Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@CG-Göyce, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

selam crazycells.green card sahibiyim. covid 19 seyahat kıstlamaları nedeniyle süresinde abd ye geri dönemedim.Şu an itibari ile 2 ay gecikmedeyim.Sb1 vizesine başvurucam.Ds 117 formunu indirdim.8. maddede PREVİOUS İMMİGRATİON RECORD kısmında takıldım.4 şık var cevap olarak.DV 2010 talihlisi olarak sadece o tarihte göçmenlik işlemim oldu.Başkada yok.Ne tavsiye edersin?

10 yillik Green Card'iniz sizde mi? ve kartin son tarihi ne zaman?

• @crazycells kart bende ve son tarih 2022 haziran.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CG-Göyce, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

@crazycells kart bende ve son tarih 2022 haziran.

Geçerli green card varsa neden SB-1 için form dolduruyorsunuz? ABD'den çıkış tarihi nedir? 2 ay gecikme ile neyi kast ediyorsunuz?

• Amerikadan ayrıldığım tarih 14 haziran 2019. 14 haziran 2020 itibari ilede 1 yıl içinde dönemedim.
    Sb1 vizesine başvurucam. DS-117 formunu indirdim , 8. maddede PREVİOUS İMMİGRATİON RECORD bölümü a şıkkında DHS "A" number______ ile istenen şeyin ne olduğunu anlıyamadım.

• Sakın sb1 basvurma.. al biletini ve uç sıkıntı yaşamadan girersin zaten...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells kart bende ve son tarih 2022 haziran.

Kartin tarihi gecmemis ve gectigimiz aylarda ucuslar yasak idi...

Bence bu durumu kendi lehinize kullanin ve neden giremediginizi aciklayip (mumkunse belgelerle) ilk firsatta ABD'ye giris yapin...

SB-1 almak, ABD'ye giris yapmaktan daha zor olacaktir 🙂 Ayrica su an gocmenlik mahkemelerinde de var olan gecikmeyi hesaba katarsak eger dogru bir sekilde iletisim kurarsaniz ABD'ye girmenize izin vereceklerini dusunuyorum.

Mumkunse uzun sure kalisin kendi elinizde olmayan nedenlerle gerceklestigini ve ABD ile baglarinizin devam ettigini gosterin.

Bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Amerikadan ayrıldığım tarih 14 haziran 2019. 14 haziran 2020 itibari ilede 1 yıl içinde dönemedim.
    Sb1 vizesine başvurucam. DS-117 formunu indirdim , 8. maddede PREVİOUS İMMİGRATİON RECORD bölümü a şıkkında DHS "A" number______ ile istenen şeyin ne olduğunu anlıyamadım.

Gocmen vizedeki ve Green Card ustundeki "Alien Registration Number" oluyor o...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells İlk mesajda 12 ay ABD dışında kalınca otomatik olarak göçmen statüsü iptal olur ifadesi bence yanıltıcı. Daha önce pek çok örnekte bunun aksini gördük. Bence o kısmı değiştirmek lazım.

• Cevap veren bütün arkadaşlara teşekkür ederim.Önerilerinizi kesinlikle dikkate alıcam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

@crazycells İlk mesajda 12 ay ABD dışında kalınca otomatik olarak göçmen statüsü iptal olur ifadesi bence yanıltıcı. Daha önce pek çok örnekte bunun aksini gördük. Bence o kısmı değiştirmek lazım.

Oyle yapayim sayin @knnrn , gerci hemen yaninda aciklamasi da yaziyor ama yine de bunun uygulamalarda farkli oldugunu daha da vurgulayayim...

• merhaba sizden çok acil cevaplamanızı rica edeceğim bir kaç sorum olacak.
    greencard ımın geçerlilik süresi 11/20/2022 de doluyor. 2015 te türkiye de öğretmen olarak atandım ve amerikadan dönüş yaptım. 1 sene giriş çıkış yaptım.
    amerikadan en son şubat 2016 da ayrıldım ve bir daha dönmedim. tekrar giriş çıkış yapacaktım darbe oldu vs öylece kaldı. şimdi baktım foruma, devlette öğretmenlik yapıyorum ve bu görevimi bırakıp gitmek istiyorum tamamen. oradaki görevliye bunu söylersem ikna olur mu? ya da nasıl bir belge sunabilirim. devlette atandığım için burda bu göreve başlamak 2015 te mantıklı gelmişti. ama bunu onlara sunmam ne derece etkili olur? ya da nasıl bir yol önerirsiniz. benim için çok önemli teşekkür ediyorum...

• merhaba sizden çok acil cevaplamanızı rica edeceğim bir kaç sorum olacak.
    greencard ımın geçerlilik süresi 11/20/2022 de doluyor. 2015 te türkiye de öğretmen olarak atandım ve amerikadan dönüş yaptım. 1 sene giriş çıkış yaptım.
    amerikadan en son şubat 2016 da ayrıldım ve bir daha dönmedim. tekrar giriş çıkış yapacaktım darbe oldu vs öylece kaldı. şimdi baktım foruma, devlette öğretmenlik yapıyorum ve bu görevimi bırakıp gitmek istiyorum tamamen. oradaki görevliye bunu söylersem ikna olur mu? ya da nasıl bir belge sunabilirim. devlette atandığım için burda bu göreve başlamak 2015 te mantıklı gelmişti. ama bunu onlara sunmam ne derece etkili olur? ya da nasıl bir yol önerirsiniz. benim için çok önemli teşekkür ediyorum...

• @vk2020, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

merhaba sizden çok acil cevaplamanızı rica edeceğim bir kaç sorum olacak.

4.5 yil cok uzun bir sure. Direkt giris yapmaya calisirsaniz sizi kabul edeceklerini sanmiyorum. SB-1 returning visa'ya belki basvurabilirsiniz fakat onuda almak kolay degil. Sayin @crazycells sizi daha iyi yonlendirebilir. Bu basligi ilk sayfadan itibaren iyice okumanizi tavsiye ederim.

• @crazycells hocam bir yol lütfen 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vk2020, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

merhaba sizden çok acil cevaplamanızı rica edeceğim bir kaç sorum olacak.

4.5 yil boyunca elinizde olmayan nedenlerle Turkiye'de kaldiginiza konsolosu ikna etmek bence cok zor... O nedenle SB-1 basvurunuzun basari orani bence cok dusuk.

Bence bu surede neden girmediginize dair en onemli nedenlerle ilgili belgeleri toplayip kapidaki gorevliyi ikna etmeye calisin, belki bir ihtimal izin verirler. Bu sefer gercekten de ABD'ye kalici geldiginizi dusunmeleri lazim. Mumkunse birden fazla nedeniniz olsun... Egitim ile ilgili nedenleriniz varsa daha ikna edici olabilirsiniz.

• @crazycells tesekkur ederim zaman ayirip cevap verdiginiz icin. Peki direkt gitsem abd ye, orda giristeki ihtimalim daha mi yuksek goruyorsunuz. Kamu memuru gorevimi birakip buraya kesin donus yaptim desem daha mi mantikli. Ve 2022 ye kadar daha gecerliligi olan greencardimin suresi birtiginde ne olacak. Tekrar uzattiracak miyim? Uzatabiliyorlar mi ? Bu sekilde ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vk2020, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

@crazycells tesekkur ederim zaman ayirip cevap verdiginiz icin. Peki direkt gitsem abd ye, orda giristeki ihtimalim daha mi yuksek goruyorsunuz. Kamu memuru gorevimi birakip buraya kesin donus yaptim desem daha mi mantikli. Ve 2022 ye kadar daha gecerliligi olan greencardimin suresi birtiginde ne olacak. Tekrar uzattiracak miyim? Uzatabiliyorlar mi ? Bu sekilde ?

"Memuriyeti bırakıp geldim" bence çok geçerli bir sebep değil. Özellikle 4,5 yıldan sonra. Sizin elinizi güçlendirecek birkaç şey yazayım, tabii hepsi benim kişisel görüşüm:

ABD'ye tek yön bilet alarak gelin. Gidiş-dönüş biletle giderseniz kabul edilme şansınız azalır.
    Valiz hakkınızı sonuna kadar kullanın, valizler tıka basa dolu olsun. Her şeyi toplayıp temelli geldiğiniz gözle görülür olsun. (Ekleme: Ayrıca yanınızda 10 bin dolar üstü nakit para olursa ve bunu beyan ederseniz de kalıcı olarak geldiğiniz fikri güçlenmiş olur)
    Yoğun bir havalimanının en yoğun saatlerinde pasaport kontrolünden geçecek şekilde varış saatinizi ayarlamaya çalışın.

Eğer giriş yapabilirseniz ne ala. Aksi halde mahkemeye sevk edileceksiniz ve geri gönderilme ihtimaliniz de var.

Kartınızın süresi bitmeden önce ABD'ye yerleşmiş olursanız yenileyebilirsiniz.

• @knnrn teşekkur ederim hocam. Peki aksi bir durumda mahkeme sureci nasil isliyor bilginiz var mi? Mahkemede greencard imi iade etmemi mi ifade edecekler ve bu zaman ne kadar süruyor. Muamele nasil? Beni kendileri mi gonderiyor yoksa ben orda mi bilet ayarliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn teşekkur ederim hocam. Peki aksi bir durumda mahkeme sureci nasil isliyor bilginiz var mi? Mahkemede greencard imi iade etmemi mi ifade edecekler ve bu zaman ne kadar süruyor. Muamele nasil? Beni kendileri mi gonderiyor yoksa ben orda mi bilet ayarliyorum.

Green Card'i alip sizi mahkemeye sevk ediyorlar, ama genelde ayni gun olmuyor haftalar sonrasinda yine cagiriyorlar. Gocmenlik hakimini, ABD ile iliskilerinizin kesilmedigine ve ABD disinda uzun sure kalmanizin elinizde olmayan nedenlerle gerceklestigine ikna etmeniz gerekiyor. Green Card'inizin alip alinmayacagina bu gocmenlik hakimi karar verecek.

• @crazycells hocam haftalar sonra mahkeme beni çagiriyor demişsiniz. O süreçte nerede tutuyorlar beni. Ayrica ingilizcem pek iyi durumda değil çevirmen vs oluyor mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |