Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@cetin, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

merhaba forumda aradım bulamadım. ds 160 formunu doldurdum ve vize ücretini ödeme aşamasındayım. biz ailecek 4 kişiyiz (karı koca ve 2 çocuk) ve herbirimize ayrı ayri vize ücreti ödememiz gerekiyormu ve herbirimiz için ayrı randevu almamız gerekiyormu,

Evet herkes için vize ücreti ödeyeceksiniz. Randevunuzu ortak alabilirsiniz. Ama herkes için alacaksınız.

• ⭐⭐⭐⭐

@cetin, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

merhaba forumda aradım bulamadım. ds 160 formunu doldurdum ve vize ücretini ödeme aşamasındayım. biz ailecek 4 kişiyiz (karı koca ve 2 çocuk) ve herbirimize ayrı ayri vize ücreti ödememiz gerekiyormu ve herbirimiz için ayrı randevu almamız gerekiyormu,

Eğer ailece turist vizesi alacaksanız ve ailece seyahat edecekseniz,
    Herkesin DS 160 formu ayrı ayrı doldurulacak,
    Sonra ana başvurucu, aile reisi gibi düşünün, kim ise onun adına Ais kaydı açıp grup olarak sırayla herkesin ds 160 numarasıyla ekleyeceksiniz. Herkese ayrı ayrı ais kaydı açmanıza gerek yok. Bir kişiye açıp diğerlerinizi ekleyin.
    Ödeme ayrı ayı değil, 640 $ olarak tek seferde kredi kartı ile ya da TL ye çevirip banka havalesi olarak gönderileceği bir form bilgisi paylaşılıyor, o formun çıktısı ile Akbanktan yapılabilir. Uğraşmanıza gerek yok, kredi karrtıyla biraz yüksekçe bir kurdan da olsa ödemek daha pratik.
    Sonra 4 kişi için tek bir randevu seçeneği çıkacak. En yakın randevu tarihini seçtiğinizde dördünüze de aynı gün ve saatte randevuya birlikte gireceksiniz. Tek tek görüşme olmayacak.

• @cetin aynı süreci bizde tek çocukla yaşıyoruz. Umarım vize alabiliriz çünkü buraları okuduktan sonra umutsuzluğa kapıldım altı üstü bir tatil yapalım dedim boşa gitti vize ödemesi ve uğraş diye düşünmeye başladım. Öğretmenim eşimle ara tatili istediğimiz ülkeye gidip değerlendiririz diye bir birikim yapmıştık ama boğazımıza dizdiler. Yani arkadaş bu yaştan sonra mesleği bırakıp ne işim var adamın ülkesinde göçmen olarak eğer buna takıp vize vermiyorlarsa varya yazık cidden. Bu kadar kolay olmamalı birde neymiş gişedeki adamın keyfine kalmış.

• ⭐⭐

Arkadaşlar TL hesabını götürmek zorunlumudur yoksa sadece döviz (USD) hesabını götürsem yeterli mi geziyi karşılayacak parayı göstermek adına?

• Yasaklı

@LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar TL hesabını götürmek zorunlumudur yoksa sadece döviz (USD) hesabını götürsem yeterli mi geziyi karşılayacak parayı göstermek adına?

Hesap hareketleri için önemli.
    Dolar hesabında hesap dökümü olmayacağı için tl hesabını da götürmeni tavsiye ederim

• ⭐⭐

@Ping-PONG ben pek dikkat etmedim ama sanki onay alan insanlar dolar bazlı gösteriyordu TL den ziyade TL hesap hareketlerinin istendiğini hiç görmedim çünkü

• ⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Ping-PONG ben pek dikkat etmedim ama sanki onay alan insanlar dolar bazlı gösteriyordu TL den ziyade TL hesap hareketlerinin istendiğini hiç görmedim çünkü

Paran hangi hesaptaysa o hesabı götürürsün. Para kaynağın TL hesabından geliyorsa TL hesabının dökümlerini de götürürsün. Senin için bir zorluk yok zaten. Şueye söylüyorsun, ikisini de döktürüp kaşeleyip imzalıyorlar. İmzaayanın imza yetkisine ait sirküleri de veriyorlar. Dosya halinde alıyorsun bankadan.

• ⭐⭐

@ibrahimasar Ya aslında durum şöyle ben Z bankasından sadece maaş alıyorum maaş hesabım z hesabinda maaşım yatıyor sonra da toplu olarak ATM den çekiyorum ama X bankasını kullanıyorum biriktirdiğim para X bankasında ve aktif olarak kullandığım yani maaş hesabımın olduğu Z bankasınin dökümüne bakarsa 3000 yatmış 3000 çıkmış ATM'den diye görünecek bu bir problem olabilir diye düşünüyorum

• Yasaklı

08:00 daki randevu için malum İstanbul trafiği yüzünden 04:00 da kalktım ve şu an yola çıkıyorum. 2 saate yakın erkenden konsolosluğun karşısında bir kafeye oturup kahve içmeye başlayacağım muhtemelen.🙃

08:30 da olumlu haber vermek istiyorum. Eğer ses çıkmazsa bilinki reddi yedim, atladım arabaya eve sürüp yattım uyudum. 😂

• ⭐⭐

@Ping-PONG Bol şans, pozitif düşün ve heyecan yapma, alacağına inanıyorum

• Yasaklı

@Ping-PONG Bol şans, pozitif düşün ve heyecan yapma, alacağına inanıyorum

Konsolosluğun hemen üstünde otopark var. Arabayı çektim içinde oturuyorum. Biraz zaman geçtikten sonra arabayı burada bırakıp aşağı doğru yaklaşık 50m yürüyüp konsolosluğun tam karşısındaki kafede oturup bir kahve içeceğim. Şu an konsolosluğa girerken cebimde neler olabilir neleri arabada bırakmalıyımı çek ediyorum internetten. Yazmaya devam edeceğim. 🙃

Edit: Öğrendiğim kadarıyla, kredi kartı, para ve ehliyette sıkıntı yok ama telefon ve bu tarz şeyleri arabada bırakmam gerekiyor.

Kaç dakika önce konsolosluğun önünde hazır beklemem gerektiğini öğrenmeye çalışıyorum.

Edit: İlk içeriye giriş 07:45 te olduğu bilgisini aldım. Konsolosluğun karşısındaki kafeye geçip bir kahve içip kafeyi işleten genç kardeşle kısa bir sohbet etmeyi planlıyorum. Bu süreçte telefonu arabada bırakacağım için içeriye giriş ve sonrasını mülakattan sonra yazacağım.

Edit: Benim profilim için bu kararı neye göre verdiğini açıkçası hiç anlayamadım. İllegal yollarla göç etmek isteyecek bir adam profiline sahip değilim oysaki.
    Acayip enteresan.
    Çok fazla red de vardı bu arada ama hangisi ne vizesi bilemiyorum.
    D1371355-B9D2-4496-903A-687FA65EF381.jpeg

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG hadi yaaa çok üzüldüm. Hayırlısı diyelim önümüzdeki zamanlara bakalım 😞

• ⭐⭐

@Ping-PONG Çok üzüldüm, illegel ya da legal hiç farketmez ikisi de göçmenlik niyetidir, yasal yollarla bunu yapmak istemeniz birşey değiştirmez maalesef... eğer profilinizden ve mülakatta ne soruldu ne yanıt verdiniz bunları anlatırsanız sorunun ne olduğunu bulabilir ve düzeltip tekrar başvuru yapmanızı sağlayabiliriz ben ve burada ki insanlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

şimdi araştırdım 214/b açıklaması;

Buna ek olarak, 214(b) başvuru sahibinin vizeye hak kazanmasını ve ABD'ye varışta şartlarına uygun hareket etmesini gerektirir. Göçmen olmayan ziyaretçi vizesi başvuru sahipleri (B), terk etmek gibi bir niyetleri olmayan yabancı bir ikametgahları olduğunu ve iş veya zevk için geçici olarak ABD'yi ziyaret ettiklerini göstermelidir.

Anavatanla sınırlı bağlar. Bunlar genç, işsiz veya düşük ücretli veya yeni bir işe sahip bireylerdir; çocuk sahibi olmak; evli değildir; kırsal alanlarda yaşamak; ve/veya hiçbir mülk veya mal varlığına sahip olmak.
    Görüşme sorunları. Görüşmenin önemi küçümsenemez. Başvuru sahibinin kendini nasıl yönettiği; soruları cevaplamadaki dürüstlüğü; nasıl giyindiğini; tepkiler; yüz ifadeleri; göz teması; soruları yanıtlamada tereddüt; başvuru formunda yer alan soru ve bilgilerin cevaplarındaki tutarsızlıklar; gerginlik — hepsi başvuru sahibinin niyetini, güvenilirliğini ve vizeye uygunluğunu tartmak için gidin.
    Gerçeklerin veya hukukun yanlış konsolosluk anlayışı. Vize başvurularının gözden geçirilmesinde konsolosluk hataları manifoldudur. Memurların zamanları ve kaynakları sınırlıdır; yerel dilde eksik olabilir; ve kanunun çok karmaşık bir alanında yetersiz eğitimlidir. Başvuru sahibinin şirketinin doğrulanması eksik olabilir. Örneğin, bir konsolosluk araştırmacısı yanlış adrese gitmiş veya bir şirketin aslında hala faaliyetteyken tasfiye edildiği sonucuna varmış olabilir.
    Çalışma vizesi verme kriterlerinin karşılanmaması (örneğin, E-2, H-1B, L-1 ve O-1). Geçici istihdam vizesi gereksinimleri tekniktir. Başvuru sahibinin şartları yerine getirmemesi bir inkara yol açabilir. USCIS'in işle ilgili H, L ve O dilekçelerinin onaylanmasının konsolosluk görevlileri tarafından dolandırıcılık veya yeni, maddi bilgiler olmadan ertelenmesi gerekirken, konsolosluk görevlileri genellikle başvuru sahibinin kimlik bilgilerini değerlendirmek için kendilerini "daha iyi bir konumda" kabul ederler. "Steven Spielberg" kimlik bilgilerine sahip olmayan bir O-1 film yapımcısı adayı veya "sadece" 20 çalışanı olan bir L-1 işadamı, bir konsolosluk görevlisi tarafından USCIS'e iptal için dilekçe onaylarını önerebilir. ABD'de gelecekteki bir işe zemin hazırlamak için önemli zaman harcayan bir E-2 başvuru sahibi, yasadışı istihdamla suçlanabilir ve 214(b) kapsamında reddedilebilir.
    Fazla mesai profiline veya birçok vize sahibinin eve dönmediği bir ülkeden. Başvuru sahibi, doğrulama çalışmalarının gösterdiği bir profille eşleşirse, vize süresini aşma eğilimindedir, başvuru sahibinin reddedilmesi muhtemeldir. Örneğin, Ruslar daha önce ABD'de devre mülk satın alacak ve bunu ABD'yi ziyaret etmek için bir bahane olarak kullanacaklardı. Birkaç kişi Rusya'ya geri dönmeyince, Büyükelçilik bu tür başvuru sahiplerini kıskaç altına aldı ve hem meşru hem de çok meşru olmayan devre mülk sahipleri bedelini 214(b) inkarla ödedi. ABD hükümetinin istatistikleri artık vizelerini ve menşe ülkelerini aşarak iltica başvurusunda bulunanların yüzdesini takip ediyor. Belirli ülkelerden fazla mesai veya iltica başvurusunda bulunanların bir düzeni ortaya çıkarsa, konsolosluk görevlileri bu ülkelerden 214(b) yaşın altındaki vize başvuru sahiplerini giderek daha fazla reddedecektir.
    Anavatanda Genel Ekonomik ve Siyasi Durum. Bir ülke fakirse, sivil hoşnutsuzlukla boğuşuyorsa veya son derece istikrarsız bir siyasi durum yaşıyorsa, o ülkenin vatandaşları/sakinleri için 214(b) ret sayısı ve yüzdesi yüksek düzeyde olacaktır.
    I-94, ABD'de kalış / uzatma statüsüne izin verse bile, ABD'ye çok sayıda uzun süreli ziyaret. Bir konsolosluk görevlisi buna inanabilir:
    başvuru sahibi artık kendi ülkesinde ikamet etmese;
    ABD'de yetkisiz istihdama girişebilir;
    ve/veya uygun vize statüsünde değildir.
    Genellikle başvuru sahibinin ilk başvuruda ABD'ye kısa bir planlı ziyaret belirttiği durumdur. Uzun bir süre kalarak ve sonraki başvuruda kısa bir planlı ziyaret belirterek, konu yukarıda belirtilen faktörlerden daha fazla güvenilirlikten biri haline gelir. Bu sorun, ABD'de yeni doğmuş bir torunu ziyaret etmek ve yardım etmek için önemli zaman geçiren ve konsolosluk görevlisinin görüşüne göre ABD'de çok uzun zaman geçirdikleri için vizeleri reddedilen büyükanneler ve büyükbabalar için sıklıkla ortaya çıkar.
    Uygulamada uzun süreli bir ziyareti gösterir. Bir Catch-22 durumu, bir başvuru sahibi ilk başvuruda amaçlanan uzun süreli bir ziyareti gösterdiğinde ortaya çıkar. Yukarıdaki durumda, başvuru sahibi ilk vizeyi doğru olmayarak ve daha sonra bedelini ödeyerek aldı; tersine, ilk uygulamadaki gerçeği belirtmek 214(b) inkârını isteyebilir.
    ABD'de statü değişikliği. Uscis'in statü değişikliğini onaylamasına rağmen, statü değiştirdikten sonra yeni vize almak için ülkesine dönen bir kişinin vizesi reddedilir. Bir konsolosluk yetkilisi aldatılmış hissedebilir, ilk başvuru anında başvuru sahibinin gerçek amacı statü değiştirmekti. Örneğin, başvuru sahibi turizm amacıyla ABD'yi ziyaret etmeyi planladığını ve daha sonra varışta durumunu H-1B olarak değiştirdiğini belirtti.
    Öğrenciye özgü sorunlar. Konsolosluk görevlileri genellikle öğrencileri reddederler çünkü
    bir devlet kolejine veya "marka dışı" bir üniversiteye planlanan kayıt;
    kendi ülkeleriyle yetişkin benzeri ekonomik bağların olmaması;
    algılanan kariyer dışı geliştirme kurslarına kayıt (örneğin, bir işletme yönetimi programına kaydolan bir yazar);
    ana ülkede çok az pratikliğe sahip bir programa kaydolmak;
    daha büyük öğrencilerin başvuruları (30 yaşın üzerinde);
    Amerika Birleşik Devletleri'ndeyken algılanan kötü bir sicil (örneğin, ilk F-1 vizesine düşük notlar veya düşük katılım);
    bir yaz iş-seyahat programı için ABD'de bulunurken İngilizce dilinde yetersiz ilerleme).
    "Rehine" durumu. Ailenin geri kalanıyla birlikte seyahat eden bir aile üyesi reddedilebilir. Örneğin, ABD'deki K-1 kız kardeşinin düğününe katılmak için ailesiyle birlikte başvuran bir üniversite öğrencisinin vizesi reddedildi - kendi ülkesinde "rehin" tutuldu - ebeveynlerine vize verildi.
    Daha önce göç eden diğer akrabalar. ABD'de akrabaları olan bu başvuru kategorisi birkaç nedenden dolayı reddedilebilir:
    bir bireyin ABD'de yakın bir akrabası olması olumsuz bir değerlendirme olabilir, çünkü başvuru sahibinin ABD'ye yerleşmesi daha kolay olacaktır;
    ABD'deki akrabanın bir konsolosluk görevlisine (örneğin, B'den ilticaya) sakıncalı bir şekilde statü alması durumunda, memur başvuru sahibini daha az güvenilir bulabilir veya abd'deki akrabası tarafından algılanan ihlal nedeniyle başvuru sahibini cezalandırabilir.
    Konsolosluk görevlileri sık sık akrabanın ABD'ye hangi statüde geldiğini soruyor ve statüsünü yasallaştırıyor. J-1 Summer Work Travel vizesindeki bir bireyin buluştuğu, aşık olduğu ve bir Amerikan vatandaşıyla evlenmeyi planladığı iyi huylu bir durum bile ebeveynlerin düğüne katılması için vize reddine yol açabilir. Ayrıca bu soruşturma hattında bir "zaman aşımı" görünmüyor: birkaç yıl boyunca yeşil kartlı bir kişi hala konsolosluk gazabının hedefi olabilir ve başvuru sahibi sonuçlarına katlanmak için terk edildi.
    Bekleyen veya daha önce reddedilen göçmen dilekçesi/başvurusu. Göçmen vizesi kaydı genellikle konsolosluk görevlileri tarafından "beyinsiz" olarak kabul edilir: göç etmek için kayıt, göç etme niyetine eş değerdir.
    DV Piyango girişinin sunulması. Konsolosluk görevlilerinin çoğu Piyango'ya sadece bir girişin sunulmasına ağırlık vermese de, bunu yapan da vardır. Tabii ki, eğer biri Piyango'nun "kazananı" olarak seçilirse ve göçmen vizesi başvurusunda bulunuyorsa, göçmen niyeti göstermiş olarak kabul edilecek ve göçmen sürecinin süresi boyunca veya göçmen vizesinin reddedilmesinden sonra göçmen olmayan bir vize almak sorunlu olacaktır.
    Başvuru sahibi dolandırıcılıktan şüphelenilmiş. Konsolosluk görevlisi, sunulan bir belgenin (istihdam referansı, banka ekstresi) sahte olduğuna dair güçlü bir şüpheye sahip olabilir, ancak soruşturma için zamanı veya kaynağı yoktur. 214(b) kapsamındaki başvuruyu reddetmek, 212(a)(6)(C)(i) bulgusunu takip etmekten daha kolaydır.
    Avrupa'ya seyahat eksikliği. Bazı konsolosluklarda, İngiltere veya Schengen vizesine sahip olmak, Amerikan vizesine "mezun olmak" için bir ön koşul olarak kabul edilebilir. Avrupa'ya bu tür seyahatler isteğe bağlı gelirin mevcudiyetini yansıtabilir; bir Avrupa ülkesinde kalma fırsatı bulduktan sonra anavatana geri dönmek, anavatanla bağları kanıtlayabilir. Tayland veya Kıbrıs gibi plaj tatil beldelerine seyahat etmek bu ikinci endişeyi ele almayabilir, çünkü bir bireyin o plaj tesisi ülkesinde yaşama ve çalışma olasılığı daha düşüktür.
    Önceki inkar/Önceki inkardan bu yana koşullarda değişiklik olmaması. Konsolosluk görevlileri, koşullardaki değişiklik eksikliğini gerekçe göstererek genellikle refleks olarak önceki bir inkara boyun eğiyorlar. Açıkçası, kişisel veya siyasi hususlar da olabilir. Bu durum, başvuru sahibi orijinal onaydan sonraki birkaç gün içinde yeni kanıtlar sunarak yeniden başvuruda bulunsa bile oluşabilir. "Son uygulamanızdan bu yana ne değişti?" yaygın bir ilk sorudur. Başvuru sahipleri arasında yaygın bir efsane, seyahatlerinin amacını değiştirirlerse - Disneyworld'ü ziyaret etmek yerine, bir ESL programına kaydolmaya karar verirler - vize alma şanslarını artıracaklarıdır. Bunu yaparken, elbette kendi vize "mezarlarını" daha derine kazıyorlar, çaresizlik sergiliyorlar, bu da gelecek yıllar için vize alma yeteneklerini yansıtabilir.
    Farklı bir konsoloslukta reddedildikten sonra yeni bir gönderide ev dışı bir posta /yeniden başvuru ("Alışverişsonrası"). Ev dışı bir postaneye yapılan bir başvuru, başvuru sahibinin ev postasını atlatmaya çalıştığı şüphelerini uyandırabilir. Örneğin, ev postası vize başvuru sahipleri arasında kötü bir üne sahip olabilir ve üçüncü bir ülke gönderisi olumlu incelemeye daha uygun olarak görülebilir. "Alışveriş sonrası" ile uğraşan başvuru sahibi, "elverişli" gönderide bir başvuru girişiminde bulunabilir, ancak başvurunun kendi postasına geri yönlendirilerek resmen reddedilmesini sağlayabilir. Benzer şekilde, retten sonra farklı bir konsoloslukta yapılan bir başvuru da büyük olasılıkla başarısızlığa mahkumdur.
    İlişkiye göre suçluluk. Bir memur, bir veya iki kişinin kabahatleri nedeniyle gruptaki her bireyi reddedebilir. Örneğin, ilgisiz bir bireyin başvurusu organizatörler tarafından bir beyzbol takımının grup gönderimine gizlice dahil edilirse ve memur bunun farkına varırsa, beyzbol takımının ve grubunun tüm üyeleri reddedilebilir.
    Gezinin amacını desteklemek için yetersiz finansman. Seyahatin amacı tıbbi ise, başvuru sahibi faturaları şahsen ödemek için finansal gerekliliğe sahip olmalıdır veya bir sponsorun desteğine sahip olmalıdır. Vize başvurusunu göndermeden hemen önce bir banka hesabı açan ve hesaba para yerleştiren tıbbi tedaviye ihtiyacı olan bir başvuru sahibi, fonların kendilerine bağlı olmadığı şüphesini uyandırabilir. Benzer şekilde, öğrenci vizesi başvurusunun bir parçası olarak gönderilen bir akrabadan gelen destek beyanı, 214(b) bulgusunun ortaya çıkabilir, çünkü memur sponsorun niyetini sorgulayabilir.
    F-1 Öğrencisinin Eşleri/Çocukları. Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan öğrencilerin eşleri ve çocukları gibi 214(b)'nin bir sorun olduğu durumlarda eşlerin ve çocukların reddedilmesi nadir değildir.
    B statüsünde doğum yapmak için ABD'yi ziyaret etme niyeti. Yabancılar için cazibe açıktır: yakında doğacak çocukları için ABD vatandaşlığını güvence altına almak.
    Başvuru sahibi daha önce ABD'de B vizesiyle doğum yaptı. Bu sorunun birkaç gerçeğe dayalı mutasyonu vardır:
    B vizesi için ilk başvuru anında, başvuru sahibi hamileydi;
    B vizesi için ilk başvuru anında, başvuru sahibi hamile değildi;
    başvuru sahibi doğumla ilgili hastane faturalarını ödeyemedi.
    İlk başvuru sırasında başvuru sahibi hamile değilse ve vizenin geçerliliği sırasında ABD'de doğum yaptıysa, başvuruyu incelerken bunun olumsuz bir faktör olarak kabul edilmesi daha az olasıdır. Başvuru sahibi ilk başvuru sırasında hamileyse ve ABD'ye gitme nedenini açıklama konusunda dürüst değilse, bu, sonraki başvuru üzerine 214(b) inkar şeklinde başvuru sahibine karşı tutulabilir. Bu, özellikle başvuru sahibi hastane faturalarını ödemediyse geçerlidir. Bir durumda, ancak 15 yıl sonra, sekiz 214(b) ret ve hastaneye yapılan bir bağış, bebeği doğurttu ve bir başvuru sahibi vize alabildi. Maddi yanlış beyan bulguları ve kalıcı bir çubuğun dayatılması bu alanda oldukça sık görülür.
    Şüpheli görünen davetiyeler. Başvuru sahibiyle çok az bağlantısı olan veya hiç bağlantısı olmayan tarafları davet etmek, seyahatin meşruluğu hakkında şüphe uyandırabilir. Çok genel dilde veya kötü İngilizce davetler de 214(b) bulgusunu tetikleyebilir. Gönderinin "kara listesinde" noterler tarafından onaylanmış parti veya davetiyelerin daveti de 214(b) (veya 212(a)(6)(C)(i)) bulgusunun bulunmasına yol açacaktır. Örneğin, sahte bir destek mektubu bilgisi başvuru sahibine verilecek ve genellikle 212(a)(6)(C)(i) kararına yol açacaktır.
    Önemli diğer görmek için tanıdık gezi. Amerikalıların romantik ilgi yerlerine davetleri genellikle inkarlara yol açar. Çiftin geçen hafta internet üzerinden tanışıp tanışmadığı veya yıllardır birbirlerini tanıyıp, başvuranın ülkesinde veya üçüncü ülkelerde tanışıp tanışmadığı, ilişkinin aşamasına ilişkin bir saygı görünmüyor. Genellikle, başvuru sahibinin bağlarına çok az saygı verilir. Başvuru sahibinin kendi ülkesinden çıkmak için her şeyi yapacağı varsayımı var gibi görünüyor; Amerikalının onun "çıkış bileti" olduğunu; Ve amerika'ya vardığında partilerin evleneceğini.
    Bir gönderinin özel uygulama gereksinimlerine uyulmaması. Bazı gönderiler banka ekstreleri, vergi müfettişliği tarafından damgalanan vergi beyannameleri veya önceki uluslararası pasaportlar gibi orijinal belgeler gerektirebilir. Bazı gereksinimler hiper-teknik veya alakasız görünebilir, ancak genellikle yüksek dolandırıcılık oranları tarafından yönlendirilir. Bu nedenle, gereksinimlere uyulmaması bir inkara yol açabilir.
    "Zehirli kalem" mektupları. Bu mektuplar terk edilmiş aşıklardan, iş rakiplerinden, eski eşlerden veya diğer kötü dilek sahiplerinden geliyor. Mektupları elçiliğe göndererek vizenin reddedilmesini veya iptalini ve ABD'ye erişimin kesilmesini sağlamayı umuyorlar. Çoğu zaman, konsolosluk görevlileri gönderenin içeriğini veya motivasyonlarını doğrulamadan bu mektupları yüz değerinde alacak ve vizeyi reddedecektir.
    Anavatanda Ekonomik ve/veya Siyasi Kriz. Başvuru sahibi ani, şiddetli bir ekonomik gerileme veya depresyon veya siyasi krizin olduğu bir ülkede yaşıyorsa, konsolosluk görevlilerinin 214(b) çağrılma olasılığı çok daha yüksektir.
    Amerika Birleşik Devletleri ile Siyasi İlişkinin Ana Vatanı Bozulması. Başvuru sahibi, ABD ile siyasi ilişkinin kötüleştiği bir ülkede yaşıyorsa ve başvuru sahibi doğrudan veya dolaylı olarak (aile üyeleri, iş ortakları) iktidardaki hükümetle ilişkiliyse, konsoloslar bu kişilerin 214(b) kapsamındaki vizelerini reddetmeye çalışabilirler.
    ABD'de gayrimenkul sahipliği. ABD'de gayrimenkul sahibi olanlar, ABD'de kalmak için yüksek bir risk olarak görülebilir.
    Yaz İşi Seyahat Programı'na 2 kez katılanlar. Arkadaşlarını ziyaret etmek için vize almakta zorlanabilirler, çünkü abd ile zaten bağları olduğu algılanır.
    Yaşlı adaylar. Kamuya açık bir ücrete dönüşme olasılıkları daha fazla olarak görülebilir veya ABD'de emekli olmaya teşvik edilebilirler.
    Polisle önceki bağlantım. Tutuklama kaydı 212(a)(2)(A) seviyesine yükselmeyen bir kişi (örneğin, hırsızlık suçundan hüküm giyme ve iki hırsızlık tutuklaması) ABD'de suç işlemek için tehlike olarak kabul edilebilir.
    Başka bir ülkeye göçmen başvuruları bekleniyor. Bir birey başka bir Batı ülkesine, örneğin Kanada'ya göç etme sürecindeyse ve ziyaretçi vizesine başvuruyorsa, ABD'de kalma tehlikesi olarak kabul edilebilir.

• @Ping-PONG Benimde elime bu kağıttan tutuşturdular okadar iyi anlıyorum ki sizi sarışın kadınla mı görüştünüz?

• 214/b özetle ne demek istiyor?

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG geçmiş olsun. Eve gittin uyudun galiba bu sinirle. Uyanınca ne oldu ne bitti anlativer.

• @Ping-PONG Dostum geçmiş olsun aynı akıbeti yaşadık oysa ben senden çok umutluydum. Yapacak bir şey yok sağlık olsun. Gerçekten insanın zoruna gidiyor bazı şeyler. 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kef14 2 ileti yukarısı okur musun ben tüm yasayı paylaştım

• Yasaklı

Kıvırcık ile görüştüm.
    Anlatacak bişey yok ki. 1 dakikalık görüşme. 3 tane soru. Hooop bu seferlik onaylayamıyoruz. Al şu kağıdı git buradan 🙃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |