Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba Arkadaslar
    Pharmacy Technician olarak calismak icin lise mezunu olmaniz yeterki her Hangi bir tecrubeye gerek Yok. Ben https://jobs.cvshealth.com/?prefilters=none&CloudSearchLocation=none&CloudSearchValue=none adresinden basvurumu yaptim.45 dk lik bir teste tabi tutuldum basvuruyu yaparken (musteri diyaloglari ve matematik sorulari iceren bir test) daha sonra basvurumu onayladim ve beklemeye koyuldum.subat ayinda basvuru yapmistim. Ben belirli bir store icin basvuru yapmistim ama bircok store Dan offer aldim hepsini reddettim. benim istedigim istedigim store Ancak mayis ayinda benim basvurumu gorebildi. Pharmacist aradi beni ve offer yolliycagini soyledi. Megerse butun basvurular ortak havuza dusyormus ve eleman basvurularini baska storelarda calabilyormus bana yapilan aciklama boyleydi. Neyseki istedigim storedan aranmistim. Offer I aldim emaille onayladim alacagim saat ucretli hepsi yaziliydi. Sonra background check yapildi bi hafta ya yakin surdu. O arada drug test yapildi. Ve CVS genel mudurlukten orientation icin 14 mayisa gun verildi. Ilk defa gittim eczaneye ve 2 saatlik Webex uzerinden konferans yaptim . Akabinde 5 saatlik 3 ayri konferansa daha katildim. Tabiki pharmacy technician icin 4 aylik bir egitim sureci var ve sonrasinda sinava girip license almam gerekiyor. Derslere basladim suana kadar 12 ders aldim her konunun Sonunda testi var ve 100 almak zorundaydim. Biraz stresli ama eglenceli. Bugun de ilk resmi isgunume basladim butungun register daydim.hastalara ilaclari teslim ettim. Sonrasinda ilac yerlestirmeyi ogrendim. Onumuzdeki 4 ay boyunca hem pratik yapip hemde bilgisayardan konularimi bitirecegim. Herhangi bir sorunuz olursa yanitlayabilirim.

• Buarada yazmayi unuttum. Full time haftada 30 saat. Overtime yoktur CVSte. Alisverislerde CVS brand urunderle %30 digerlerinde %20 indirim var calisan oldugunuz icin. Incurance alabilirsiniz full time calisirsaniz ama onu daha net sormadim. Detay Ogrendikce burayi guncellerim.

• Calisma saatleri ve saatlik ucretler nasil? Licence almak icin heralde bir muddet taniniyor, bu sure ne kadar? Bir de kac sinava girilmesi gerekiyor?

• Bu arada hayirli olsun yeni kariyeriniz, başarilar dilerim.

• @sedef Hayırlı olsun işiniz rast gitsin . Amerika ya gelebilirsek iyi bir iş olabilir. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

• @AE123 calisma saatlerini isteginize gore ayarlayabiliyorsunuz. Mesela ben 4pm den sonra ve haftasonu musait olabilecegimi soyledim. Sansima aksam ve haftasonu calismak isteyen Az ve hoslarina gitti. CVS kendi bunyeside license aldirdigi icin 120 gun suruyor. Normalde daha fazla sure taniyan kurslar var. tek bir sinava girecegim ve 1600 puandan enaz 1400 almak gerekiyormus. Eger sinavi gecemezseniz 60 gun icinde ikinci sinavi oluyorsunuz onuda gecemezseniz 6 ay beklemeniz gerekiyor. Normalde pharmacy technician sinav ucretide varmis. Ama CVS Onuda karsiliyor ve bu 120 gun icerisinde ayni anda aktif calistiginiz icin. Mesela ben 14.50$ dolar ile basladim. License alinca yukselecek tabiki. Cok tesekkur ederim

• @sakaryalı93 cok tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sedef hayirli olsun 🙂 yeni isinizde basarilar.

• @crazycells Tesekkur ederim ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

yeni işiniz hayırlı olsun, tebrik ederim 🙂
    daha önce eczacılık geçmişiniz var mıydı acaba?

• @gucarslan Tesekkur ederim. Hayir yoktu en basta onu soylemistim. Herhangi bir tecrubeye gerek Yok. Lise mezunu olmaniz yeterli. Cunku zaten egitim aliyorsunuz ve akabinde sinava girip license Almaniz gerekiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sedef çok sevindim sizin için, cevabınız için de ayrıca teşekkür.
    eşim eczacı olduğu icin bunun ona uygun bir is olduğunu düşünüyoruz (diploma denkliği alamazsa ilk etapta)

sonraki aylarda da tecrübelerinizi paylasmaniz dileğiyle 🙂
    bol kazançlar..

• @sedef License alınca saatlik ücretinizde veya şartlarınızda bir değişiklik olacak mi?

• @damladav saatlik ucrette degisiklik olcak elbette ama digerleri ayni suan normal Bir pharmacy technician olarak herseyden faydalanabiliyorum

• tebrik ederim. herkes gelir gelmez hemen uber yapayim pizza dagitayim diye dusunuyor. degisik isleri gormek guzel oluyor.

• @tfnsylmz Aynen degisik ve eglenceli is bence. Tesekkur ederim

• @sedef Hayirli olsun yeni isiniz. Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkurler.

• @Ryback cok tesekkur ederim.

• Merhaba Sedef hanım. CVS ten almış olduğunuz licence community college lardan alnan sertifika ile aynı klasmanda mı ? Yani diğer eyaletlerde veya işyerlerinde de geçerli mi ? Sağlıcakla kalın.

• @Cem-Erdal-Ünal Evet her pharmacy de gecerli bir license. Walgreens ,riteaid ve cvs hatta ve hatta hastane eczanelerinde bile gecerli. Simdiki amacim burda biraz daha calisip hastaneye gecis yapmak

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |