesini kapsıyor bu onay red oranı elbette başka vize türlerinden bahsetmiyorum bulunduğumuz başlık gereği ABD, güzellik kraliçesine Suriye doğumlu diye vize vermedi
    ABD, Britanyalı güzellik kraliçesi Leen Clive'a "Suriye'de doğduğu için" vize vermedi. Kraliçe, "Eşime ve bebeğime vize verildi fakat bana verilmedi. Tek farksa benim doğum yerim" diyerek isyan etti. Hatta daha bir kaç sayfa önce almaya da giren birine Suriye'ye gittiniz mi diye sormuş memur oda gitmedim demiş. Öyle düşünürseniz ABD'de çocuğunu doğuran kişi sayısı çok ama vize alırken bunu beyan ederseniz onay alamazsiniz yada içerde statü değişikliği yapan da çok

• ⭐⭐

@charon ben size geçmiş insanların deneyimlerden bahsediyorum sormuş gittiğim ülkeler mi sorun oluyor diye oda memur evet demiş daha neyin iddiasındasındasınız anlamıyorum örneğin Suriye'de doğmuş biri İngiltere vatandaşlığı olduğu halde doğum yeri sebebiyle vize görüşmesine girmek zorunda kalıyor bu bile Suriye gezisi hakkında çok şey söylüyor

• @LordBolton abd buyukelciliginin resmi bir aciklamasi var mi suriyede dogdugundan dolayi vermedik seklinde?
    Eger yok ise Boyle bir aciklama,tamamen kendi dusuncesidir. Iyi dram cikar ama bu hikayeden.

• @ob16222 yoo gayet normal yaziyorum. Agresif bir durum yok. Bazi yanlis bilinen seyleri duzeltmeye calisiyorum(belgelerle alakali ozellikle).
    Dedigim gibi, ilk yurtdisi cikisi abd olacak olan kisi vize basvurusuna negatif baslar. Lakin bu alamayacagi anlamina gelmez. Denklem baya karisiktir.
    Ornek vereyim; karadagdan c1d aldigim zaman basvuranlarin %90i red yemisti. Karadag Schengen ulkelerine vizesiz girebiliyor mesela. Vize memuru genelde schengen girisleriyle alakali sorular sormustu basvuranlara. Ayrica maaslarini da sormustu hic unutmam. Adam 22 yasinda,yazin cankurtaranlik yapmis aylik 400 euro maasla,abdye turistik gidecegim diyor. Kimse yemez bunu.
    Mesela profesor basvurmustu,kendisi 15 dakika aciklama yapmisti neden gidiyorsun,neden ingiltereye gitmis onceden, konferansin konusu ne vs. tarzi. Ama almisti sonunda.

Benzer Başlıklar

• 50
  • 6
  • 5
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |