Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba, 25 kasımda randevum var. Önce ankaradan randevu almıştım daha sonradan değiştirip istanbul yaptım. DS160 formunun süresi doldu 1 ayı geçti. Baştan doldurmam gerekiyor mu doldururken yeni bir form olarak en baştan mı dolduracağım süreç hakkında bilgi verebilir misiniz? Ayrıca randevu yerini değiştirmem sorun teşkil eder mi. Teşekkürler.

• ⭐⭐

@ellabella Sizinle birlikte vize alan yada alamamayan insanlardan hatırladıklarınızı anlatır mısınız?

• @LordBolton sıra hemen geldi, kimseyle konuşmadım veya görüşmelerin nasıl geçtiğine dikkat etmedim. Sorry 🙂

• Yasaklı

DS160 ın süresi mi var. Ben de geçen ay 15 inde felan doldurmuştum.randevum 22 sinde (pazartesi)

DS160 ımın süresi geçmesi gibi bir durum mu söz konusu. Arkadaşın yorumundan böyle bir çıkarım yaptım.

Edit: Aktif gözüküyor.

581ABF0D-F9AA-4724-9955-68D69BB97ED3.jpeg

Sayın @crazycells Bu konuda bir görüşünüz var mı acaba? Yenisi mi doldurmam gerekiyor? 😒

• Yasaklı

@Ibrahim-aşar Abi,
    Aşağıda paylaştığım resimdeki evrağı şirketten aldım. Mühürlü ıslak imzalı. Yanına bordro dökümü vesaire de ekledim. Umarım elimi güçlendirir abi. Yeterli midir sence 🙃

82FCEBC6-36DE-4DE7-AD06-EC5E750BB658.jpeg

• @Parti-Evrenim
    Benim düştüğüm hataya düşmeyin ben ds160 formunu 4 kere güncelledim.
    Ankara dan randevu aldım.
    Sonra İstanbul yaptım diye İstanbul olarak ds160 ı tekrar güncelledim. Sonra tekrar an karadan randevu aldım sonra tekrar güncelledim.
    En sonunda görüşmeye gitmeden 3 4 gün önce güncelledim.
    Randevu onay sayfası var randevu tarihi falan yazan, orada eski ds160 numarası yazıyor eyvah dedim ne olacak dedim.
    Sonra yeni ds160 ı da yazdırdım eskiyide yazdırdım eskiyi de pdf olarak kaydetmiştim.

Daha sonra yeni ds160 ı verdim içeri girerken.
    Eğer hiç değişiklik yapmazsanız Ankara yazıyorsa İstanbul a giderseniz evrağınızı taşıma gibi bir işlem yapıyorlar orda sizi biraz bekletiyorlar hepsi bu.
    Yani güncellerseniz çok büyük bi sorun yok.
    Ama çok güncellememek sanki daha iyi.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Ibrahim-aşar Abi,
    Aşağıda paylaştığım resimdeki evrağı şirketten aldım. Mühürlü ıslak imzalı. Yanına bordro dökümü vesaire de ekledim. Umarım elimi güçlendirir abi. Yeterli midir sence 🙃

82FCEBC6-36DE-4DE7-AD06-EC5E750BB658.jpeg

yeretli gibi görünüyor. Değişen bir bilgi, değişen bi seyahat tarihi durumu yoksa güncellemene gerek yok ds 160 ı

• @Ping-PONG merhaba, ekran görüntüsünü neden paylaştınız? Görüşmeye girmeden status bu şekilde mi görünüyor? Ben onay aldım pazartesi günü mülakattan benim de ceas sisteminde aynı sizinki gibi görünüyor bende merak ediyorum bu ne demek diye? Bilen biri varsa ve cevap verirse çok sevinirim ☺

Edit: aynısı degil bu arada benimkinde tarih ve güncelle ayni sizinki gibi satus “AP” görünüyor

• Yasaklı

@Tokyo, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Ping-PONG merhaba, ekran görüntüsünü neden paylaştınız? Görüşmeye girmeden status bu şekilde mi görünüyor? Ben onay aldım pazartesi günü mülakattan benim de ceas sisteminde aynı sizinki gibi görünüyor bende merak ediyorum bu ne demek diye? Bilen biri varsa ve cevap verirse çok sevinirim ☺

Evet islemler bitmene kadar boyle gozukuyor. Pasaport u postaya verince buyuk bir ihtimalle degisir. Takma kafana 😉

• Yasaklı

@ibrahimasar sitede de DS160 1 ay gecerlidir diyor. Ona takildi kafam 😩

• @Ping-PONG mülakatın ertesi günü issued olanları ve yine ertesi günü PTT barkod numaraları gelenleri görünce insan bi merak ediyor açıkçası ☺

• @Ping-PONG bu arada benim ds-160 ım çok eski olduğu için güncellemeye izin vermedi ve yeni bir ds-160 formu açıp doldurup görüşmeye öyle gittim,konfirmasyon sayfasında yeni ds numarası yazıyor son kapıdaki görevli sordu sadece ds numaranız değişmiş bilginiz dahilinde mi diye , evet dedim güncellemeye izin vermedi çok eskiydi yenisini doldurum dedim ve eski ds yanımda dedim gerek yok bilginiz dahilindeyse dedi yani çok kafana takma ☺

• Yasaklı

@Ping-PONG bu arada benim ds-160 ım çok eski olduğu için güncellemeye izin vermedi ve yeni bir ds-160 formu açıp doldurup görüşmeye öyle gittim,konfirmasyon sayfasında yeni ds numarası yazıyor son kapıdaki görevli sordu sadece ds numaranız değişmiş bilginiz dahilinde mi diye , evet dedim güncellemeye izin vermedi çok eskiydi yenisini doldurum dedim ve eski ds yanımda dedim gerek yok bilginiz dahilindeyse dedi yani çok kafana takma ☺

Yani yeni bir DS160 doldurqyim mi. Bu 35 gunluk olqcak randevu gunu.

• @Ping-PONG benim sistem izin vermemişti o yüzden yenisini doldurdum,sizinde öyleyse yenisi doldurun kapıda görevli sorduğunda sistem izin vermedi başvurumu önceden yapmıştım güncelleme yaptırmadı kaydedemedim dersiniz, görüşmesi Ankara olup İstanbul olarak guncelleyenlerin bile 10dk fan fazla sürmüyor işlemleri çok önemli bir konu degil bence bunlar

• Merhaba arkadaşlar. Gorusmem vardı bugün. Vizeyi aldım. Turist olarak gidiyordum. Daha önce de yazmıştım zaten, dolar arttıkça gitme fikrinden cayıyordum, hala da gitmeli miyim diye düşünüyorum. Ben aslında daha yakın yerlere gitmek istiyordum ama arkadaşım ısrarla amerika istiyor. Bu dolarla amerika fikri bana hala saçma geliyor. Vize görüşmesine geleyim:
    Benim sirketim var, kız arkadaşım memur. 35 yaşındayız. Bir kac soru sordular. Yurtdisina ciktiniz mi dediklerinde ben eski pasaportumu uzatacaktım, hanım efendi gerek yok dedi. Kadin gorevliye denk geldik. Öncesinde siyahi bey parmak izi işlemi yaptı. Çok sempatikti, kadın konsolos bir miktar asık suratliydi. Ama cok kibardi.
    Schengen bölgesi ve bir uzak doğu ulkesi çıkışımız vardı.
    Vizeniz onaylandı dedi çıktık.

Öncesinde biraz olumsuz tavır sayılabilecek şeyler yaşadık bazı türk görevliler tarafindan. Beni gerdi bu tavırlar. Heyecanlı değildim ama gergindim. Hem o tavırlar hem doların yüksekliği hem de turistik vize isteyen türklerin maruz kaldığı tum seyler beni irite ediyordu ve gerildim. Amerika haklı elbette yaptığı uygulamalarda ama bizim insanımız bu hale getirilmemeliydi. Suçlu olan abd değil, suçlunun kim olduğunu anladiniz.

Kim aldı kim almadı şahit olamadım açıkçası, sadece yaşlı bir teyze aldı. Biz sırada beklerken de sarışın bir kadın şirketiyle alakalı bir çok soru yanıtladı. Heyecanlıydı çokça, bana sormadılar şirkete dair bir şey.

Sanırım her şeyi yazdım merak edilebilecek. Vize başvuru ücretini yatırmamış olsam gitmezdim gorusmeye, belki seyahat sonunda iyi ki gittim abd'ye diyecegim.
    Herkese bol şans diliyorum.
    Forumda sorduğum sorulara hep yanıt aldım, hep yardımcı oldular bana. Hepsine teşekkür ederim. Çok değerli bilgiler aldım buradan. Bir iki gün içinde isim vererek ayrıca teşekkür edeceğim. Esenlikler 🙂

• Yasaklı

@AYKlRl
    Sizin ariniza sevindim.
    Umarim ben de ayni sonucu alirim.
    Pazartesi gorusmem. 🙃

• ⭐⭐

@AYKlRl öncelikle tebrik ederim iyi yolcuklar, galiba sadece geçmiş seyahatleriniz ile ilgilenmiş hangi ülkelere ve toplamda kaç ülkeye gittiğiniz ogrenebilir miyim?

• @Tokyo, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Ping-PONG bu arada benim ds-160 ım çok eski olduğu için güncellemeye izin vermedi ve yeni bir ds-160 formu açıp doldurup görüşmeye öyle gittim,konfirmasyon sayfasında yeni ds numarası yazıyor son kapıdaki görevli sordu sadece ds numaranız değişmiş bilginiz dahilinde mi diye , evet dedim güncellemeye izin vermedi çok eskiydi yenisini doldurum dedim ve eski ds yanımda dedim gerek yok bilginiz dahilindeyse dedi yani çok kafana takma ☺

Merhaba sayın @Tokyo DS160 formu eski olunca güncellenmesine(retrieve an application) izin vermiyor mu sistem? Ne kadar eskiydi, yani ilk ds160 formunuzu ne zaman doldurmuştunuz? Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi? @crazycells Yani güncelleme noktasında zamanaşımı süresi mi mevcut? Ben yaklaşık 10 ay sonra güncellemiş olacağım çünkü. Teşekkürler şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Yani yeni bir DS160 doldurqyim mi. Bu 35 gunluk olqcak randevu gunu.

DS 160 formunu günelleyemezsin. Formu kaydedip imzaladığın andan itibaren, girdiğin bilgiler ile bir confirmation page oluşturuyor. O noktadan sonra artık ds 160 da girdiğin bilgileri değiştiremiyorsun.
    30 gün geçerli olması konusu, bu ds 160 formu ile 30 gün sonuna kadar ais kaydını açıp bu form ile ilişkilendirerek vize başvurusu yapmalısın demek.
    Senin DS 160 formundaki bilgiler güncel ise, seyahat planında, tarihlerde vs bir değişiklik yok ise herhangi bir güncelleme yapmana gerek yok.
    Eğer seyahat tarihin değiştiyse ve ya ciddi bir değişiklik olduysa, evlendiysen mesea bu arada, bu bilgileri yenilenmiş hale getirmek için yeni bir ds 160 formu oluşturup bunun çıktısıyla görüşmeye gidersin.

• @MuRtY ben danışmanla çalıştım, randevuyu yaklaşık 1 senedir belki 1,5 senedir bekliyorduk belki ondan olabilir, ama hatırladığım kadarıyla biz randevuyu ds-160 doldurmadan aldık bu sebebten de olabilir,net bildiğim konu yenisini doldurup yeni confirmasyon sayfasıyla gidiyorsunuz ve hiç bir sorun olmuyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |