Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!

Asylum Durumunda Avukatin Davayi Birakmasi • Merhabalar,

  Ben yaklasik 11 ay once asylum icin Texas’ta bir avukat buldum. Reviewlari cok iyiydi ve kendileri de cok ilimliydi ve bana her turlu yardimi yapacaklarinin sozunu verdiler (ki, ki hic bir sekilde ilgilenmediler. Asylum letterimi bile benim yazdigimin aynisini ustunde bir harf degisiklik yapmadan yolladilar, surekli yanlis bilgilendirme yaptilar ve bir kere bile para istemek disinda aramadilar. Anlayacaginiz cok problem yasadim ve uzuldum.) Yalnizca fiyati baya pahaliydi. Aylik olarak odeme imkani sundular. Yarisini odedim $2500. Kalan yarisi icin de calisma kartimi aldigim zaman demistim fakat bu surecte is bulamadim, buldum saatleri yeterli gelmedi, corona olaylari bas gosterdi vs. Sonuc olarak issizim ve avukatim 2 hafta icerisinde odeme yapmazsam davami birakacagini soyledi. Suan icin boyle bir durumum yok. Calisma kartimi vs herseyimi aldim. Interview tarihimi bekliyorum. Fakat avukatim benden hic bir sey istemedi henuz yani beraber oturup bir letter, dava ile ilgili bir savunma yazmisligimiz yok ve kendisi yabanci. En iyi ihtimalle interview tarihim bugun belli olsa, o bir ay icinde bir seyler hazirlayacak sanirim. Sorum sudur; Avukatim davami suan birakirsa ne olur? • Genel olarak, istediginiz zaman avukat degistirebilirsiniz.


 • Muslu Law Firm

  @cash , içinde söyledi: Asylum Durumunda Avukatin Davayi Birakmasi

  Merhabalar,

  Ben yaklasik 11 ay once asylum icin Texas’ta bir avukat buldum. Reviewlari cok iyiydi ve kendileri de cok ilimliydi ve bana her turlu yardimi yapacaklarinin sozunu verdiler (ki, ki hic bir sekilde ilgilenmediler. Asylum letterimi bile benim yazdigimin aynisini ustunde bir harf degisiklik yapmadan yolladilar, surekli yanlis bilgilendirme yaptilar ve bir kere bile para istemek disinda aramadilar. Anlayacaginiz cok problem yasadim ve uzuldum.) Yalnizca fiyati baya pahaliydi. Aylik olarak odeme imkani sundular. Yarisini odedim $2500. Kalan yarisi icin de calisma kartimi aldigim zaman demistim fakat bu surecte is bulamadim, buldum saatleri yeterli gelmedi, corona olaylari bas gosterdi vs. Sonuc olarak issizim ve avukatim 2 hafta icerisinde odeme yapmazsam davami birakacagini soyledi. Suan icin boyle bir durumum yok. Calisma kartimi vs herseyimi aldim. Interview tarihimi bekliyorum. Fakat avukatim benden hic bir sey istemedi henuz yani beraber oturup bir letter, dava ile ilgili bir savunma yazmisligimiz yok ve kendisi yabanci. En iyi ihtimalle interview tarihim bugun belli olsa, o bir ay icinde bir seyler hazirlayacak sanirim. Sorum sudur; Avukatim davami suan birakirsa ne olur?

  Sayın @cash ,
  Cevaptaki gecikme için üzgünüz. Öncelikle avukat-müvekkil anlaşmanıza(sözleşmenize) bakmak gerekir. Anlaşmada avukatın hangi nedenlerden dolayı sizi temsil etmeyi bırakabileceği yazar. Anlaşmanın ifası bir yıldan fazla sure gerektirirse avukatın sizinle yazılı anlaşma yapmış olması gerekir. Aksi halde yazılı anlaşma yok ise avukat size karsı alacağını kanıtlayamaz.
  Genelde eğer avukatla aylık ödeme sözleşmesi yapmışsanız ve ödemenizi yapmazsanız avukat sizi temsil etmeyi bırakma hakkına sahiptir. Ancak sizi bırakacak olsa bile sizin durumunuza zarar vermeyecek şekilde sizi bırakmak zorundadır.
  Başvurunuz affirmative asylum mu, defensive asylum mu? Yani mahkemede misiniz, yoksa asylum officete mi? Sizi avukatın görüşmeye mutlaka hazırlaması lazımdır. Ayrıca hazırlamış olduğunuz yeminli beyanat (declaration) asylum başvurularında en önemli dokümandır. Yeminli beyanati başka dokümanlarla da desteklemek lazımdır.
  Avukatı arayıp korona nedeni ile is bulamadığınızı vs. iletirseniz, ödemelerinizi daha sonra yapmanız için (3 ay sonrası gibi) anlayış gösterebilir. Ayrıca avukatla konuşup hizmetten memnun olmadığınızı da belirtmeniz ve hatta yazılı olarak iletmeniz yararlı olur. Eğer avukatı değiştirmeniz gerekirse, genelde mahkemeden yeni avukat bulmak için sure talebinde bulunabiliyorsunuz. Eğer avukat işini ihmal ediyorsa avukatı baroya şikâyet durumu olabilir.
  Size tavsiyem öncelikle avukatla konuşup problemlerinizi anlatmanız, hizmetten memnun olmadığınızı iletmeniz olur. Aynı zamanda ödeme ile ilgili ek sure talebinde de bulunursunuz. Öncelikle problemlerinizi avukatla anlaşma yolu ile çözmeyi deneyin. Eğer sonuç olumsuzsa başka opsiyonlarınız için ofisimizi arayıp daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ofisimiz mevcut davalarla ilgili ikinci görüş bildiriminde de bulunmaktadır. Bilginiz olsun.
  Teşekkürler.


Log in to reply
 

Benzer Başlıklar

 • 4
 • 2
 • 4
 • 5

Çevrimiçi Kullanıcılar

50
Online

8.2k
Users

2.4k
Topics

135.3k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB