Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar eşim askeri personel olduğu için e devlette askerlik durum belgesi çıkmıyor. iş yerinden belge mi almalı yoksa askeri kimlik fotosunu atmamız yeterli midir talep maili gelirse?

• @crazycells bende bunun cevabını bekliyorum. Eğer hiç ds260 formunu acmadiysa bir hata veya bug vs bir şey yoksa 17××× numaraya gelmesi neyin göstergesi acaba

• Ds 260 ı gönderdiğim tarihe çok iyi bakın 🙂 . Seçim açıklandığı günün gecesi yolladım ve birdaha değiştirmedim.

• Hiç evlenmemiş adli sicil kaydı temiz birisi kcc ye 3 tane pdf yollayacak dimi ?

1- Pasaport 2- adli sicil 3- nüfus kayıt örneği

• Sayın Adminler beni Telegram grubunuza almanız için ne yapmam gerekiyor ?

• @crazycells hocam bence 9 mayısta doldurması ile alakalı çünkü ben de tek seferde doldurup gönderdim, yine de ilk binde olmama rağmen evrak talep maili gelmedi. Acaba haziranda ds260'ı doldurup mail alan oldu mu?

• @darkside Ben şunu anlamadım. Kcc den erken yada geç mail gelmesi çok önemli değil diye biliyorum. Case numbera gore sıra sıra gitmiyor muyuz ? Case numbera göre mülakat tarihi verilmiyor mu ?

• Ben nüfus aile kayıt örneği değil de nüfus kişi kayıt örneği çıkardım e devletten. Hangisini yapmalıydım ?

• @mcuks, cn 17xxx olmanıza rağmen evrak maili almanız çok iyi. Bizde bekliyoruz. Direk mailimize mi gönderiyorlar. Evraklarınızı taratıp gönderin diye mi yazıyor. Biraz bilgilendirirmisiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mcuks, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sayın Adminler beni Telegram grubunuza almanız için ne yapmam gerekiyor ?

hali hazırda kurulmuş bir telegram grubu varken kendi başınıza bir grup kurup oraya insanları eklememeniz gerekiyor mesela.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mcuks, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Hiç evlenmemiş adli sicil kaydı temiz birisi kcc ye 3 tane pdf yollayacak dimi ?

1- Pasaport 2- adli sicil 3- nüfus kayıt örneği

forum kurallarını doğru şekilde okuduğunuza ve bu kuralları doğru şekilde uyguladığınıza emin olun sn. @mcuks

( @crazycells )

• Merhaba ds260 formu açtırmak için 2 ay önce mail attım neredeyse ama bir mail gelmedi. tekrar mail atmak gerekir mi yoksa beklemek mi lazım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ai123 bekleyin lütfen. tekrar atarsanız sonrasında o mail için tekrar formunuz açılacaktır..
    yakında sizinki de açılacaktır.

• Merhaba
    2021 greencard talihlilerindenim.

Ds 260 formunu doldurup submit ettim yaklasik 3 aydir bekliyorum mail adresime herhangi bir mail gelmedi.

Sizde sürec nasil isledi case number im 19 xxx kusurlerde

• Merhabalar, önemli bir sorum olacak. Kcc evrak isteği mailini aldık fakat tek eksiğimiz eşimin pasaportu. Maalesef bulunduğumuz yerde çok yoğunluk olduğu için nüfustan randevu alamıyoruz. Eşimin pasaportunun mülakata kadar hazır olacağını belirten bir yazıyla kalan evrakları yollamam uygun olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

• Merhaba,

DS260'ı 11 Mayıs'ta yüklemiştim. Mülakat yeri olarak İstanbul seçmiştim ancak İstanbul'da mülakat yapılmadığını öğrendim (forumla yeni tanıştım). Formu açtırıp değişiklik yapmam gerekiyor mu, yoksa İstanbul olarak seçilen mülakatlar direk Ankara'ya aktarılıyor mu?

• Hemen ben de sürecimi buraya ekleyeyim. Bana da evrak talebi gelmiş bulunmakta. Yurtdışında olduğum için sorduğunuz sorulara hemen cevap veremeyebilirim. Herkes sağlıcakla kalsın. Diğer arkadaşlara da bildirmiş olayım. Evrakları toplayıp yollamam yarım saatimi aldı. Kafamın karıştığı noktalar şu oldu:

1- Adli sicil kaydı alırken arşiv kayıtlı olmasına dikkat edilsin denmiş. E devlette öyle bir seçenek yok. İnternetten biraz araştırdığımda "belgenin verileceği yer:" kısmında "resmi" yi seçmemiz gerekiyormuş galiba. Ya da ben öyle anladım. Zaten "resmi"yi seçtiğim için çıkan adli sicil kaydını yolladım. Özellikle "arşiv kayıtlı" nasıl alınır diye arattığımda tatmin edici bir sonuç bulamadığımı söylemeliyim.

2-Kafamın karıştığı başka nokta olmadı. Zaten bekarım. Evlilik belgesi filan bakmadım hiç. Bir kere pasaportunuzun resmini çekiyorsunuz. 3 tane de e devlet belgesi var (askerlik, adli sicil kaydı, vukuatlı nüfus kayıt örneği) alıp pdf şeklinde "dosyayı indir" butonundan indirip, düzgün şekilde isimlendiriyorsunuz.

3- Mail başlığını kafama göre isim soyismimi yazarak gönderecekken son kez mail içeriğini tekrar ederken başlığa sadece case numberımızı yazıp göndermemiz gerektiğini farkettim ve düzelttim. Buna dikkat edin.

4- Mailin geldiği yere cevapla diyip göndermiyorsunuz. O mailin içindeki dökümanların kontrolü için açılmış farklı bir mail adresine gönderiyorsunuz evrakları.

5- Evrakları tamam, mail başlığını yazdık, mailin içine ne yazayım diye düşündüm. Boş göndermedim. Selam verdim. Mutlu günler diledim ve gönderdim.

Saygılarımla.

• ⭐⭐⭐

@electronics-ege Merhaba,

1- Arşiv kaydı içeren diye bir seçenek olması gerekiyor. Yabancı Ülke tercümeli seçin, o zaman göreceksiniz. Arşiv kayıtlı olunca şöyle bir ifade yer alacak dökümanda:

"THE PERSON WHOSE IDENTITY INFORMATION IS WRITTEN ABOVE HAS NO
    ARCHIVAL CRIMINAL RECORD."

Eğer gönderdiğiniz evrak arşiv kayıtlı değilse onay alamazsınız. Arşiv kayıtlı değilse sicil belgesi, arşiv kayıtlıyı temin edip tüm belgelerinizi tekrardan gönderin.

2- Bekarsanız yalnızca 4 belge göndereceksiniz. Ancak yurtdışında yaşadığınızı söylemişsiniz, yaşama sürenize bağlı olarak yaşadığınız ülkeden ya da ülkelerden de adli sicil kaydı almanız gerekebilir. Bunu kontrol edin tekrardan.

5- Boş göndermenizde bir mahsur yok.

• 1- Evet. Yabancı ülke tercümeli seçince arşiv kaydı seçeneği çıkıyor. Şimdi bir daha alıp tüm belgeleri tekrar göndereceğim.

2- 3 tane e devlet belgesi + Pasaport scan = 4 belge doğrudur.

3- Teşekkürler...

• Şimdi ilk çıkarttığım arşiv kaydını baştan sona okurken farkettim. İçinde Türkçe olarak "YUKARIDA KİMLİK BİLGİLERİ BULUNAN ŞAHSIN ADLİ SİCİL ARŞİV KAYDI YOKTUR." ibaresi bulunmakta. Ohh bee, gerek kalmadı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.3k

| | | |