Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Ben, esim ve kizim ile 2020 de greenkart kazanarak Boston'a geldik, ancak o trh de 21 yas uzerundeki oglum maalesef bu durumdan yararlanamadi. O trh de universite ogrencisiydi Ist da , simdi universiteden mezun oldu ve simdi turist vizesi ile yanimizda .
    Oglum icin I-130 formu doldurduk 16 Nisan 2021 trh nde .Herhangi bir gelisme yok henuz. **Onun icin yaptigimiz greencard basvuru sureci devam ederken turist vizesinden ogrenci statusune gecerek o buradayken statu degisikligine basvurarak master programlarina katilsa ve sonra OPT ile calisma imkani olabilmesi nasil olur diye dusunuyoruz. Bu sekilde greencard sureci devam ederken ailemizin bir arada olabilmesini saglamak istiyoruz ama bu sekilde davranmak diger surece(greenkart surecine) olumsuz etki eder mi acaba ?
    **Benzer konuda sorulan bir baska soruda I-485 formundan bahsedildigini gordum, bizim de bu formu veya baska form doldurmamiz gerekli midir ?
    **Surecimizi hizlandirabilecek bir yol var midir acaba bildiginiz?
    ** Bu konuda bize onerebileceginiz baskaca herhangi bir yol var midir?
    Degerli gorusleriniz icin simdiden cok tesekkur ediyorum. Saygilarimla, Nese.

• Muslu Law Firm

@Breath35, içinde söyledi: 21 Yas ustu icin aile talebi hakkinda

Merhabalar,
    Ben, esim ve kizim ile 2020 de greenkart kazanarak Boston'a geldik, ancak o trh de 21 yas uzerundeki oglum maalesef bu durumdan yararlanamadi. O trh de universite ogrencisiydi Ist da , simdi universiteden mezun oldu ve simdi turist vizesi ile yanimizda .
    Oglum icin I-130 formu doldurduk 16 Nisan 2021 trh nde .Herhangi bir gelisme yok henuz. **Onun icin yaptigimiz greencard basvuru sureci devam ederken turist vizesinden ogrenci statusune gecerek o buradayken statu degisikligine basvurarak master programlarina katilsa ve sonra OPT ile calisma imkani olabilmesi nasil olur diye dusunuyoruz. Bu sekilde greencard sureci devam ederken ailemizin bir arada olabilmesini saglamak istiyoruz ama bu sekilde davranmak diger surece(greenkart surecine) olumsuz etki eder mi acaba ?
    **Benzer konuda sorulan bir baska soruda I-485 formundan bahsedildigini gordum, bizim de bu formu veya baska form doldurmamiz gerekli midir ?
    **Surecimizi hizlandirabilecek bir yol var midir acaba bildiginiz?
    ** Bu konuda bize onerebileceginiz baskaca herhangi bir yol var midir?
    Degerli gorusleriniz icin simdiden cok tesekkur ediyorum. Saygilarimla, Nese.

Sayın @Breath35, oğlunuzun siz vatandaş olana dek bu süreçte evlenmemesi çok önemlidir aksi halde bu başvuru sona erer. Sizin oğlunuzun başvuru kategorisi F2Bdir. Mayıs 2022 ayı vize bültenine göre (F2B) Unmarried Sons and Daughters (21 years of age or older) of Permanent Residents: 22 Eylül 2015 yılındaki başvurular değerlendirmeye alınmaktadır. Yani siz normal şartlarda 7 yıl sonra bir karar alacaksınız. Size oğlunuzu ABDde 7 yıl kaldıracak bir vize gereklidir. Bu arada siz vatandaş olursanız farklı opsiyonlar da olacaktır. Öğrencilik ve göçmenlik ayrı vize türleridir. Bekleme durumuna göre öğrenci vizesini genelde ülkenizden almanız daha avantajlıdır. Şu anda I-485 formu doldurmak için bir durumunuz yoktur. Hızlandırma talebini gerektiren nedenleriniz var ise bu yapılabilir. Durumunuza detaylı bakmadan başka bir yol önermem mümkün değildir.

• @Claudia-J-Muslu Merhaba Claudia hm, oncelikle detayli ve bilgilendirici yanitiniz icin cok tesekkur ederim. Eger kendisi Turkiyeden ogrenci vizesi icin basvurursa halen devam eden onun icin yaptigimiz greenkart talebi bulundugundan ulkemizden yapacagimiz ogrenci vizesi talebinin olumsuz etkilenme durumu olabilir mi? Bir de kendisine yaptigimiz greenkart talebi icin hangi durumda hizlandirma talebimiz olabilir ? yardimlariniz icin simdiden cok tesekkur ederim. Saygilarimla.

• Muslu Law Firm

@Claudia-J-Muslu Merhaba Claudia hm, oncelikle detayli ve bilgilendirici yanitiniz icin cok tesekkur ederim. Eger kendisi Turkiyeden ogrenci vizesi icin basvurursa halen devam eden onun icin yaptigimiz greenkart talebi bulundugundan ulkemizden yapacagimiz ogrenci vizesi talebinin olumsuz etkilenme durumu olabilir mi? Bir de kendisine yaptigimiz greenkart talebi icin hangi durumda hizlandirma talebimiz olabilir ? yardimlariniz icin simdiden cok tesekkur ederim. Saygilarimla.

Sayın @Breath35, evet göçmen vize başvurusu öğrenci vizesine olumsuz etki edebilir ancak daha onaydan önce uzun bir bekleme süresi olduğu için-7 yıl- problem yaratacağını zannetmiyorum. Hızlandırma talebi kriterleri ektedir. https://www.uscis.gov/forms/filing-guidance/how-to-make-an-expedite-request

• Gorusleriniz icin cok tesekkur ederim.Saygilarimla

• Merhabalar Claudia hm, 2 yildir esim ve kizim ile birlikte greencard ile Amerikada yasiyoruz. Ilk girisimizi 20 Ocak 2020 de yapmistik. 21 yas uzeri oglum icin I-130 formunu 16 Nisan 2021 trh nde doldurduk . Eger beklenmedik bir aksilik olmaz ise ,oglum icin yaptigimiz bu talebe ait surec devam ederken, tahmin ediyorum ben ve kizim vatandaslik kosullarini yerine getirerek 2025 yili icinde vatandaslik da alabiliriz .
    Sormak istedigim konular sunlar ; esim greencardini iptal ederek TR ye donerse ve oglum icin yaptigimiz taleple ilgili olumsuz bir durum yaratmis olur muyuz ?
    Ben ve kizimin vatandaslik almasi oglum icin yapilan talebi hizlandirabilir mi ? Bunu nasil yapmaliyiz ?
    Zaman ayirdiginiz ve degerli goruslerinizi paylastiginiz icin cok tesekkur ederim. Saygilarimla.

• Muslu Law Firm

Merhabalar Claudia hm, 2 yildir esim ve kizim ile birlikte greencard ile Amerikada yasiyoruz. Ilk girisimizi 20 Ocak 2020 de yapmistik. 21 yas uzeri oglum icin I-130 formunu 16 Nisan 2021 trh nde doldurduk . Eger beklenmedik bir aksilik olmaz ise ,oglum icin yaptigimiz bu talebe ait surec devam ederken, tahmin ediyorum ben ve kizim vatandaslik kosullarini yerine getirerek 2025 yili icinde vatandaslik da alabiliriz .
    Sormak istedigim konular sunlar ; esim greencardini iptal ederek TR ye donerse ve oglum icin yaptigimiz taleple ilgili olumsuz bir durum yaratmis olur muyuz ?
    Ben ve kizimin vatandaslik almasi oglum icin yapilan talebi hizlandirabilir mi ? Bunu nasil yapmaliyiz ?
    Zaman ayirdiginiz ve degerli goruslerinizi paylastiginiz icin cok tesekkur ederim. Saygilarimla.

Sayin @Breath35, oglunuzun basvurusunu kim yapti ise onun yesil kart durumu devam etmelidir. Eger siz yapti iseniz problem olmaz ancak annesi yapti ise ve yesil kartini iade ederse o zaman oglunuzun da basvurusu duser. Sizin ve kizinizin vatandaslik almasi sureci degistirebilir. Vize bultenini inceleyip hangi durumun oglunuz icin daha cabuk sonuc verecegine bakmaniz gerekir. Vize bulteni aylik olarak degisir. Ornegin Agustos ayi icin F2B kategorisi yesil kartlilarin 21 yas ustu cocuklari icin 1 Ocak 2017 basvurulari degerlendirilmektedir. Yani 5 yil bekleme suresi vardir. ABDlilerin 21 yas ustu cocuklari icin F1 kategorisine gore 8 Agustos 2016 yili basvurulari degerlendirilmektedir. Yani bekleme suresi 6 yildir. Yani vatandas olmanizin bir artisi yoktur. Ancak oglunuz evlenirse durum tamamen degisir. Hizlandirma sartlariniz var ise yapilabilir. Linke bakiniz. https://www.uscis.gov/forms/filing-guidance/how-to-make-an-expedite-request

• Bize bu platformu olusturarak hayatimizi kolaylastiran sayin @crazycells ile degerli bilgilerini esirgemeyerek ayrintili yanitlar ileten sayin @Claudia-J-Muslu tekrar tesekkur ederimtum yardimlariniz icin, iyi ki varsiniz . Saygilarimla.

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |