DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@koumit evet, mülakata orada gireceksiniz.
    bu yüzden bir değişiklik yapmanıza gerek yok. bol şans.

• @gucarslan teşekkür ederim. Ankara ya da başka konsoloslukta da mülakat tarihi mailinden sonra işlem yaptırmalıyız değil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aylin-Artu evet.. bol şans.

• Merhaba,
    DV2025 talihlisi olarak eşime çıktı ancak süreci ben takip ediyorum. Sıralamamız 10000'lerde. Umarım herkes için başarılı bir süreç devam eder.

• Merhabalar,
    DV2025 13XXX talihlisiyim, ilk evliliğimden 2 çocuğum ikinci evliliğimden de bir çocuğum(Amerika'da doğdu, Amerikan vatandaşı) var. Hali hazırda Amerikan vizelerimiz de var. ilk evliliğimden olan çocuklarım şu an Türkiye'de okudukları için bizimle beraber gelmeyecekler dolayısı ile DS260 formunda çocuklarım için açılan formları yine de doldurmam gerekir mi ?

• @gucarslan Merhabalar. Evet okudum elinize sağlık bir çok konuda aklımdaki soru işaretlerini gidermiş oldu. Sadece tek kavrayamadığım bu sıralamayla (5xxx) pasaportum yokken formu göndermek mi mantıklı yoksa pasaport çıkartıp formu doldurmak mı ?

• Eşimle beraber bu sene talihli olduk. 2 gündür şoktayız. 14k sıramız var birazcık araştırmayla şansımızın çok da yüksek olmadığını gördüm bakalım neler olacak. Abd vizem var, Abd üzerinden sürecin yönetilebileceğini formu gönderdikten sonra öğrendim. Sanırım biraz geç oldu. Hakkımızda hayırlısı olsun.

• Merhaba,
    Eşim Rus vatandaşı o da talihli oldu bu sene. Sorunumuz şu ki, biz evlendikten sonra oturum dahi herşeyi eski soyadiyla yürütmeye devam ettik. Sadece evlilik cüzdanı mecburen benim soyadım yazıyor. Su an pasaportu ve tüm doğum evrakları vb herşey eski soyadı ile. Greencard eski soyadı bilgileri ile doldurup sd260 formu dahil tüm işlemleri bu şekilde yürütmek mi doğru olan ? Yani mülakatta sadece evlilik soyadı farklı diye evlilik cüzdanını göstermem bir hak kaybı yaşatır mi ? Çünkü Rusya da su an soyadını değiştirip benim soyadına cevirmek istesek inanılmaz uzun ve zorlu bir süreç olur. İmkansız bizim için. Ne yapmam gerekiyor çıkmaza girdik 2 gündür düşünüyoruz kara kara form önümüzde açık hersey tamam bu sorunu asamiyoruz. Bu arada 5 senedir Türkiye'de resmi olarak evli ve oturum iziniyle yaşıyor vatandaşlık başvuru hakkı olmasına rağmen başvurmaya hiç ihtiyaç duymadık . Şu an greencard ona çıktı bende eşi olarak sistemde cikiyorum. Bu işlem mülakatta red olayına mi sebep olur. Ds 260 a bu eski pasaportla devam edilir mi ?
    Yani Rus konsolosluguna gidip evlendik bütün evrakları değiştirin de demedik çünkü pasaportu zaten yeni olduğu için bu şekilde kullanmaya devam ettik çünkü malum Rusya da bu işler çok yavaş ve karmaşık, hayatımızı bu şekilde sürdürüyoruz evlendigimizden beri.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lamineure resmi evliliğiniz sonrası eşiniz sadece sizin soyadınızı mı aldı, yoksa eski soyadını kullanmaya devam ediyor mu?
    yani evlilik cüzdanında hangi soyadı bulunmakta?

• Merhaba arkadaslar,2025 greencard talihlerine hayirli olsun, dogum tarihim 04.03 19xx
    ,,greencard basvurusunu yine bu formatta yazmistim,,yani gün ile ayin yerini degistirmeden basvuru yapmistim,,ds260 formunu doldururken düzeltmeyi yaparak submit ettim,,bir sorunla karsilasirmiyim,,

• @gucarslan evlilik cüzdanında sadece benim soyadım yazıyor. Ama yeni gelen 3 senelik oturum kimliği bile göç idaresinden kendi soyadiyla gelmeye devam ediyor. (Göç idaresinde de evli gozukuyoruz aile birleşimi ile oturum yeniliyoruz. )

• @crazycells ben ds 260 formunu doldurdum ama amerika adresini sayfa da bi video vardı ordaki gibi not aviable yet ve none yaptım sorun olmaz dimi mülakata davet aldıktan sonra değiştiricem sorun olmaz dimi?

• @gucarslan teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lamineure anladım.. peki mülakata nerede gireceksiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Wefan-Maharramova sorularınıza cevap alabilmek için öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• Ankara da.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lamineure o halde formu eşinizin evlilik sonrası aldığı soyadı ile doldurun.
    sonrasında pasaportunu yenilemek için girişimlerinize devam edin.
    eğer bu mümkün olmayacaksa, mülakat tarihi aldığınızda konuyu bana hatırlatın, ona göre destek olacağım.

• @gucarslan onu nasıl yapabilirim?

• @gucarslan çok teşekkür ederim. Fakat mevcut pasaportla işlemlere devam etmem sakıncalı mıdır? Yani hiçbir değişiklik yapmadan.

• Ben şu an Ds260 formunun pasaport bilgileri kısmına mevcut pasaportu doldurmalı mıyım ?
    Diğer kısımdaki Ad-soyad kısmına eski soyadı ile mi devam etmeliyim yoksa orayı yeni soyadla mı doldurmalıyım?
    Yani mevcut pasaportu kullanmaya devam etsek bizim sürecimizi riske atıyor mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.8k

| | | |