Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Diyelim ki vize aldım 1 yıllık 5 yıllık vs. Ama ülkeye 6 ay sonra yada vizenin süresine göre 2 yıl sonra giriş yapacam. Vizeyi alır almaz ülkeye giriş yapmak zorunda mıyız değil miyiz? Hiç yurtdışına gitmediğim için bilmiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

• Vize süresi boyunca istediğin zaman giriş yapabilirsin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eren57tr, içinde söyledi: Vize alır almaz o ülkeye giriş yapmak zorunda mıyız?

Diyelim ki vize aldım 1 yıllık 5 yıllık vs. Ama ülkeye 6 ay sonra yada vizenin süresine göre 2 yıl sonra giriş yapacam. Vizeyi alır almaz ülkeye giriş yapmak zorunda mıyız değil miyiz? Hiç yurtdışına gitmediğim için bilmiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Turist vizesi ise vize surecince girebilirsiniz. Eger vize "multiple" girise izin veriyorsa o durumda birden fazla kez kullanabilirsiniz.

Ogrenci vizesi ise katilacaginiz programin girisinden maksimum 30 gun icinde girebilirsiniz, eger program basladiktan sonra girerseniz neden gec girdiginizi sorgulayabilirler.

• Turist vizem onaylandı 4-5 ay sonra giriş yapsam olur mu yoksa belli bir süre mi var?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• @ugur1596 Vizenin verildiği tarihe kadar istediğiniz zaman gidebilirsiniz. Bir tanıdığım 10 yıllık vizesinin bitmesine 4 ay kala Amerika ya gelmişti.

• @buay vizem 10 yıllık yani 2 yıl sonra sadece uçak biletini. Almam yeterli mi konsoloslukla işim yok sanırım daha ?

• @ugur1596 Evet sadece uçak biletini alıp gidebilirsiniz.

• Merhaba,
    Bir kaç sorum olacaktı, yardımcı olursanız çok sevinirim:

1. J1 vizesi ile eğitim için Amerika'ya gitmeyi planlıyorum. Sevis belgesinde tarihler 15 Ekim 2022-15 Ekim 2023 yazıyor. Ben ise randevuyu maalesef haziran 2023'e alabildim. Şimdi acil randevu talebinde bulunacağım ve bazı sebeplerden dolayı 1 Ekim'den önceye isteyemiyorum. Eğer 1 Ekim'e onay gelirse seyahatim için 15 günlük süre olacak. Bu süre zarfında yurt dışı çıkışı yapamazsam 1 Kasım'da çıkarsam sorun olur mu?

2. Belirtilen tarihten en fazla kaç gün sonra çıkış yapabilirim?

3. Bunun için yurt dışındaki üniversiteden bana gönderilen belgelerdeki tarihleri güncellemelerini istemem gerekir mi?

4. Riske atmamak için o belgelerdeki tarihleri 1 Kasım'a mı çekmem mantıklı olur?

Tesekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |