Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,

Bir sorum daha olacak ve bu forumda sanırım bunun yanıtı yok.

Eğer ABD'den bir mülk edinirsem (500.000 $'dan daha değerli bir ev.) bunun Greencard için herhangi bir etkisi oluyor mu?

Yoksa hayatımda herhangi bir değişiklik olmadan devam etmek durumunda mıyım?

Bu konuyla ilgili bilgiye ihtiyacım var. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@msaglam Hayır, ev satın alarak green card alamazsınız. En az 10 kişiye tam zamanlı iş sağlayacak bir yatırım yapmanız lazım.

https://yesilkartforum.com/forum/category/87/yatırımcı-ve-tüccar-vizeleri-e1-e2

• Aslında sorunuz net değil. Evi edinen kişi hali hazırda GC'si olan bir kişi mi yoksa GCsi olmayıp TR vatandaşı olup US'den >$500k ev alırsa ne olur diye mi soruluyor? TR ile Ankara anlaşması dahilinde olan ülkeler gibi isek US ile, ev alındığında süresiz (veya sürekli uzatılabilir) oturma izni elde edilir. US-TR durumunu net bilmiyorum. Ama Ege ve Akdeniz bölgelerimizde tatil beldeleri buna dayanan Avrupalı ülke vatandaşları çok. Tahmin ederim benzeri de Avrupa ülkelerinde TR olarak vardır.
    Ama GC'nin sağladığı hiç bir hakkı sağlamaz. Uzun süreli turist vizesi gibi düşünün.
    GC ise seçme ve seçilme (bazı istisnalar varmış) hariç tüm vatandaşlık haklarını elde ediyorsunuz.
    Yatırımcı vizeleri ile ilgili forumda @crazycells bir başlık altında bilgi vermişti.

2011'de 3 yıllık vize verileceği ile ilgili bir yasa tasarısından bahsedilmiş. https://blogs.voanews.com/turkish/melekcaglar/2011/10/28/abd-ev-alana-uc-yillik-vize-oturma-izni-amerikan-vizesi/

• @msaglam ABD'den ev alarak oturma izni içinde söyledi:

Merhabalar,

Eğer ABD'den bir mülk edinirsem (500.000 $'dan daha değerli bir ev.) bunun Greencard için herhangi bir etkisi oluyor mu?

abd hukumetinin desteklediği bazı projeler var geçenlerde okudugum bir projede 500 bin dolarlık evlerden alırsanız bu proje sayesinde green card alabılecegınız soylenıyordu. fakat bu sadece bu projeye ozgu yoksa ev aldıgınız ıcın kımse sıze green card vermez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@periscope ABD'den ev alarak oturma izni içinde söyledi:

@msaglam ABD'den ev alarak oturma izni içinde söyledi:

Merhabalar,

abd hukumetinin desteklediği bazı projeler var geçenlerde okudugum bir projede 500 bin dolarlık evlerden alırsanız bu proje sayesinde green card alabılecegınız soylenıyordu. fakat bu sadece bu projeye ozgu yoksa ev aldıgınız ıcın kımse sıze green card vermez.

EB-5'ten bahsediyorsunuz sanirim. Onda da tam olarak bir konuta degil de projeye yatirim yapiyorsunuz ama o yatirim miktari 6 ay once 1.300.000 dolara cikarildi, bilginize. Su post'ta E2 ile EB5'i kiyaslamasini yapmistim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/300/e2-vize-ornekleri-yatirim-miktarlari-ve-sirket-tipleri/23

• Haberlerde bu tarz şeyler yazıyorlar, inanmayın arkadaşlar.

Monetengro (AB olma yolunda) ve bir kaç Avrupa ülkesi ev alınca(İspanya ve Yunanistan) yada toplu hisse alınca(Fransa) sadece oturma izini veriyor ama Amerika maalesef vermiyor. Avrupa ülkelerinin bu uyguamasıda mülteci sorunları yaşanan şu son yıllarda kalkmış olablir. Bu yıl hiç araştırmadım.

İngiltere'nin Ankara anlaşması bile zorlaştırıldı ve geçici hale getirildi.

Amerikada EB5 size GC hakkı sağlıyor.
    E2 onuda sağlamıyor.

Nedeni büyük ihtimal ABD'nin paradan çok istihdama, beyine ve iş gücüne ihtiyaç duymasıdır.

@crazycells 'in paylaştığı konuda detaylar var.

• florida da bu duruma istisna bir durumun olduğunu duydum ama hiç araştırmadım. O kadar para olmayınca bakmadım hiç ama florida için böyle bir durumu kesinlikle duydum.

• Benim arkadaşım Floridaya E2 ile yeni gitti. Kardeşi 22 yıldır amerikada ve ABD vatandaşı. Ben kendisi aracılığı ile çok araştırdım ama maalesef yok.

Miami'de Türk müteahhitlerin yaptığı evelr ellerinde kaldı ise satmak için laf oyunu yapıyorlardır...

• Detaylarini cok hatirlamiyorum, usa resmi bir web sayfasindan E2 ve E5 konusunda arastirma yaparken gormustum bir kac sene once. Bu konuda da dolandiricilar olabiliyor. Pek cok yatirimcidan para toplayip ortak isletme aciyorlar, baslangicta hepsi yasal ama bir sure sonra bazilari dolandiriyor. 2 sene oturum hakki alip sonra hem paranizi hem vize statunuzu kaybedebiliyorsunuz. Resmi web sitesinde yasal olan sirket isimleri vardi. Iyice arastirmadan secmenek lazim.

• evet bunu okuyunca cevabını öğreniyorsunuz. sizi şirket projeye 5 yıl boyunca ortak ediyormuş sonra ister paranızı ve kartı yada evinizi ve kartı alıyormuşsunuz. kart yesilkart mış. link https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/ev-alana-green-card-2575943

Benzer Başlıklar

• 1
  • 23
  • 12
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |