Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @adaderyaela https://yesilkartforum.com/forum/post/360794 aynı durum bizde de oldu. Bu cevap içinizi rahatlatabilir.

• @mustafa_27 teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@adaderyaela bu bir sorun teşkil etmez, yazmamanız sorun değil.

• @meecittt Merhabalar, yazdıklarınızdan şunu anlıyorum, önce mülakat yeri değiştirmek için DS 260 formu açtırmadan KCC'ye sadece mail atıyoruz sonra mülakat yeri ve tarihi belli olunca bilgilerimizi güncellemek için DS-260 formu açtırıyoruz doğru mu? Yazdıklarım karışık olmuş bir az kusura bakmayın.

• Merhaba, son 5 yıl içinde yurtdışına çıktınız mı sorusuna hayır cevabını verdim, pasaportumda yurtdışına çıktığıma dair bir ibare yok ancak askerliğimin bir bölümünü Kıbrısta yaptım ancak yine aynı şekilde askerliği bitirdiğim yer İstanbulda olduğu için terhis belgemde de İstanbul yazıyor, bu durumda bunu yurtdışına çıktım diyip belirtmeli miydim ? Formu mülakat tarihi aldıktan sonra açtıracağım zaten bunu da düzeltmeli miyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MinimalistBey bunu düzeltmenize gerek yok, mülakatta sözlü olarak belirtebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meecittt mülakat yerinizi değiştirmek için süreci burada detaylıca anlattım, kontrol edin lütfen.

• Merhaba,
    Birikim ile alakalı bir sorum olacak, forumda biraz göz gezdirdim ama yinede emin olmak için sormak istedim 🙂
    Bizim birikimlerimiz altın olarak durmakta, mülakata 1 ay kala yeni bir hesap açıp dolara çevirip göstermek istiyoruz 1 aylık hesap hareketinde çok hareket gözükmemiş olacak bu bir sorun yaratır mı yada illaki aktif kullandığımız hesabımı göstermemiz gerekiyor?
    Teşekkürler.

• Merhaba ben bankadan kredi çekip dolar hesabıma atsam konsoloslukta bunu göstersem vize almama herhangi bir eksisi olur mu?

• Merhaba, current adresi Almanya olan biri mülkatı Almanya'da mı almak zorunda yoksa Türkiye'de yapabilir mi?

• Merhaba, mulakat tarihi verilen numara sıralarını email dışında bu platformdan nereden kontrol edebiliriz?

• ⭐⭐

@Summer-0 Merhaba, Turkiye'de uygun oturumunuz varsa, ya da vatandasliginiz, Ankara'da girebilirsiniz mulakata (tavsiye degildir).

• ⭐⭐

@Summer-0 Forumdaki Excel tablolarindan (ornegin DV2023 icin) Turkiye'den katilim surecini takip edebilirsiniz, savediversityvisa websitesinden tum veri hareketini izleyebilirsiniz. Bir de telegram botlarindan (misal) takip edebilirsiniz. Butun bunlar tabii ki mulakat dagitiminin verileri uzerinden hazirlaniyor. Size sira ne zaman gelecek mahiyetinde bir sayac olmamakla birlikte (DV 2024 exceli bunun icin bir tahmin yurutmenize yardimci olabilir ulusal olcekte) mail aldiginizda mulakat aldiginizi ogreneceksiniz kendiniz icin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@horizon59 eğer mülakat için maddi birikiminiz yoksa neden olmasın.

• @gucarslan tesekkur ederim ugur bey

• Eşim üniversite son sınıfta okuyor. Kendisi green card talihlisi. Green card başvurusu yaparken eğitim kısmına lise mezunu seçtik. Ds-260 formuna ise universty no degree olarak seçtik. Bu durum bir sıkıntı yaratır mı? Aynı zamanda inşallah bu yaz mezun olacak ve mülakat tarihi aldıktan sonra eğitim kısmını üniversite olarak düzenleyeceğiz. Bir sıkıntı olmayacağını düşündük başvuru sırasında lise mezunu yapıp ds-260 formu sırasında universty no degree yapmanın fakat yine de içimize bir kurt düştü.

• ⭐⭐

@mustafa_27 Iciniz rahat olabilir, yanlis bir sey yok. Guncellemnize de gerek yok. Onemli olan formu doldurdugunuz zamanki egitim bilginizdir. Is gorusmesi gibi dusunmeyin. Yine de guncellemek isterseniz, Mulakat Aldiktan Sonra olmak kaydiyla, Ankara icin bu form araciligiyla degisiklik yapabilirsiniz.

• @lumos Teşekkür ederim. İnsan mantıksız olduğunu biliyor ama yine de düşünüyor işte. Ds-260 formunu doldururken üniversitede okuduğu için universty no degree seçmişsiniz ancak green card başvurusu sırasında da üniversitede okuyormuş neden lise mezunu seçtiniz derler mi diye korktuk. Böyle bir durum yok o zaman.İçimizi rahatlattınız. Çok teşekkür ederiz tekrardan.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐

@mustafa_27 Rica ederim, cok normal. Ankara icin ogretim ile ilgili basvurudaki hata sorun teskil etmeyecektir. Eger universite mezunu secmis olup, diplomayi mulakata yetistiremeseydiniz sorun olurdu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

41.3k
Users

4.4k
Topics

427.9k

| | | |