Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, eşim Bulgaristan ve Türkiye olmak üzere çifte vatandaş. Yeni evliyiz benim şuan herhangi bir işlemim yok. Avrupaya yerleşmek ve çalışmak istiyoruz eşim avrupa vatandaşı olduğu için çalışabiliyor ancak benim diğer avrupa ülkelerinde çalışma durumum nedir acaba ? Kısaca evlilik yoluyla bulgaristan D vizesini aldığımda bulgaristan dışındaki diğer avrupa ülkelerinde de oturabilir ve çalışabilir miyim?

• iyi gunler @goksel, bu mumkun. bulgaristan d vizesi ne demek bilmiyorum ama evlilik nedeni ile bulgaristanda verilen oturum izni oldugunu varsayalim. eger esin soz gelimi hollandaya tasindi is nedeni ile sen oncelikle vizesiz o ulkeye tasinabilirsin esin ile. daha sonra hollanda da avrupa birligi vatandasi olmayan aile uyesi olarak kayit yaptirip oturuma basvurabilirsin. prosedurler biraz degisiklik gostersede hemen hemen ayni butun ulkeler icin. bu sayfadan on bilgi alabilirsin: non-eu-family-members-residence-card esin ulke degistirirse yeniden basvurman gerekecek bu tarz oturum icin o yuzden ilk yerleseceginiz ulkeyi iyi secmek ilerde de vatandasligina basvurmak mantikli.

not: imla, turkce karakter

• @goksel, içinde söyledi: Bulgaristan ve Diğer Avrupa Ülkelerinde Oturum İzni

Merhabalar, eşim Bulgaristan ve Türkiye olmak üzere çifte vatandaş. Yeni evliyiz benim şuan herhangi bir işlemim yok. Avrupaya yerleşmek ve çalışmak istiyoruz eşim avrupa vatandaşı olduğu için çalışabiliyor ancak benim diğer avrupa ülkelerinde çalışma durumum nedir acaba ? Kısaca evlilik yoluyla bulgaristan D vizesini aldığımda bulgaristan dışındaki diğer avrupa ülkelerinde de oturabilir ve çalışabilir miyim?

Bunu eşinize sordunuz mu?

• @nordlendingen çok teşekkürler açıklayıcı cevabınız için

@nordlendingen çok teşekkürler açıklayıcı cevabınız için

birde ek olarak eşiniz olmadan tek başınıza seyahat edemezsiniz. 3-5 yıl önce kural böyleydi. şimdi değiştimi bilmiyorum

• @anesthetic, içinde söyledi: Bulgaristan ve Diğer Avrupa Ülkelerinde Oturum İzni

@goksel, içinde söyledi: Bulgaristan ve Diğer Avrupa Ülkelerinde Oturum İzni

@nordlendingen çok teşekkürler açıklayıcı cevabınız için

birde ek olarak eşiniz olmadan tek başınıza seyahat edemezsiniz. 3-5 yıl önce kural böyleydi. şimdi değiştimi bilmiyorum

Merhaba, hala değişmedi ise vizesiz avrupa birliği içinde seyehat etmek isterse yasaktı sanırım. Ama vizesini aldıktan sonra tek başına istediği yere seyehat edebilir. Ayrıca avrupa birliği vatandaşı ile evli olduğu için vize ücreti alınmıyor sadece sağlık sigortası ve işlem masrafı alınıyor.

Konu dışı olarak : eşiniz nasıl buldu işi? bir ben mi beceremiyorum acaba çifte vatandaş olup gitmeyi 🙂

• @rabbit62 merhaba teşekkürler cevabiniz için. Şuan maalesef herhangi bir is bulamadı boyle birsey olsa gidebilir miyiz ve au vatandasi olmadigim için bende calisabilir miyim diye bilgi almak istedim. Greencard cikmayinca avrupaya yonelmek istedik ancak olur mu olmaz mi bilgi bulamadik fazla.

• @goksel Eu da yaşama veya çalışma konusunda prosedür nasıl işliyor çok bilgim yok fakat kuzenlerim TC vatandaşı ile evlenip yurtdışına çıktılar. Eşleri iş buldukları için, eşleri belgeleri hazırladıktan sonra 1 ay içerisinde çalışmaya başladılar.

• @rabbit62 TC vatandasiyla derken iki tarafta Türk olarak mı is bulup gittiler hocam.

@rabbit62 TC vatandasiyla derken iki tarafta Türk olarak mı is bulup gittiler hocam.

İşi bulan kişiler TC vatandaşı, kuzenlerim ise çifte vatandaş.
    İki ayrı çift olarak bir çift Fransa'ya diğer çift ise İsveç e gitti. Yaklaşık 1 ay sonra ise TC vatandaşı olan eşler hem çalışma hem oturma izinlerini almış ve çalışmaya başlamışlardı.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 29
  • 27
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

32

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |