DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @misha90 Umutsuzluğa kapanacak bir durum yok daha Temmuz ayında yine gecen seneki gibi bir patlama bekliyorum. mayıs ayının ortalarında mail gelmez ise o zaman helva kavurabiliriz. Ama Bu senin için geçerli değil sen en geç temmuza randevu alırsın.

• Dosyamı taşımayı başardım fakat aklımda bir durum var oda şu dil bilgim çok az o zamana kadar calisicam biraz sizce bu bir red sebebimi

• @paslanmazmühendis Umutsuzluk yok, sadece umutları erteleme var 🙂 İnşallah mayısta 7000lere kadar verirler mülakat

• @misha90 benim durumum için ne dersin misha kardeş bende viyanaya dosya taşıma maili atayımmı biz 5000 kadar mülakat gitti diye biliyoruz ama 4900 hala mail alamayanlar var

• @gucarslan bu senaryoda DS-260’ ta belirttigimiz ve/veya daha once iletisime gectigimiz email adresinden farkli bir email adresiyle mail atsak herhangi bir problem teskil eder mi ?

• @misha90 bu dosya bilgilerine nereden ulaşıyorsunuz? Ben de biraz baksam belki biz de biraz umatlanırız 🙂

• @misha90 ahahaha Umutlarımızın gitmediği bir sene

• @Biks merhaba, nereye mail atmıştınız acaba?

• Merhabalar, sizin de bildiğiniz üzere bazı konsolosluklar mülakattan önce bir mail ile bazı bilgi ve belgeleri talep ediyorlar, Kuala Lumpur Büyükelçiliği de bunlardan birisi. Kafama takılan bir kaç hususu sormak istiyorum.
    1.Olarak: Konsolosluk 6 aydan fazla yaşadığım ülkeleri sormuş Malezya’da şu an beşinci ayımı yeni bitirdim fakat mülakat tarihimin olduğu gün Malezya’da yedinci ayımı bitirmiş olacağım.Bu soruya mülakat tarihimi mi baz alarak cevap vermeliyim güncel tarihimi mi baz alarak cevap vermeliyim?
    2.Olarak:İlk sorum ile aynı durum aslında, 6 aydan fazla kaldığım ülkelerden polis iyi hal belgesi istiyorlar daha altı ayı doldurmadım ama mülakat tarihimin olduğu gün doldurmuş oluyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor polis raporu almalı mıyım?
    3.Olarak:İstenen belgeleri doğal İngilizceye tercüme ettirerek sunacağım ardından bir sorun yaşamamak için konsoloslukta apostil yaptıracağım fakat diploma ve transkript gibi belgelerimi Türkiye’den tercüme ettirip yanımda getirmiştim Türkiye’den tercüme ettirerek getirdiğim belgeleri de konsoloslukta apostil yaptırabilir miyim yoksa buradaki tercümana onları da mı tercüme ettirmeliyim tekrardan?
    4.Olarak:Gelen maili bir an önce cevaplamak için belgeleri e devletten aldım fakat içlerinde süre sınırı olan belgelerde var vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi mülakatımdan önce geçerlilik tarihi sona eriyor.Mülakat günü belgeyi verirken herhangi bir sorun yaşar mıyım geçerlilik tarihinin geçmesinden dolayı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@devrim-astan sordukları sorulara cevap veremediğiniz sürece mülakatı tamamlayamazsınız.
    red verip vermemek konsolosluğun inisiyatifi.

• Merhaba,böyle bir geri dönüş maili aldım Polonya'dan çok anlayamadım. Ne demek istiyor olabilirler bilenler yardımcı olabilir mi ?
    Dear Sir/Madam,

We cannot consider transferring your case to our post while it is still in KCC. You may wish to contact us again when your appointment is scheduled and your case forwarded to your originally designated post.

Dosya Numarasi: 2024EU19XXX
    DS-260 Gonderimi: 13/05/2023
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Biks bilmem, hiç konsolosluk kandırmaya çalışmadım..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anyela mülakat alınca bize yazın demişler. alınca yazarsınız..

• @salih-atilla Siz alırsınız mayısta mail, zaten siz de alamazsanız bizler gidemeyeceğiz.

• @mustafa_27 buradan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atalardankalanbirben merhaba,
    1- cevap verirken bu detayı yazın. onlar karar versin.
    2- o sürenin 6 ay olduğuna emin misiniz? kontrol edin..
    3- bunu konsolosluğu sormalısınız.
    4- bunun kararını mülakatınızı yapan konsolosluk karar verebilir.

• @gucarslan merhabalar tekrardan,
    1-Tamamdır detayı yazarak cevap vereceğim.
    2-Konsolosluğun gönderdiği mailde polis iyi hal belgesi ile olan kısmı aynen buraya bırakıyorum:’Police certificate of good conduct for all countries the applicant has resided in for more than 6 months since the age of 16 (if required for that country according to the reciprocity schedule);’ Süre konusunda sizi düşündüren nedir acaba?
    3-Tamamdır Kuala Lumpur Türkiye Büyükelçiliği ile görüşeceğim.
    4-Konsolosluk benden belgeleri istediği için iki ay önceden toplamak zorunda kalıyorum belgelerimi ve belgeleri kontrol ettiğimde tek süre sınırı olan belge olarak vukuatlı nüfus kayıt örneği olarak dikkatimi çekiyor arşivli adli sicil kayıt belgemde de bir süre sınırı bulunmuyor özellikle baktım ona. Tek sıkıntı konsolosluğun mülakat günü buna karar vericek olması önlem olarak bir ay sonra belgeyi tekrar alıp tekrar tercüme ettirip sunmak en iyi fikir gibi gözüküyor galiba

• @gucarslan peki mülakatta seçilen ana kişi değil de dilden dolayı aileden başka birisi sorulara cevap verse sorun olur mu?

• @salih-atilla Atsanız çok çok iyi olur. İmkanınız varsa dosyanızı taşıyın. Mülakat maili gelene kadar hiç bir şey garanti değil. Hem dosya taşıyan her kişi Türkiye'de 1 kişiye yer açacaktır. Sonuçta numaranız 5000 lerde ama olsun rahat bir uyku için garanti yolu seçin. Endişeniz çok yüksekse hem kendinizi hem de diğer bekleyenleri rahatlatmak dosyanızı taşıyın bence. 15-20 binlerde kıvranan insanlara bir şans tanımış olmanın hazzını iliklerinize kadar hissetmeniz dileği ile.

• @gucarslan amacım onlardan mülakat almaktı yanlış anlamışlar sanırım 🤦

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

210

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.4k

| | | |