Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Richmond burada yasamiyor ama kendisi baska yere tasindi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

colorado yaşayan aile üyeleri ses verebilir misiniz durumlarınız nasıl bir ihtiyaç var mı. Bu videoyu seyrettikten sonra gerçekten de sizleri merak ediyoruz.

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 Aman Allah! O nedir öyle! Bu devam etmiyordur inşallah.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Programmer bilmiyoruz aile üyelerinden gelmelerini bekliyoruz

• seattle sehrinde bir hafta bulunmustum bina koselerinde yatan o kadar cok evsiz insan gormustumki,acaba boyle korkunc kis aylarinda bu kisiler ne yapiyorlar,

• @ayvalik10, içinde söyledi: Colorado

colorado yaşayan aile üyeleri ses verebilir misiniz durumlarınız nasıl bir ihtiyaç var mı. Bu videoyu seyrettikten sonra gerçekten de sizleri merak ediyoruz.

Hani global warming vardi, hepsi bullshit yani!!!

Yok Covid, yok global warming, yok climate change falan derken, tum dunyayi korku iklimi ile kandiriyorlar...

• @ayvalik10 yani çokta afet durumunda degildi ya 🙂 her sene oluyor birseyler kesin. alistik artık bunlar rutin geliyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ss_ayhan yaşayan insanlara normal gelse de en fazla topuğuna kadar kar yağıp 3-5 saat sonra eriyen bir yerde yaşayan birisi olarak bizim gözümüzü korkuttu. Çok geçmiş olsun tekrar

• @ayvalik10 teşekkürler bizleri düşündüğünüz icin. Evet oralardan biraz korkunç geliyor ama maalesef buranın şartları Boyle -20 ler -30 ler normal oluyor bazen. insanlar günlük yasantilarina devam ettiler etmekte zorundalar orası ayrı mevzu tabi.
    sunu diyebilirim araba ile yaklaşık 30km yol yapmiştim. kimizi isiklarda durduğumda motor sıcaklık göstergesi dusuyordu:).. gelme planı olacak arkadaslar bu şartları da düşünsünler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ss_ayhan "bizleri düşündüğünüz icin" böyle cümle yazılmaz biz aileyiz derken yazıda kalmaz tabiki de düşüneceğiz ne kadar saçma gelse de yapabileceğimiz bir şey var mı sorarız sonuçta orada birlikte olunca her olumsuzluk olumlu harekete döner.

• @ayvalik10 biz bile koşuşturma için bazen kendimizi unutuyoruz. Binlerce km ötede böyle şeyler duymak gerçek güzel.

• Colorado, Denver ogrenciler icin nasil bir yer uygun gorur musunuz? Bi arkadasimla gelmek istiyoruz ama hala hangi eyalete gelecegimize karar veremedik. Uber Lyft ve saire gibi islerle gecinebilir miyiz? 2 kisiyiz ve uni okumak icin gelmek istiyoruz tabi sonrasinda orda kalmak istiyoruz sizce Denver sehri tavsiye edilebilir mi yani yasam sartlari ogrenciler icin yeterli midir?

• Merhaba,

K1 vizesi ile beraber eylül ayında Coloradoya taşınacağım. O bölgede yaşayan Türk arkadaşlardan yaşam tecrübelerini duymak isterim. Colorado hakkında söyleyebileceğiniz iyi kötü ne varsa yeni gelecek arkadaşlara faydalı olacaktır. Ayrıcaa, Türklerin haberleştiği, görüştüğü bir dernek, etkinlikler oluyor mu? Hayat pahalılığı konusunda nasıl bir yer? İş fırsatları açısından nasıl değerlendiriyorsunuz? Sosyal hayat nasıl? Her sey hakkında olabilir. Bu vesile ile belki orada eşimle beraber görüşebileceğimiz dostlar da edinebiliriz. Teşekkürler,

• Bu ileti silindi!

• Herkese merhaba,
    Şu an colorado , parker city bölgesinde yaşamaktayım.Geleli bir kaç gün oldu. Turist vizesiyle geldim.Kalacak yer ( oda ), ve varsa iş aramaktayım. İngilizce konusunda hiç bir sıkıntım bulunmamaktadır. Şimdiden teşekkürler

• @Aycadan ben bunu yazarken siz bir aksilik cikmadiysa coloradoya giris yapmis olmalisiniz ama ben yine de kisaca bahsetmek isterim.
    Aralik 2022 de geldik gelisimiz kis ayina denk geldi hatta global warning winter vsvs hepsine denk geldik maalesef 😃 biz denver a arkadasimiz oldugu icin geldik daha sonra tampa"ya tasinma planimiz vardi. suanda hepsini iptal edip denverda kalmaya karar verdik. Denver gercekten gelisim surecinde olan ve asiri goc alan , genc nufusu yuksek ve eglenmesini bilen insanlarla dolu aktif bir sehir 🙂 her turlu aktivite imkanina sahip. Kisin kayak yazin gölde yuzme keyfi 🙂 rocky daglari ve Aspen e yakin olmasi nedeniyle oldukca turist ceken bir sehir. Downtown"un her kosesi otellerle dolu. insanlari oldukca kibar ve yardimseverler. Downtown da maalesef evsizler ordusu var buna nasil izin verdikleri konusunda hic bir fikrim yok. sehrin girisinde direk evsizler karsilamaya basladi. kisin ne yapacaklar bilmiyorum. Gecen aylarda evsizler olarak resmi sekilde bir bar acmislardi sokagin ortasina 🙂 Cuma - Cumartesi aksamlari sehir asiri aktif oluyor. tum barlar sokaklar insan kayniyor. kar firtina da olsa bu insanlar evlerinde asla durmuyorlar 🙂 Gercekten keyif alabileceginiz Saygili nazik insanlarla dolu nezih bir sehir. National parklari gez gez bitiremeyeceginiz bir guzellige sahip! biz Thornton"da yasiyoruz bu bolge oldukca nezih ve sakin. onerebilecegim kisimlar Thornton, Broomfield, Arvada, Lakewood, Golden olacaktir. Aurora bolgesinde genelde siyahi kesim yasiyor ve kiralar vs diger bolgelere gore dusuk. Aurora tarafinda ev tutmanizi onermem. simdiden hosgeldiniz diyelim 🙂 Denver ile ilgili bir sorunuz olursa instagramdan @onuryoruk olarak iletisime gecebilirsiniz.

• @onrslnyrk Merhaba yazılarınzı çok güzel bir kaç sorum olacak

1. Dil bilginiz varmıydı ? dil bilginiz yoksa olmayanlar orada yardımcı olacak türk toplulukları var mı? Dil bilgisi olmadan yapılacak işler nasıl
    2. İş bulma süreçleri nasıl oldu
    3. Birikim yapabiliyor musunuz

• @T-C-Kubilay-Dikici

Merhaba,

Türkiye'deki meslegim geregi ingilizcem bi tik iyiydi.

Ingilizce anlayip konusamayan veya hic bilgisi olmayan arkadaslar icinde kiliselerin veya okullarin ozel programlari oluyor tamamen ucretsiz sekilde kayit olup derslere katilabiliyorsunuz. Gercekten ogretmek icin ellerinden geleni fazlasiyla yapiyorlar. Bazen durup neden bu kadar ugrasiyorlar ki bedava kurs diye dusunuyorum 🙂
    Esim suan bir kursa basladi ilk etapta tanisma ve seviye tespit sinavi daha sonrasinda seviyesine uygun bir sinifa yerlestirildi. kurs ekim sonu basladi ve martta biticek daha sonrasinda tekrar sinav olup bir ust seviyeye gecebilirse devam edecek.

Amerika da is bulma sureci bence herkesin beklediginden daha cetrefilli ve uzun suren bir islem.. CV nize gore genelde donus yaparlar online bir gorusme olur hersey harika derler bi kac evrak talep ederler sonra yine hersey harika der ama bir sonraki asama icin mail gelmez 🙂
    Ben meslegim olan yolcu hizmetleri icin United Airlines a basvurdum direk aradilar CV okey hersey guzel ama amerika da 1 yil ikamet etmis olmak sarti nedeniyle suanda sizi alamiyoruz dediler. Daha sonra Southwest airlines a basvurdum ve surekli mulakat icin mail ve telefon aldim bu seferde ben gitmedim 🙂

Suanda Denver'da Lyft driver olarak tam zamanli calisiyorum. gunde 8-12 saat arasi haftalik olarak 40-50 saat.
    Denver diger sehirlere gore bence pahali bir sehir. kiralar market faturalar olarak baktigimda pahali ama en basit is olarak Lyft & Uber bile yapsaniz aylik cok rahat gecinir ve birikim yapabilirsiniz.

Yardimci olabilecegim baska bir konu olursa buralardayim 🙂

• Merhaba 2 yaşında bi çocuğumuz vad biz oralara geldiğimizde muhtemelen 5-6 yaşlarında olacak, gunnison nasıl bir yer? Tr de eskişehirde yaşayan bir aileyiz soğuk karasal iklim okudum hep çok farklı değil sanırım 🙂
    Yaşam şartları, güvenlik, vb nasıl merak ediyoruz.

• @onrslnyrk

Bilgilendirme için teşekkürlerkazandıktan sonra sizin başınızı çok ağrıtacağım 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |