Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar sevgili forum üyeleri çok meşkul etmek istemiyorum sizleri benim şöyle bir sorum var ben ds-260 ı doldurdum ama müstakbel eşimle önümüzdeki ay resmi nikahı kıymayi düşünüyoruz nekadar erken okadar iyi sonuçta bir gecikme yaşamayalım diye fakat ben nikahı kıydıktan sonra nasıl bir süreç izlememiz gerektiğini forumdan araştırdığım kadarı ile kcc ile mail yoluyla iletişime geçip ben evlendim buda aile cüzdanim eşimide kendi dosyama dahil etmek istiyorum şeklinde bir mail atıp ds 260 formunun kilidini kaldırtıp eşimede form doldurup tekrar herşeyi son kez onaylayip kilitleyeceğiz buraya kadar doğrumu anlamişim acaba?
    Birde bu konu ile ilgili 2 sorum daha var
    •eşime ds 260 doldurma sürecinde hemen pasaport alamayacağız bir kaç ay sonra alabileceğiz bu forumu tekrar kilitlerken pasaport id si isteyen kısımda sorun çıkarırmı.
    •26XXXlerdeki bir case no için evlenip eşimi dahil etme sürecinde vize tükenmesi yada tekrar formu açtırmaktan dolayı fazla gecikmeye sebep olup ekim sonuna kadar kalıp vize mülakatı alamayıp şansımızı yitirme gibi durumlara sebep olma ihtimalimiz varmıdır.
    Vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkürler
    Ayrıca forumda emek verip bukadar bilgilendirme yapan videolar çeken yönlendirmelerde bulunan başta @crazycells e ve diğer bütün forum üyelerine teşekkürlerimi iletiyorum müstakbel eşim ve kendim adına.Çok ama çok yardımınız dokunuyor teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dogodogo, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar sevgili forum üyeleri çok meşkul etmek istemiyorum sizleri benim şöyle bir sorum var ben ds-260 ı doldurdum ama müstakbel eşimle önümüzdeki ay resmi nikahı kıymayi düşünüyoruz nekadar erken okadar iyi sonuçta bir gecikme yaşamayalım diye fakat ben nikahı kıydıktan sonra nasıl bir süreç izlememiz gerektiğini forumdan araştırdığım kadarı ile kcc ile mail yoluyla iletişime geçip ben evlendim buda aile cüzdanim eşimide kendi dosyama dahil etmek istiyorum şeklinde bir mail atıp ds 260 formunun kilidini kaldırtıp eşimede form doldurup tekrar herşeyi son kez onaylayip kilitleyeceğiz buraya kadar doğrumu anlamişim acaba?
    Birde bu konu ile ilgili 2 sorum daha var
    •eşime ds 260 doldurma sürecinde hemen pasaport alamayacağız bir kaç ay sonra alabileceğiz bu forumu tekrar kilitlerken pasaport id si isteyen kısımda sorun çıkarırmı.
    •26XXXlerdeki bir case no için evlenip eşimi dahil etme sürecinde vize tükenmesi yada tekrar formu açtırmaktan dolayı fazla gecikmeye sebep olup ekim sonuna kadar kalıp vize mülakatı alamayıp şansımızı yitirme gibi durumlara sebep olma ihtimalimiz varmıdır.
    Vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkürler
    Ayrıca forumda emek verip bukadar bilgilendirme yapan videolar çeken yönlendirmelerde bulunan başta @crazycells e ve diğer bütün forum üyelerine teşekkürlerimi iletiyorum müstakbel eşim ve kendim adına.Çok ama çok yardımınız dokunuyor teşekkürler.

Evet, sureci dogru anlamissiniz. Isterseniz imzaniza DV2020 diye ekleme yapin...

• other travel document kismini isaretleyebilirsiniz
    • cok dusuk bir ihtimal, o nedenle evlendikten ve resmi belgelere sahip olduktan sonra hizli bir sekilde email atip, sornasinda hizli bir sekilde DS-260 formlarini gondermeniz lazim

• @crazycells tamamdır teşekkürler insallah herkes bir sorun yaşamadan vizelerini alır.

• ⭐⭐⭐

Merhabalar,
    2020 talihlisiyim numaram 4K larda.
    26 Temmuz itibari ile bir evlilik gerçekleştirdim ve formumu hala göndermedim. Bir kaç gün içerisinde göndermeyi planlıyorum. Forma eşimi de dahil ettim fakat aklımda ki soru şu, bizden kanıt için fotoğraf isteyebilme durumları oluyormuş. İlişkimiz 7 yıllık geçmişten geldiğini kanıtlama zorluğu çekmeyiz ama düğün olmadı sadece bir nikahtı,hatta fotoğraf dahi yok. (( şortla gidip oturdum masaya o derece 🙂 )) Hiç bir düğün, nikah fotoğrafının olmamasını sorun ederler mi acaba?
    2. Olarak biz 2018 Kasım ayından beri aynı evde yaşıyoruz ama ikametlerimizi daha yeni aldırdık. Adres kısmına kasımdan beri diye mi belirtmeliyim yoksa resmî tarihten itibaren mi
    3. Olarak ta formu bu zamanlarda göndermem süre bakımından ne kadar gecikmeye sokar bizi?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bolatmali, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar,
    2020 talihlisiyim numaram 4K larda.
    26 Temmuz itibari ile bir evlilik gerçekleştirdim ve formumu hala göndermedim. Bir kaç gün içerisinde göndermeyi planlıyorum. Forma eşimi de dahil ettim fakat aklımda ki soru şu, bizden kanıt için fotoğraf isteyebilme durumları oluyormuş. İlişkimiz 7 yıllık geçmişten geldiğini kanıtlama zorluğu çekmeyiz ama düğün olmadı sadece bir nikahtı,hatta fotoğraf dahi yok. (( şortla gidip oturdum masaya o derece 🙂 )) Hiç bir düğün, nikah fotoğrafının olmamasını sorun ederler mi acaba?
    2. Olarak biz 2018 Kasım ayından beri aynı evde yaşıyoruz ama ikametlerimizi daha yeni aldırdık. Adres kısmına kasımdan beri diye mi belirtmeliyim yoksa resmî tarihten itibaren mi
    3. Olarak ta formu bu zamanlarda göndermem süre bakımından ne kadar gecikmeye sokar bizi?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

Hayirli olsun.

1. Sorun olacagini sanmam. Bu fotolari isteyip istememek konsolosa kalmis.

2. Gercek tarihleri yazin.

3. Numaraniz kucuk oldugundan bir sorunla karsilasmazsiniz.

• Merhaba @crazycells , soracağım sorularla ilgi olarak formun önemli bir kısmını okudum ve çok faydalandım. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İki konuda sorum olacak, cevaplarsanız çok sevinirim.

1. Yaklaşık 12 yıllık Amerikan vatandaşı eşimle evliyim. Bir çocuğumuz da Amerika'da doğduğu için Amerikan vatandaşı, ailenin geri kalan 2 üyesi benim ile birlikte Türk vatandaşı. Fakat Türkiyede yaşıyoruz ve Amerikaya yerleşmeyi düşünüyoruz. Aile temelli vize başvurusu yapmak yerine Amerikaya turist vizesi ile gidip orada Aile temelli vize başvurusu yapsak, bu durum USCIS tarafından nasıl değerlendirilir ve turist vizesi süresi bittiğinde benim ve ABD vatandaşı olmayan çocuklarım açısından nasıl bir durum ortaya çıkar. Ayrıca bana çalışma izni bu süre içerisinde verilir mi?
    2. Eşimin de ABD dışında olması ve sponsorluğu karşılayacak yeterli mali tablosu olmadığı için, ABD den Aile temelli vize başvurusu yaptığımızda, Sponsorluk şartını yerine getirmediğimiz için nasıl bir süreç bizi bekliyor?
      Zaman ayırıp cevaplarsanız çok sevinirim.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@BrvJon, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba @crazycells , soracağım sorularla ilgi olarak formun önemli bir kısmını okudum ve çok faydalandım. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İki konuda sorum olacak, cevaplarsanız çok sevinirim.

1. Yaklaşık 12 yıllık Amerikan vatandaşı eşimle evliyim. Bir çocuğumuz da Amerika'da doğduğu için Amerikan vatandaşı, ailenin geri kalan 2 üyesi benim ile birlikte Türk vatandaşı. Fakat Türkiyede yaşıyoruz ve Amerikaya yerleşmeyi düşünüyoruz. Aile temelli vize başvurusu yapmak yerine Amerikaya turist vizesi ile gidip orada Aile temelli vize başvurusu yapsak, bu durum USCIS tarafından nasıl değerlendirilir ve turist vizesi süresi bittiğinde benim ve ABD vatandaşı olmayan çocuklarım açısından nasıl bir durum ortaya çıkar. Ayrıca bana çalışma izni bu süre içerisinde verilir mi?
    2. Eşimin de ABD dışında olması ve sponsorluğu karşılayacak yeterli mali tablosu olmadığı için, ABD den Aile temelli vize başvurusu yaptığımızda, Sponsorluk şartını yerine getirmediğimiz için nasıl bir süreç bizi bekliyor?
      Zaman ayırıp cevaplarsanız çok sevinirim.
    1. Turist vizesini bu amacla kullanmamalisiniz, ancak gecici bir seyahat icin bu vizeyi kullanmalisiniz. Eger bu vize ile giris yaptiktan sonra basvuruya baslarsaniz, aslinda girerken amacinizin gocmenlik basvurusu olmadigini, fakat sonradan boyle bir karar aldiginiza USCIS'i ikna etmelisiniz. Turist vizesiyle girerseniz bile ilk 90 gun bu basvuruyu yapmamanizi tavsiye ederim. IR vizesi oldugundan ABD'de kacak duruma dusseniz bile vize sureci islemeye devam ediyor. Fakat 90 gunden sonra I-485 basvurusu yaparsaniz, 2-3 haftaya zaten I-797 belgesi size ulasir. Bu belgeyle ABD'de illegal duruma dusmemis olursunuz. Calisma izninin gelmesi I-765 basvurusundan sonra 6-7 ayi bulabilir.

2. Size sponsor olabilecek baska birini bulmalisiniz ve kendisine ait gelir belgelerini mulakat gunu ibraz etmelisiniz.

• Merhaba @crazycells bir sorum olacak.
    Bir bayan olarak greencard başvurumun olumlu olduğunu öğrendikten sonra eşimle evlenip ds260 formunu öyle göndermek istedim. Başvurum kızlık soyismi ile olduğu için evlilik sonrası soyismini ds260 formunda nerede belirtmeliyim forma ilk girdiğimde personal1 bölümünde ilk kutucuk olan Surname kısmında kızlık soyismi yazılı olarak geldi ancak burayı silerek değiştirebiliyorum. bu soyismi değişikliğini buradaymı yoksa bundan sonraki 4.kutucuk olan; Have you ever used other names? Kısmında mı göstermeliyim.
    Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nesli, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba @crazycells bir sorum olacak.
    Bir bayan olarak greencard başvurumun olumlu olduğunu öğrendikten sonra eşimle evlenip ds260 formunu öyle göndermek istedim. Başvurum kızlık soyismi ile olduğu için evlilik sonrası soyismini ds260 formunda nerede belirtmeliyim forma ilk girdiğimde personal1 bölümünde ilk kutucuk olan Surname kısmında kızlık soyismi yazılı olarak geldi ancak burayı silerek değiştirebiliyorum. bu soyismi değişikliğini buradaymı yoksa bundan sonraki 4.kutucuk olan; Have you ever used other names? Kısmında mı göstermeliyim.
    Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

En uste en guncel ve resmi olan yani evlendikten sonraki isminizi ve soyisminizi yazmalisiniz, onun asagisinda da "other names" kismina onceki isimlerinizi yazabilirsiniz.

• alt metni
    @crazycells ilk boş olan kutucuğa kızlık soyismini yazdığımda diğer kutucuğu kaldır dememe rağmen kutucuk orada kalıyo ve kalkmıyo. Bu kutuyuda doldurmam gerekiyo. 2. kutucuğada ismimi yazsam olur mu acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nesli maalesef hizliresim linkleri Turkiye disindan gorunmuyor. Forumun kendi image upload ozelligini kullanip yuklemenizi oneririm.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nesli, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells
    görsel

Butun isim ve soyisim kombinasyonlarini yazmalisiniz oraya... Daha once kullandiginiz isimler Michael Jackson ve Donald Trump ise, oraya isimler bolumune Michael, Donald... soyisim bolumune de Trump, Jackson yazamazsiniz! Bu isimleri ayri ayri eklemeniz gerekiyor. Daha once kullandiginiz isim ve soyisim kombinasyonunu yazip, eger daha farkli kombinasyonlar varsa bunlari da "+" isareti ile yeni kutucuklara ayri ayri eklemeniz gerekiyor.

• Merhaba Turist vizesi ile Amerikadayim eski okul arkadasimla evlendim fakat evlilik islemlerine 1 yil sonra baslamak istiyorum Turkiye ye donup 8 ay sonra tekrar gelecegim bu durum bir sorun teskil edermi?Dondugumde temelli Amerikada yasayacagim tesekkur ederim.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sngl72, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba Turist vizesi ile Amerikadayim eski okul arkadasimla evlendim fakat evlilik islemlerine 1 yil sonra baslamak istiyorum Turkiye ye donup 8 ay sonra tekrar gelecegim bu durum bir sorun teskil edermi?Dondugumde temelli Amerikada yasayacagim tesekkur ederim.

Turist vizesini bir sonraki girisinizde "ABD'de gocmen olmak amaci" gudeceginiz icin problem yasama ihtimaliniz var. Maalesef turist vizesini "ABD'de gocmenlik islemlerine baslamak" amaciyla kullanip ABD'ye giremezsiniz.

• Merhaba,

Daha önce de konuyla ilgili @crazycells 'den yardım almıştım, teşekkür ederim, bilgileri tazelemek adına yine 1-2 sorum olacak.

DS260 formunu 16.05.2019 tarihinde single olarak doldurdum ve gönderdim, sonrasında 7 Eylül'de evlendim. Yarın (1.10.2019) kimlik, pasaport, ehliyet, hepsini yenileyeceğiz, yani bu hafta sonuna kadar tüm belgelerimizde evli olduğumuz yazacak. Belgeler elimize ulaştıktan sonra hemen KCC'ye e-mail atarak evlendiğimi ve eşim için de başvuru yapmak istediğimi, evlilik cüzdanı görselleriyle birlikte ileteceğim. Benim DS260 formum güncelleme için tekrar açılacak ve eşim için de ayrıca bir DS260 formu aktif edilecek, ikisini birlikte doldurup tekrar submit edeceğiz.

1- E-mail atacağımız adres [email protected] doğru mudur?

2- Son kez DS260'ları submit ettiğimizde benim single olarak submit ettiğim tarihin bir önemi kalır mı, yoksa son submit edilen tarihe göre mi işlem görürüz. Yani sıramızı kaybetmiş, gecikmiş olur muyuz?

3- KCC'den evrak talep e-mail'i aldığımızda eşime ayrı, bana ayrı e-mail mi gelir, yoksa asil talihliye gelen e-mail'e cevap olarak eşimin evraklarını da göndermeli miyim?

• @Alper-Kocatepe
    1)formu açtırmak için evet

2)şu anda gözlemlediğimiz eskisi gibi ds260 formunu erken submit etmiş olmak o kadar da önemli değil, önemli olan case numberınız ve evrak talep email ine ne kadar erken geri dönüş yaptığınız, bu konuda sayın @crazycells in görüşleri daha doğru ve önemli olur

3)Asil talihliye gelir tek email, siz esinizin bilgilerinide ekleyip gönderebilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alper-Kocatepe, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba,

Daha önce de konuyla ilgili @crazycells 'den yardım almıştım, teşekkür ederim, bilgileri tazelemek adına yine 1-2 sorum olacak.

DS260 formunu 16.05.2019 tarihinde single olarak doldurdum ve gönderdim, sonrasında 7 Eylül'de evlendim. Yarın (1.10.2019) kimlik, pasaport, ehliyet, hepsini yenileyeceğiz, yani bu hafta sonuna kadar tüm belgelerimizde evli olduğumuz yazacak. Belgeler elimize ulaştıktan sonra hemen KCC'ye e-mail atarak evlendiğimi ve eşim için de başvuru yapmak istediğimi, evlilik cüzdanı görselleriyle birlikte ileteceğim. Benim DS260 formum güncelleme için tekrar açılacak ve eşim için de ayrıca bir DS260 formu aktif edilecek, ikisini birlikte doldurup tekrar submit edeceğiz.

1- E-mail atacağımız adres [email protected] doğru mudur?

2- Son kez DS260'ları submit ettiğimizde benim single olarak submit ettiğim tarihin bir önemi kalır mı, yoksa son submit edilen tarihe göre mi işlem görürüz. Yani sıramızı kaybetmiş, gecikmiş olur muyuz?

3- KCC'den evrak talep e-mail'i aldığımızda eşime ayrı, bana ayrı e-mail mi gelir, yoksa asil talihliye gelen e-mail'e cevap olarak eşimin evraklarını da göndermeli miyim?

Dosya numaranizi goz onunde bulundurursak herhangi bir gecikme yasamamaniz lazim. Hizli bir sekilde formlari doldurup gonderin.

• Değerli arkadaşlar, green card sahibiyim. Evlenmem durumunda eşimle Amerika'da boşanırsak kendisi haklarını kaybediyor mu? Buralarda çok aradım ama kayboldum. İşin özü suistimal edilmekten çekiniyorum. Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 247
  • 15
  • 116
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |