Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Buse-Şahin, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@misha90 teşekkür ederim bir de bunu ne için yapmamız gerekiyor yapılması zorunlu mu acaba bilgim olmadığı için soruyorum kusura bakmayın lütfen

evet, imzanizi da guncellemeyi unutmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet2023, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Tekrar merhaba 😁

1. mülakata lise önlisans ve lisans diplomasının hepsini mi götüreceğiz
    2. eşim için ds260 formuna lise önlisans lisans ve tekrar önlisans bölümünü bitirdiği için sıralamayı da böyle yaptık.
    3. Bütün diplomaların aslını mı götüreceğiz lisans diploması yeterlimi.
      Şimdiden teşekkürler.

en yuksek diplomayi goturmeniz yeterlidir. diplomanin aslini goturmelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jtcarlos, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells ben 2 yasindaki kiziminki boş biraktim sorun olmaz herhelde.

sorun olmaz.

• @crazycells Çok teşekkür ederim.

• merhaba arkadaşlar, bu bir kafası karışmış bir kişi gönderisidir. Ben de DV2024 tahlihlisiyim, sıra numaramda 7xxxlerdeyiz ilk gün heyecanla doldurduk formu, 07.05.23 te gönderdik ama baktık ki aşı hatalı o sırada foruma bakıyorum ediyorum derken forumu açtırdım, Amerikaya göre 11.05.23 türkiyeye göre 12.05 de formu kapattırdım. Ama forumdaki yazıları görünce biraz moralimde bozulmadı değil. Sizlerin düşüncelerini de merak ediyorum? Biraz da iç rahatlatma iletisi gibi düşünebiliriz 🙂

• ⭐⭐

@melikemim İmzanızda yazdığınız gibi submit tarihinizi 12.05 olarak düşünebilirsiniz. Çok geç bir tarih değil tabi ki fakat basit konular için DS260 açtırmamak gerekli. Daha önünüzde uzun zaman var tekrar formunuza girip inceleyebilir gördüğünüz yanlışları mülakat aldıktan sonra konsolosluğa formunuzu açtırma telebinde bulunarak tekrar düzenleyebilirsiniz.

• Merhabalar, gece bir anda aklıma geldi. Greencard başvurusu yaparken ki adresimle ds260 formu adresim farklı bu sıkıntı çıkarır mı? Biri green card başvurusunda ki ikametgaha göre biride normal yaşadığım adres

• ⭐⭐

@bedosamka bir sorun olmaz, GC başvuru formundaki posta adresi çok önemli değil. DS-160 formunda adresleri doğru eklediyseniz bir sorun olmaz. Gerçekten oturduğunuz adresleri yazmanız gerekiyor.

• Merhaba bankada altın hesabi gostere bilirmiyiz dolar şartmi

Dosya Numarasi: 2024EU4XXX
    DS-260 Gonderimi: 11/05/2023
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetyorulmaz, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba bankada altın hesabi gostere bilirmiyiz dolar şartmi

altin hesabi da gosterebilirsiniz.

• Selamlar, rus eşim ile TR de mülakata girecegiz, eşimin TR de banka hesabı yok, son 1 ay kala gidecegimiz için banka hesabı açmaya yeterli süremiz olmayabilir,

1. Sorum - Sadece benim banka hesabıma gereken miktarda para göstersek onun hesabı olmadan sıkıntı yaşar mıyız?
    2. Sorum - Rusyadaki paramızı TR ye getirecegimizden dolayı son 1 ay içinde hesabıma para girişi yapacagız, Rusyadan taşındık paramızı getirdik desek herhangi bir belge sunmamız gerekir mi? Sorun yaşar mıyız? ( psaportta giriş cıkıslarımız gözükecek halihazırda)
  • ⭐⭐

@canym Son 1 ay içerisinde hesabınıza para eklemenizde sorun yok fakat asıl talihli hesabında para olması avantajınıza olacaktır. Asıl talihli siz misiniz yoksa eşiniz mi ?

• @achillesoag asıl talihli eşim, rus bankalarındaki doları kullanamıyoruz maalesef, TR de hemen hesap acarlar mı bilmiyorum araştırıcam, başka platform bulup oralarda hesap göstersek sorun olur mu acaba? Bagımsız kuruluşlar gibi, illaki vardır herhalde

• Highest Level of Education Completed kısmına sadece üniversite bilgisini girdim, lise bilgisini girmedim, ds 260 formu açtırmalimi?

• @crazycells teşekkürler

• @crazycells Merhabalar, sadece bu bilgi değil, bir kaç bilgi güncellemesini de yapmamız gerekiyor, onu mülakat tarihi belli olunca yapacaktık.

• ⭐⭐

@canym Paranizi cektiginize dair makbuz niteliginde bir belgeniz olsun ne olur ne olmaz. Esinizin banka islemleri yetismiyorsa, karsilikli tum banka islemleri icin yetki verin birbirinize noterden. Boylece o sizin hesabinizdan, siz de onun hesaplarindan, butun islemleri yapabilir olacak (noterde uygun bir belge matbu vardir, yardimci olurlar). En kotu boyle bir hazirlik yapin.

• @achillesoag, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@canym asıl talihli hesabında para olması avantajınıza olacaktır.

neye istinaden böyle söylediniz acaba? daha önce forumda "evli kişilerin hesaplarında paranın kimin hesabında olduğunun önemi yok" şeklinde bilgi verilmişti de. o yüzden merak ettim neden böyle söylediğinizi. çünkü bizde de eşim asıl talihli ama para benim hesabımda duruyor. eğer durum dediğiniz gibiyse biz de bölelim parayı hesaplarımız arasında.

• ⭐⭐

@asper Cunku esas talihlide olmasi makuldur, ortak hesap da olabilir, ya da baska bir arkadas icin yazdigim gibi bir finansal yetki de olabilir. Sart degil ama risk almamak icin en dogrusu esas talihlide olmasi. 'kimin hesabinda oldugunun onemi yok' diyebilecek kadar rahat olunacak bir emsal de yok bu arada, varsa paylasirsaniz sevinirim. DV Mulakati icin gerekli bilgileri iceren yonergede esas talihlinin, the applicant, yeterli maddi kaynagi olmasi gerektigi ifade edilir (Sayfa 5).

'...APPLICANT’S OWN FUNDS
    An applicant who expects to be able to meet the public charge provisions of the law through personal financial
    resources may submit to the consular officer evidence of funds or income from one or more of the following sources:

1. Statement from a senior officer of a bank showing present balance of applicant’s account, date
      account was opened, the number and amount of deposits and withdrawals during the past 12 months, and the average
      balance during the year (if there have been recent unusually large deposits, an explanation should be given);
    2. Proof of ownership of property or real estate, in the form of a title, deed or the equivalent, and a letter
      from a lawyer, banker or responsible real estate agent showing its present value (any mortgages or loans against the
      property must be stated);
    3. Letter or letters verifying ownership of stocks and bonds, with present market value or expected
      earning indicated;
    4. Proof of income from business investments or other sources.
      If the financial resources are derived from a source outside the United States, a statement as to how the funds or
      income are to be transferred to the U.S. must be provided. ...'

• Mülakata giderken ev tapusu ve araba ruhsatı götürmek yeterli midir kanıt için? Ayrıca örneğin emsal olarak;
    10 gram altın
    1000 euro
    3000 dolarım var
    Ayrıca 150 bin liralık aracım
    Şehir merkezinde müstakil bir evim var. Bunlar Texas'a taşınabilmek için konsolos gözünde yeterli gelecek midir?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |