Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Karismasina gerek yok siz veya esiniz doldurmus ne farkeder veya nerden bilebilirler.bizde oyle doldurmustuk aile olarak emin olun burdaki sorularin hepsini gecen sene bizde sorduk ve ona gore doldurduk forumu

• Herkese merhaba, ben ds260 submit ettim fakat biraz önce annemin kizlik soyadını yazmadigimi fark ettim simdi formu tekrar actiracak miyim yoksa vize görüşmesinde söylemem yeterli olur mu sizce? daha önce Boyle bir durumla karşılasan veyahut bilen varsa cevap yazar misiniz lütfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aga21 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

İyi günler, ben Ds 260 formunu doldururken eğitim ve bunun yani sira iş kisminin her ikisini de doldurdum ama bunlardan yalniz biriyle degerlendirilecegimiz için anladigim kadariyla ikisini de doldurmaya gerek yokmuş.Bu bir sorun teşkil eder mi?

Hayir, ikisini de doldurmaya gerek var. Orada birini doldurun diye yazmiyor, iki soruya da tam cevap vermelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bmyilmaz DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba. Ben artık DS 260 formunu onaylama aşamasına geldim. Eşim ve çocuklarımın formlarını da doldurdum. Onay ekranında "formu doldururken size yardım eden oldu mu?" sorusu var. Bu kısma evet deyip kendi bilgilerimi yazacağım ve relationship kısmına da çocuklarım için "my father", eşim için "my husband" yazacağım. Bu şekilde doldurmamda sakınca yoktur değil mi?

Yoksa bu sorular, formu acente veya 3.kişilere doldurtanlar için mi geçerlidir?

Teşekkürler.

Evet deyip "father" veya "husband" yazmaniz uygundur. Merak etmeyin bu tur durumlar icin yanlis beyan verdiniz demezler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhammetnzr DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese merhaba, ben ds260 submit ettim fakat biraz önce annemin kizlik soyadını yazmadigimi fark ettim simdi formu tekrar actiracak miyim yoksa vize görüşmesinde söylemem yeterli olur mu sizce? daha önce Boyle bir durumla karşılasan veyahut bilen varsa cevap yazar misiniz lütfen.

Genel olarak, tek bir soru icin formu actirmaniza gerek yok. Duzeltmeyi mulakat oncesi konsolosluga dogru cevabi yazarak, ya da mulakat sirasinda konsolosluga soyleyerek yapabilirsiniz.

• @crazycells teşekkürler tüm yardimlariniz icin.

• @crazycells ds260 ile ilgili kafama takılan birkaç soru var. Formu doldurdum ama göndermedim henüz.

1- 16 yaşından sonraki adresler kısmında, 2014 yılında evlendik ve yeni evimizde taşındık ama ikametgahımızı 2017 yılında aldırdık yani kayıtlarda çıkana göre evlendik ama ailelerimiz evinde yaşıyor görünüyoruz 2017 yılına kadar. Burada resmi kayıtlara göre mi formu doldurmalıyım yoksa gerçekte olana göre mi kararsız kaldım.

2- İş geçmişi kısmında çalıştığım a'dan z'ye tüm işleri mi yazayım 2-3 ay çalıştıklarım dahil. Aynı şekilde eşim şuan ev hanımı oda daha önceki tüm işlerini mi yazmalı? sadece 8 yıldır çalıştığım son işi yazdım diğerlerini yazıp yazmamanın bir faydası veya zarar olur mu?

3- Gideceğim eyalette bir iş buldum bana iş teklifi gönderebileceğini söyledi forumda aradım bulamadım aslında varsa linki verirseniz inceleyeyim, yoksa nasıl bir form doldurulması gerek şablon var mıdır? Mülakata gitmeden ne kadar önce göndermesi uygun olur?

Teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

Günaydın Malum ekonomideki sıkıntılar ve bazı ailevi sebeplerden dolayı eşim benim ile Ankaradaki görüşme dahil USA gelmek /şuanlık vatandaşlık işlemlerini yapmak istemiyor. Sanırım görüşme ve ilk USA gidiş gelişi ben yapmak durumunda kalacağım. İş olanağım olursa belli bir süreden sonra kısa süreli aralıklarla yanıma alabilceğim (Vize durumuna göre). Vatandaşlığı aldıktan sonra da otomatikman onu da vatandaşlık için başvurusunu yapmış olacağım. Sorum şu Eşim içinde DS-260 formunun gönderilmesine rağmen Ankaradaki yetkililerin tavrı ne olacak ,tek başına gidememe durumum olabilir mi (eşimin annesinin yaşı nedeniyle şuan ülkede kalmak istediğini beyan edeceğim.
    Usa daki aşamalarda beni bekleyen süpriz veya formaliteler ne olabilir .
    Geçmiş yaşanan mülakatlarda mutlaka böyle bir duruma benzer vakalar olmuştur sanırım.
    Fikirlerinizi almak isterim.

• Teşekkür ederim @crazycells. Özel soru konusunu hallettim. Çalıştığım işlere internet üzerinden bakarak en yakın işe giriş çıkış tarihlerini belirledim. Dilerim sorun olmayacaktır. Bir kaç sorum olacak site üzerinden arama yapınca beş yüz küsur sonuç çıkıyor hepsini incelemek yarım gün bundan dolayı daha önce sorulmuş bir soruyu sorup vaktinizi alırsam özür dilerim.
    1-Daha önce yapılan işler bölümünde işveren adına şirketin adı mı şirket sahibinin adı soyadı mı yazılmalı. Kafa karışıklığım altta bulunan müdür-şef adının adı soyadı şeklinde ayrıntılı sorulmasından kaynaklı...
    2-Bitirdiğim üniversite şu an devam ettiğim tarihteki yerde fakat ay sonunda taşınmış olacak. Yeni adresinin çok da kesin olduğunu düşünmüyorum. Şu anki adresi yazmak daha sonra taşınacağı adresi yazmaktan daha doğru olur mu?
    3- Geçmişteki adreslerden birinin ev numarası değişmiş şimdiki numarayı mı orada bulunduğum dönemdekini mi yazmalıyım?
    4- Daha önce vize başvurum oldu reddedildi. Verdikleri kağıt elimde yok. Açıklama bölümüne tam olarak ne yazmak uygun olur?
    Kolaylıklar dilerim.Gününüz güzel olsun...

• @redsat2000 bence sizle beraber vizeyi alması iyi olur yoksa daha uzun ve masraflı oluyor pişman olabilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolga-demir DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells ds260 ile ilgili kafama takılan birkaç soru var. Formu doldurdum ama göndermedim henüz.

1- 16 yaşından sonraki adresler kısmında, 2014 yılında evlendik ve yeni evimizde taşındık ama ikametgahımızı 2017 yılında aldırdık yani kayıtlarda çıkana göre evlendik ama ailelerimiz evinde yaşıyor görünüyoruz 2017 yılına kadar. Burada resmi kayıtlara göre mi formu doldurmalıyım yoksa gerçekte olana göre mi kararsız kaldım.

2- İş geçmişi kısmında çalıştığım a'dan z'ye tüm işleri mi yazayım 2-3 ay çalıştıklarım dahil. Aynı şekilde eşim şuan ev hanımı oda daha önceki tüm işlerini mi yazmalı? sadece 8 yıldır çalıştığım son işi yazdım diğerlerini yazıp yazmamanın bir faydası veya zarar olur mu?

3- Gideceğim eyalette bir iş buldum bana iş teklifi gönderebileceğini söyledi forumda aradım bulamadım aslında varsa linki verirseniz inceleyeyim, yoksa nasıl bir form doldurulması gerek şablon var mıdır? Mülakata gitmeden ne kadar önce göndermesi uygun olur?

Teşekkürler 🙂

1. Gercekte olana gore doldurmalisiniz. Ikametgah bilgileri resmi olarak istenmiyor.

2. Faydasi ya da zarari olmaz. Eger cok kisa sureli calistiysaniz onlari yazmasaniz da olur. Dediginiz gibi birkac aylik isleri bence de belirtmenize gerek yok. Fakat bu islerinizde cok onemli bilgiler aldiysaniz ya da bundan sonraki hayatiniz icin onemli tecrubeler oldugunu dusunuyorsaniz yazabilirsiniz.

3. Birkac ay oncesinde gondermesi kafi. Daha once benzer bir sablon paylasilmisti ama hangi konuda oldugunu unuttum. Bunun bir standarti yok, normal bir iscisine verdigi anlasmayi sizin icin duzenleyip verebilir. Konsolosa hitaben yazilmasina gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Günaydın Malum ekonomideki sıkıntılar ve bazı ailevi sebeplerden dolayı eşim benim ile Ankaradaki görüşme dahil USA gelmek /şuanlık vatandaşlık işlemlerini yapmak istemiyor. Sanırım görüşme ve ilk USA gidiş gelişi ben yapmak durumunda kalacağım. İş olanağım olursa belli bir süreden sonra kısa süreli aralıklarla yanıma alabilceğim (Vize durumuna göre). Vatandaşlığı aldıktan sonra da otomatikman onu da vatandaşlık için başvurusunu yapmış olacağım. Sorum şu Eşim içinde DS-260 formunun gönderilmesine rağmen Ankaradaki yetkililerin tavrı ne olacak ,tek başına gidememe durumum olabilir mi (eşimin annesinin yaşı nedeniyle şuan ülkede kalmak istediğini beyan edeceğim.
    Usa daki aşamalarda beni bekleyen süpriz veya formaliteler ne olabilir .
    Geçmiş yaşanan mülakatlarda mutlaka böyle bir duruma benzer vakalar olmuştur sanırım.
    Fikirlerinizi almak isterim.

Eger cekilis talihlisi sizseniz esiniz olmadan da vize alip ABD'ye gidebilirsiniz. DS260 formunu doldursaniz da mulakata gitmesine gerek yok. Eger esiniz mulakata girmezse vize alamaz, fakat bu sizin durumunuzu etkilemez.

Eger esinize daha sonra vize cikartmak isterseniz daha masrafli ve beklemesi uzun bir surec olacak, ama tabii karar sizin.
    bu konuda ayrintili bilgi icin su basligi incelemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak/1

Esiniz Green Card'i aldiktan sonra 2 yillik re-entry permit alabilir ve 2 yil boyunca ABD disinda kalabilir. Bu konu icin de su basligi incelemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sbayraktar DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Teşekkür ederim @crazycells. Özel soru konusunu hallettim. Çalıştığım işlere internet üzerinden bakarak en yakın işe giriş çıkış tarihlerini belirledim. Dilerim sorun olmayacaktır. Bir kaç sorum olacak site üzerinden arama yapınca beş yüz küsur sonuç çıkıyor hepsini incelemek yarım gün bundan dolayı daha önce sorulmuş bir soruyu sorup vaktinizi alırsam özür dilerim.
    1-Daha önce yapılan işler bölümünde işveren adına şirketin adı mı şirket sahibinin adı soyadı mı yazılmalı. Kafa karışıklığım altta bulunan müdür-şef adının adı soyadı şeklinde ayrıntılı sorulmasından kaynaklı...
    2-Bitirdiğim üniversite şu an devam ettiğim tarihteki yerde fakat ay sonunda taşınmış olacak. Yeni adresinin çok da kesin olduğunu düşünmüyorum. Şu anki adresi yazmak daha sonra taşınacağı adresi yazmaktan daha doğru olur mu?
    3- Geçmişteki adreslerden birinin ev numarası değişmiş şimdiki numarayı mı orada bulunduğum dönemdekini mi yazmalıyım?
    4- Daha önce vize başvurum oldu reddedildi. Verdikleri kağıt elimde yok. Açıklama bölümüne tam olarak ne yazmak uygun olur?
    Kolaylıklar dilerim.Gününüz güzel olsun...

1. ust kisma sirket ismi, alt kisma da mudurun ismini yazabilirsiniz.

2. Evet, su anki adresini yazmanizi tavsiye ederim.

3. Resmi dokumanlarda nasil geciyorsa oyle yazmaniz yeterli olur. Eger eski adres yaziyorsa onu yazabilirsiniz. Bir problem yasamazsiniz. Zaten degisiklikler gizli sakli yapilmadigindan bu konularda sorun yasamazsiniz 🙂

4. NOT AVAILABLE diye yazip belirtebilirsiniz. Tahmin yapmaktansa, bilgi yazmamak daha dogru olur.

• Çok teşekkür ederim @crazycells...

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells Teknik bir soru sormak istiyorum.
    Diyelim USA ilk giriş yapıldı. 3-4 gün orada kaldık. 6 ay dolmadan tekrar USA giriş yaptık. 1 hafta -10 gün kaldık. Re-entry permit almadan çıkış yaptık . 6 ay dolmadan tekrar giriş yapma olasılığımız olabilir mi ?
    Re-entry permit kesinlikle USA de iken mi halletmemiz lazım. İnternet üzerinden işlem Türkiye' de yapılabilir mi .
    Not: Her koşulda Green card dan vatandaşlığa geçişin sıfırlanması düşünülerek bu soruyu soruyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Teknik bir soru sormak istiyorum.
    Diyelim USA ilk giriş yapıldı. 3-4 gün orada kaldık. 6 ay dolmadan tekrar USA giriş yaptık. 1 hafta -10 gün kaldık. Re-entry permit almadan çıkış yaptık . 6 ay dolmadan tekrar giriş yapma olasılığımız olabilir mi ?
    Re-entry permit kesinlikle USA de iken mi halletmemiz lazım. İnternet üzerinden işlem Türkiye' de yapılabilir mi .
    Not: Her koşulda Green card dan vatandaşlığa geçişin sıfırlanması düşünülerek bu soruyu soruyorum.

Ilk birkac yil bu tur durumlara anlayis gosteriyorlar, ama risk almadan re-entry permit almanizi tavsiye ederim. Green Card sahiplerinin ABD disindaki kalis sureleriyle ilgili surayi ve oradaki ornekleri okuyabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

Re-entry permit hakkindaki bilgiler icin gonderdigim konuyu okuyun, orada tavsiyeler var. Biyometrik randevusu gelir gelmez, USCIS ofise gidip acilen yurtdisina cikacaginizi soyleyip ikna edebilirseniz kisa surede ABD disina cikabilirsiniz. Turkiye'den online basvuru mumkun degil maalesef.

• Merhaba Ds260 formunu unlock için mail attiğimizda eşin formuda açiliyor mu? Yoksa eşin formunun açilmasinida belirtiyormuyuz mailde tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kuzeyyuzu DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba Ds260 formunu unlock için mail attiğimizda eşin formuda açiliyor mu? Yoksa eşin formunun açilmasinida belirtiyormuyuz mailde tesekkurler.

ikisini ayri ayri belirtmeniz lazim, otomatik olarak acilmiyor.

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |