Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Daha önce bu konu hakkında soru sorulmuş ancak emin olmak amacıyla tekrar sormak istiyorum.

Green Card'a başvurduğumuzda Ankara'da bulunuyorduk ancak şu an öğrenci vizesi ile Kanada'da ikamet etmekteyiz.

1- Oturum izni ile KCC'ye talepte bulunmamız iletilmiş, bu talebi DS 260 formunu doldurduktan sonra mı önce mi yapmalıyız? Bir de bu talep için özel bir form var mıdır yoksa mail ile iletişime geçmemiz yeterli midir?

2- Talebin değerlendirilmesi ve onaylanması ne kadar sürmektedir?

3- Adres değişikliğinin onaylanmama durumu var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐

@Fıratsky, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@goblis, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ableindahouse, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, ben şu anda Ankara'dayım; lakin aslında Almanya'da yüksek lisans yapıyorum. Interview Location kısmına hangi lokasyonu girmeliyim ? Green Card başvurumu yaparken de Ankara'daydım. Interview esnasında nerede olacağımı şimdiden bilmem zor. Mesela, Ankara olarak girsem sonradan değiştirme hakkına sahip miyim ?

Ds260’ta farklı bir yer seçmeniz yeterli olmuyor. Kazandığınızı öğrendiğiniz sayfada Post olarak neresi görünüyorsa mülakata orada gireceksiniz. Mülakat döneminde farklı bir ülkede yaşadığınız için değiştirmeniz gerekirse oturum izninizle birlikte KCC’ye talepte bulunmalısınız. Mülakat planlaması current olacağınız aydan 2 ay önce yapılır. Eğer bu süreyi geçirirseniz KCC yerine konsolosluklara doğrudan yazmanız gerekecektir.

ben moskova olarak seçmiştim post kısmını ama suan Moskovada konsolusluk calısmaları durdurulduğu için Türkiye'de girmem lazım .ds260da Ankara olarak sectıkten sonra tekrar mı KCCye talepte bulunacağım doldurduktan sonra formu ?

Evet

• ⭐⭐

@mdfra, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar , kuzenim dv2022 talihlisi, basvuruken kendini bekar olarak yazmis( cikmaz diye oylesine basvurmus) , ama evli ve bir cocugu var. Bu durumu duzeltebilecek mi?

Sehven yapılan harf, rakam hatalarında konsolosluk inisiyatif kullanabiliyor ama bahsettiğiniz durum malesef doğrudan red nedeni. Süreci devam ettirmesi boşuna zaman ve para kaybı olur bence.

• ⭐⭐

@HazelE, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,

Daha önce bu konu hakkında soru sorulmuş ancak emin olmak amacıyla tekrar sormak istiyorum.

Green Card'a başvurduğumuzda Ankara'da bulunuyorduk ancak şu an öğrenci vizesi ile Kanada'da ikamet etmekteyiz.

1- Oturum izni ile KCC'ye talepte bulunmamız iletilmiş, bu talebi DS 260 formunu doldurduktan sonra mı önce mi yapmalıyız? Bir de bu talep için özel bir form var mıdır yoksa mail ile iletişime geçmemiz yeterli midir?

Şimdiden teşekkürler.

Ds260 doldurduktan sonra oturum kartınızın görüntüsünü ekleyerek şöyle bir mail gönderebilirsiniz:

I am Canadian resident and would like to change my interview post from Ankara to .....
    My residency card is attached and address in Canada is below. Kindly do the necessary change please.

Ad soyad
    Full cn
    Date of Birth: MMDDYYYY
    Canads adresiniz

Not: Oturum izninizin mali yıl sonuna kadar (30.09.2022) geçerli olması iyi olur.

• @goblis, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,

Şimdiden teşekkürler.

Ds260 doldurduktan sonra oturum kartınızın görüntüsünü ekleyerek şöyle bir mail gönderebilirsiniz:

I am Canadian resident and would like to change my interview post from Ankara to .....
    My residency card is attached and address in Canada is below. Kindly do the necessary change please.

Ad soyad
    Full cn
    Canads adresiniz

Not: Oturum izninizin mali yıl sonuna kadar (30.09.2022) geçerli olması iyi olur.

benımde mi aynı sekılde mail göndermem yeterli olacaktır ?

• ⭐⭐

@Fıratsky, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@goblis, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,

Şimdiden teşekkürler.

Ad soyad
    Full cn
    Canads adresiniz

benımde mi aynı sekılde mail göndermem yeterli olacaktır ?

Siz TC vatandaşı olduğunuz için bunu belirtip değişiklik isteyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

mülakat yerini sonradan değiştirmek mümkün müdür. Örneğin Londra da girmek istiyorum diye seçip aradan 10 gün geçtikten sonra veya herhangi bir zaman sonra Türkiye İstanbula çevirebilir miyim.

mülakat yeriniz, sadece oturumunuz olan yerlerde olabilir ve bu şekilde değiştirebilirsiniz. eğer ingiltere'de oturum sahibiyseniz değişiklik yapabilirsiniz. ayrıca türkiye'de mülakatlar sadece ankara'da yapılmaktadır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FE57, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba
    2022 talihlisiyim
    Telegram grubuna nasıl katılabilirim

bu başlığın ilk üç iletisini okuyarak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@goblis merhaba. Ben şu an ailemle İngilterede yaşadığım için London seçmiş oldum ve değiştiremiyorum. Bu değişikliği Türkiyeye nasıl çevirebilirim.

mülakat yerinizi değiştirmek için KCC ile iletişime geçmeniz gerek. bunun için şuan çok erken. [email protected] adresine mail atarak talebinizi bildirmeniz, onlar onay verdiği taktirde mülakat yerinizi değiştirebilirsiniz.

bunun için türkiye'de yaşadığınızı kanıtlayacak argümanları da hazır bulundurun lütfen. (kimlik, pasaport vb.)

tavsiyem acele etmeyin, çünkü şuan ankara dv vizesi basmıyor. ingiltere sizin için daha avantajlı olabilir. önünüzde çok uzun bir zaman var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mazlumty, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhabalar. 2. başvurumda çıktı bana yalnız dosya no 24 bin lerde.Adımları biraz araştırdım ama aklımda sorular.
    ds-260 için amerikada adres belirtmem gerekiyor onu nasıl çözebilirim ve başka bilmediğim adımlar varsa yardımcı olursanız sevinirim

ilk olarak sürecinizi imzanıza taşıyın.

bu başlığın ilk iletisini okuduktan ve ds260 formunu doldurmak için gerekli dökümanı indirdikten sonra kafanızda hiç soru işareti kalmayacak. eğer abd'de verebilecek bir adresiniz yoksa, bunu mülakatta kadar bulabilir ve bildirebilirsiniz. bunu için acele etmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba,

Şimdiden teşekkürler.

2- KCC'nin yoğunluğuna bağlı olarak 10-15 iş günü sürebilir. şuan çünkü çok yoğunlar.
    3- sizin durumunuzda ihtimal çok düşük, büyük ihtimalle onaylanacaktır.

• Ben hata yapmamak için ds-260 formunu çok yavaş doldurmayı düşünüyorum.Sürekli save yaparak ilerliyorum.Şuan 3. bölümde adres ve telefon sayfasındayım.Sorum şu..

-Ds-260 formunu subbit etmeden önce bir ay boyunca hergün 2-3 kez girip düzeltme ve eklemeler yapabilir miyiz? Bu durumda bir sınırlama veya sakınca var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hurricane hayır hiçbir sakıncası yok ama bu formu doldurmak 1 ay sürmez 🙂
    eğer yavaş yavaş doldurayım derseniz 1 haftanızı ayırarak doldurmanız yeterli.

• Sayın @gucarslan eşim iki üni mezunu şuanda çalışmıyor ve 3. Üni de öğrenci ama GC kazandığımız için okulu bitirmicek. Öğrenci olduğunu hiç belirtmesek olur mu acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Kölüş ama şuan yasal olarak öğrenci sonuçta.
    sizden istenen güncel ve doğru bilgilerinizi girmeniz. doğru beyan neyse onu verin lütfen..

• @gucarslan teşekkürler 🙏

• @gucarslan evet çok uzun sürecek bir form değil ama amerikada yazacağım sağlam bir adres olmadığı için ve subbit ettikten sonra formu açtırmak istemediğim için biraz yavaş olacağım.

• İyi günler, Forumdan indirmiş olduğum dosyada ve video da Cn ile giriş yaptıktan sonra soyisim yaş dolduran kişi başlıkları var. fakat bende Electronic Diversity Visa Confirmation Number başlığı çıkıyor yanlış biryeri mi doldurmaya çalışıyorum acaba?

• Your request cannot be processed at this time.
    HATASI ALIYORUM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

• ⭐⭐⭐

@Omer-Dereli-0 Farklı bir tarayıcıdan tekrardan dener misiniz? Yine aynı hatayı alıyorsanız daha sonra tekrar deneyiniz.

Ayrıca imza sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

42

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |