Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba. Zor bir durumla karsi karsiyayim ve bu basligi acmak icin siteye kaydoldum. O-1 change-of-status ile California'da calisirken yaklasik 2 hafta once ailevi bir sebeple acilen Turkiye'ye geldim. Turkiye'den calismaya devam ediyorum. Donus icin planim nisan-mayis aylari civari olsa da bulabildigim en erken tarihe (Temmuz 2021) randevu alip acil durum vize randevusu talebinde bulundum. O siralar oldukca fazla stres altindaydim ve sanirim mantikli dusunemedim. Talebi yaparken aciklama kisminda sadece ailevi sebebimi acikladim, fakat tabiki Amerika'ya geri donusum icin sebep o degildi. Bu nedenle talebim reddedildi. Su anda elimde sirket avukatlari tarafindan hazirlanan acil durum randevu talebi mektubum var, fakat sistem bir kez daha talepte bulunmama izin vermiyor. Istanbul konsoloslugunun "contact us" kismina birkac kez mail attim, call center'dan aldigim [email protected] adresine de. Konsolosluktan hic cevap alamadim, diger adrestekiler de "contact us" kismina yazmami soylediler. Sonuc olarak su an erkene randevu almak icin gecerli bir sebebim var, ama bu sebebimi kimseye dinletemiyorum. Oneride bulunabilecek biri var mi acaba? Simdiden cok tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@irmaka Su adrese mektubun kopyasini da iceren ayrintili bir email gonderin:

[email protected]

Fakat, AIS'te hata yaptiginizi, o nedenle yeniden talep olusturamadiginizi da ekleyin.

Fakat genel olarak belirtmis olayim, konsolosluk acil mulakat talebinin AIS sistemiyle halledilmesini istiyor, o nedenle bu baslik altinda genel bilgi olarak da kalsin bunlar:

EMERGENCY REQUESTS:

If you need to request an emergency visa appointment, log into your account at the official U.S. Department of State Visa Appointment Service site (https://ais.usvisa-info.com) and schedule the first available appointment, then select “Request Expedite” under “Group Actions” and detail the emergency (e.g. medical crisis or similar humanitarian circumstance compelling urgent and unexpected travel).

Again, please be aware that we have a very limited number of emergency visa appointment slots. If we approve your request for an expedited appointment, we will schedule you for the first slot available. Once your appointment has been scheduled no changes can be made.  If you cannot attend your interview on a given date, you will need to reschedule your appointment by logging into your account (https://ais.usvisa-info.com/).

*Please note that your emergency request may be denied if we do not have the appointment capacity to accommodate your request. If your request was denied, please do not send a separate email asking to reconsider. Rest assured that we have thoroughly and carefully considered your case given the information provided. Please monitor the Embassy’s website for updates to our operating status.

• @crazycells bilgi icin cok tesekkurler. Uzun ugraslar sonucu AIS sisteminden bir kez daha “expedite appointment” kismini actirmayi basardim. Simdi bir kez daha expedited appointment almayi deneyecegim. Mektuplar ve durumu genel hatlariyla aciklamak disinda talebime eklememi onereceginiz bir sey var mi acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@irmaka, içinde söyledi: Is kaynakli acil durum vizesi basvuru talebi

@crazycells bilgi icin cok tesekkurler. Uzun ugraslar sonucu AIS sisteminden bir kez daha “expedite appointment” kismini actirmayi basardim. Simdi bir kez daha expedited appointment almayi deneyecegim. Mektuplar ve durumu genel hatlariyla aciklamak disinda talebime eklememi onereceginiz bir sey var mi acaba?

Hayir, yeterli olacaktir bence de. Fakat mektubu da birkac cumle ile ozetleyin, daha iyi olur. Bol sanslar.

• @crazycells yardiminiz icin cok tesekkur ederim!

• @crazycells kusura bakmayin ufak bi sorum daha olacak. Su anda sistemden bir kez daha expedited appointment talebinde bulunabiliyorum fakat mektuplarimi yukleyebilecegim bir yer yok. Kelime kisitlamasindan oturu ektubun tamamini aciklama kismina copy-paste yapamiyorum, ancak birkac paragrafi ekleyebiliyorum. Bu durumda nasil bir yol izlemeliyim? Konsolosluk gorevlileri talebim uzerine bana ulasip mektuplari ayrica yollamami mi isteyecek sizce? Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells kusura bakmayin ufak bi sorum daha olacak. Su anda sistemden bir kez daha expedited appointment talebinde bulunabiliyorum fakat mektuplarimi yukleyebilecegim bir yer yok. Kelime kisitlamasindan oturu ektubun tamamini aciklama kismina copy-paste yapamiyorum, ancak birkac paragrafi ekleyebiliyorum. Bu durumda nasil bir yol izlemeliyim? Konsolosluk gorevlileri talebim uzerine bana ulasip mektuplari ayrica yollamami mi isteyecek sizce? Tesekkurler.

Mesajinizi kisaca yazip, mektubu email olarak gonderip, o mesaja mektubunun tamamini email ile gonderdiginizi yazabilirsiniz sanirim?

Fakat email hakkinda bilgi verin, su adreslere, su gun, su saatte, bu email adresinden attim vs. gibisinden, ki emailinizi bulmalari kolay olsun.

Sonrasinda ise konsoloslugun iyi niyetine siginmaktan baska bir care yok 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: Is kaynakli acil durum vizesi basvuru talebi

@crazycells kusura bakmayin ufak bi sorum daha olacak. Su anda sistemden bir kez daha expedited appointment talebinde bulunabiliyorum fakat mektuplarimi yukleyebilecegim bir yer yok. Kelime kisitlamasindan oturu ektubun tamamini aciklama kismina copy-paste yapamiyorum, ancak birkac paragrafi ekleyebiliyorum. Bu durumda nasil bir yol izlemeliyim? Konsolosluk gorevlileri talebim uzerine bana ulasip mektuplari ayrica yollamami mi isteyecek sizce? Tesekkurler.

Mesajinizi kisaca yazip, mektubu email olarak gonderip, o mesaja mektubunun tamamini email ile gonderdiginizi yazabilirsiniz sanirim?

Fakat email hakkinda bilgi verin, su adreslere, su gun, su saatte, bu email adresinden attim vs. gibisinden, ki emailinizi bulmalari kolay olsun.

Sonrasinda ise konsoloslugun iyi niyetine siginmaktan baska bir care yok 🙂

Anladim, sanirim su an icin en iyi opsiyonum bu. Herhalde her Amerikan konsoloslugunun sistemi farkli, internette gordugum orneklerde hep expedited visa appointment icin belge yukleme kismi vardi. Neyse, elimdekilerle yapabilecegimin en iyisi bu gibi gorunuyor. Fikir ve yardimlar icin tekrar tesekkurler 🙂

• Baska birilerine de yardimci olabilecegimi dusunerek konumu guncellemek istedim. Istanbul'daki konsolosluk hazirandaki randevumu iptal etti, sonrasi icin de expedited appointment vermedi. Maillerime de en ufak bir cevap alamadim. Neyse ki O vizesi icin "strong home ties" gostermem gerekmedigi icin baska bir ulkeden vize basvurusu yaptim ve vizemi aldim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Baska birilerine de yardimci olabilecegimi dusunerek konumu guncellemek istedim. Istanbul'daki konsolosluk hazirandaki randevumu iptal etti, sonrasi icin de expedited appointment vermedi. Maillerime de en ufak bir cevap alamadim. Neyse ki O vizesi icin "strong home ties" gostermem gerekmedigi icin baska bir ulkeden vize basvurusu yaptim ve vizemi aldim.

Tebrikler, gozunuz aydin. Hangi ulkeden vize aldiniz? Peki calisma vizesi almak isteyen arkadaslara yardimci olur cevabiniz...

Ayrica musait oldugunuz bir ara O vizesi deneyiminizi de surada duymak isteriz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/105/o-olağanüstü-yetenekli-kişiler-vizesi

• @irmaka Merhaba, sistemde 2.kez "expedited appointment" almayi nasil basardiniz acaba?

Simdiden tesekkur ederim,
    Z.

• @crazycells Urdun'den aldim, kusura bakmayin 1 sene kadar gecikmis cevabim 🙂 Su an Turkiye'deki konsolosluk da daha iyi durumda sanirim randevu konusunda

• @Zeynep-Toprak Acikcasi ne siz sorun ne ben soyleyeyim. On milyon yeri telefonla aradim, yuz bin tane email attim. Tekrar expedite requestinde bulunduktan 4 saat sonra falan request'im reddedildi. Sonuc olarak hic ugrasmayin bence...

Benzer Başlıklar

• 33
  • 1
  • 7
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |