Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Amerika'da garson olanlar ne kadar maaş alıyor? Tip'le birlikte ve Tip saymazsak? Ve Amerika'da maaş ya 2 haftada bir alınıyormuş ya da ayda bir diye duydum, bu doğru mu? Garsonlar ne zamanda bir alıyor?

• Eyaletten eyalete degisir bu cevap. Nakit birakilan tip ve kredi kartina eklenen var. Nakit size kalir ama duruma gore busboy a odeme yapar garson, hazirlik isi sebebi ile. Saatlik ucret uzerinden maas aliyorsunuz genelde, aylik maas degil. Full time ya da part time garson olabilirsiniz. Full time olursaniz sirketinizin size sagladigi sigorta vs gibi benefitlerden belli bir sure calistiktan sonra faydalanirsiniz ama part time da pek bu imkan olmuyor, dedigim gibi eyaletler arasi faarklar mevcut. Saatlik ucretler 2 hafta da bir ya da her hafta yatabilir, bu firmaniza bagli. Buisler genelde saatlik ucretlendirilir. Sunu belirteyim, sizden 1 gun bile ince ise baslayan kisi sizden kidemli sayiir ve full time da haftada 40 saat calisma onceligi onda olacaktir. yani siz full time olsanizda dusuk sezonda sizden once giren sizden daha fazla saat calisacak ve dusuk sezonda en son girenin saatinden keseceklerdir. Aklinizda olsun.

• ⭐⭐⭐

@lunalu sorduğunuz soruya sağlıklı bir cevap vermek çok zor, çünkü eyaletten eyalete fark etmesini geçtim aynı eyaletteki işletmeden işletmeye bile değişebilen bir durum maalesef.

Ödemeleri haftalık yapan yerlerde var, 2 haftalık yapanda. Henüz aylık ödeme alanı hiç duymadım restoran sektöründe

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

43

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |