Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar arkadaşlar. Turist vizesi alacagım fakat benim banka hesabımda tl yada döviz yok altın var. Bunun bi miktarını illa ki döviz olarak göstermek zorunda mıyım yoksa altın gümüş vs hesabımın hareketlerini göstersem de sıkıntı olur mu ? Eğer sıkıntı olursa kendi hesaplarımın içindeki miktarı bi günde dövize çevirip aktarsam sonra çıktı alıp tekrar altın yapsam şüphe uynadırır mı yoksa yavaş yavaş dövize çevirmek mantıklı ? Sonuçta kendi hesabımdan aktaracagım için açıkçası şüphe çekecek bi durum olacağını sanmıyorum. Sizin de düşüncüleriniz ögrenmek isterim.

Ayrıca 20 bin dolar kadar birikimim var fakat amerikada ki kardeşimi mi sponsor yapmak daha mantıklı yoksa kendi birikimimi göstermek mi daha mantıklıdır ? Kendisi orda bordrolu çalışan birisi. Ben işsizim sigorta primim falan da yok ama birikimim var.
    Yardımlarınızı bekliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rhino, içinde söyledi: Banka da döviz göstermek şart mı ?

Merhabalar arkadaşlar. Turist vizesi alacagım fakat benim banka hesabımda tl yada döviz yok altın var. Bunun bi miktarını illa ki döviz olarak göstermek zorunda mıyım yoksa altın gümüş vs hesabımın hareketlerini göstersem de sıkıntı olur mu ? Eğer sıkıntı olursa kendi hesaplarımın içindeki miktarı bi günde dövize çevirip aktarsam sonra çıktı alıp tekrar altın yapsam şüphe uynadırır mı yoksa yavaş yavaş dövize çevirmek mantıklı ? Sonuçta kendi hesabımdan aktaracagım için açıkçası şüphe çekecek bi durum olacağını sanmıyorum. Sizin de düşüncüleriniz ögrenmek isterim.

Ayrıca 20 bin dolar kadar birikimim var fakat amerikada ki kardeşimi mi sponsor yapmak daha mantıklı yoksa kendi birikimimi göstermek mi daha mantıklıdır ? Kendisi orda bordrolu çalışan birisi. Ben işsizim sigorta primim falan da yok ama birikimim var.

Altin hesabinizi da belgelerin arasina katabilirsiniz lakin en ideali hizlica harcayabileceginiz bir hesabi gostermek olur. Dolayisiyla altin hesabinizin yaninda normal banka hesabinizi da gostermenizi tavsiye ederim.

Turist vizesini alma amaciniz nedir? Eger kardesinizi ziyaret ediyorsaniz o durumda kendisinin de maddi birikimini mulakat sirasinda gosterebilirsiniz.

Turist vizesini almak icin, Turkiye'ye geri doneceginizi dusunmeleri lazim, bilginize.

• @crazycells, içinde söyledi: Banka da döviz göstermek şart mı ?

Merhabalar arkadaşlar. Turist vizesi alacagım fakat benim banka hesabımda tl yada döviz yok altın var. Bunun bi miktarını illa ki döviz olarak göstermek zorunda mıyım yoksa altın gümüş vs hesabımın hareketlerini göstersem de sıkıntı olur mu ? Eğer sıkıntı olursa kendi hesaplarımın içindeki miktarı bi günde dövize çevirip aktarsam sonra çıktı alıp tekrar altın yapsam şüphe uynadırır mı yoksa yavaş yavaş dövize çevirmek mantıklı ? Sonuçta kendi hesabımdan aktaracagım için açıkçası şüphe çekecek bi durum olacağını sanmıyorum. Sizin de düşüncüleriniz ögrenmek isterim.

Altin hesabinizi da belgelerin arasina katabilirsiniz lakin en ideali hizlica harcayabileceginiz bir hesabi gostermek olur. Dolayisiyla altin hesabinizin yaninda normal banka hesabinizi da gostermenizi tavsiye ederim.

Turist vizesini alma amaciniz nedir? Eger kardesinizi ziyaret ediyorsaniz o durumda kendisinin de maddi birikimini mulakat sirasinda gosterebilirsiniz.

Turist vizesini almak icin, Turkiye'ye geri doneceginizi dusunmeleri lazim, bilginize.

Tek bir banka hesabım var ve iki adet şubesi var. Örnek veriyorum taksim ve sarıyer şube şeklinde
    Taksimde tl girdi çıktılarım sarıyer şubesinde de altın girdi çıktılarım var. Ben bu altını tek bi günde dövize çevirip tl yapsam göze batar mı peki ?
    Yada başka bir banka hesabımdan kendi hesabımdan toplu bi para aktarımı yapsam isim benim ismim olmak suretiyle sizce dikkat çeker mi ?
    Bir de son olarak banka dökümünü nasıl alıyoruz ? Bankaya gidip ben vize içn döküm istiyorum dememiz mi gerekiyor yoksa evde printerdan çıktıları almak yeterli olurmu ?
    Turist vizesi alma amacım 1.5 senedir orda legal ver bordrolu çalışan kardeşimi görmemiş olmam ve ziyaretine gitmem. İşsiz ve sigorta primim olmadıgı için vermeyeceklerini düşünüyorum ama yine de şansımı denemek istiyorum. Sizce kardeşimin bana davetiye göndermesi bi nebze işleri kolaylaştırır mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Banka da döviz göstermek şart mı ?

Tek bir banka hesabım var ve iki adet şubesi var. Örnek veriyorum taksim ve sarıyer şube şeklinde
    Taksimde tl girdi çıktılarım sarıyer şubesinde de altın girdi çıktılarım var. Ben bu altını tek bi günde dövize çevirip tl yapsam göze batar mı peki ?
    Yada başka bir banka hesabımdan kendi hesabımdan toplu bi para aktarımı yapsam isim benim ismim olmak suretiyle sizce dikkat çeker mi ?
    Bir de son olarak banka dökümünü nasıl alıyoruz ? Bankaya gidip ben vize içn döküm istiyorum dememiz mi gerekiyor yoksa evde printerdan çıktıları almak yeterli olurmu ?
    Turist vizesi alma amacım 1.5 senedir orda legal ver bordrolu çalışan kardeşimi görmemiş olmam ve ziyaretine gitmem. İşsiz ve sigorta primim olmadıgı için vermeyeceklerini düşünüyorum ama yine de şansımı denemek istiyorum. Sizce kardeşimin bana davetiye göndermesi bi nebze işleri kolaylaştırır mı ?

Bu durumda iki ayri banka hesabini gosterebilirsiniz sayin @rhino , bence altinlari sadece bunun icin cevirmenize gerek yok. Ben sadece altin olarak gostermeyin, diger hesabinizi da -icindeki miktar az da olsa- ekleyin demek istedim.

Cikti almak yerine, bankadan buna dair belge veya mektup almaniz daha iyi olur. Vize mulakati icin banka hesap bilgilerini almak istiyorum derseniz zaten anlayacaklardir diye dusunuyorum.

Evet, bence iyi olabilir, ornek mektuplar icin su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/355/davet-mektubu-örnekleri

• @crazycells esimin annesi ve babasi icin ds160 doldurdum turist vizesi icin, ben amerikan vatandasiyim ve onlara sponsor olacagim tum evraklari hazirladim ve ikisininde mulakatlari ayri ayri tarihlerde ve bende davet mektuplarini ve diger evraklari onlar icin tek tek cikardim. Sorum su ki benim onlara sponsor olmam yeterlimi? ve onlarin herhangi bir finansal gostermeleri gerekiyormu?
    tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Levent-Akkaya, içinde söyledi: Banka da döviz göstermek şart mı ?

@crazycells esimin annesi ve babasi icin ds160 doldurdum turist vizesi icin, ben amerikan vatandasiyim ve onlara sponsor olacagim tum evraklari hazirladim ve ikisininde mulakatlari ayri ayri tarihlerde ve bende davet mektuplarini ve diger evraklari onlar icin tek tek cikardim. Sorum su ki benim onlara sponsor olmam yeterlimi? ve onlarin herhangi bir finansal gostermeleri gerekiyormu?
    tesekkur ederim

Hayir, gerekmiyor. Size ait banka hesabinin bilgilerini gostermeleri yeterlidir.

• @crazycells tesekkur ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |