Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler! Forumumuza yeni üye olan arkadaşlar, kullanıcı adı seçerken şu iletideki kurallara dikkat etmeliler.
Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu için buraya tıklayın.
LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfına bağış karşılığında Yeşilkart Forum Başvuru Servisini kullanmak istiyorsanız buraya tıklayın.

GC Sahiplerine ABD'de Ücretsiz Dil Eğitimi Hakkı

• Merhaba, GC sahiplerinin ABD'de ücretsiz dil eğitimi kurslarına katılabildiğini duydum fakat doğru ve detaylı bilgiye ulaşamıyorum, bilgi ve tecrübesi olanlar paylaşırsa çok memnun olurum. College'larda, kütüphanelerde, kiliselerde olabiliyormuş sanırım fakat gideceğimiz her şehirde bu imkanı bulma şansımız olacak mıdır? İçeriği nasıldır? Seviyeleri var mıdır yahut yalnızca giriş seviyesi düzeyinde midir? Teşekkürler.

• This post is deleted!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

New York'taki halk kutuphanelerinde vardi bu derslerden. Gorebildigim kadariyla giris seviyesinde bilgi veriliyordu ama gonullu amerikalilarin katilimiyla bol bol pratik yapiyorlardi. Tabii, baska yerlerde daha farkli uygulaniyor olabilir ama buradaki dersler gramer (dilbilgisi) konusunda cok fazla bilgi vermese de, speaking (konusma) konusunda cok faydali olabilir.

• ⭐⭐⭐

http://www.hccs.edu/programs/adult-education/take-a-ged-or-esl-class/

Bu kurslar aslında ücretsizmiş ama insanlar kayıt olup katılmadığı için 20 dolar ücret almaya başlamışlar. Her kur 3 ay sürüyor ve temel seviyede İngilizce öğretiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu arada benim bahsettigim kurslara da aslinda herkes katilabiliyor, hickimse sizin vizenizi ya da gocmenlik statunuzu sormuyor ya da bununla ilgilenmiyor. Oradaki insanlarin amaci, ingilizcenizi gelistirmenize yardimci olmak.

• @knnrn Bu linkteki kurslar ESL kursları. ESL Kursları F1 için vize veriyormu acaba ?
    Bilginiz varmı ?

• ⭐⭐⭐

@smesut Bu konunun uzmanı Serpil hanım ( @CloudyShadow ) Ona sormak lazım.

• @knnrn mail attım Serpil Hanım'a whatsapp dan görüşelim yazdı
    Whatsapp ekledim saat uymadı sabah ararım dedi ama Ogün bugün aramadı
    Bende rahatsız etmek istemedim birdaha mesaj yazmadım

• ⭐⭐⭐

@smesut Şu anda uygun olduğunu düşünüyorum. Mesaj atarsanız size dönecektir.

• Community college var ücretsiz ama beginner düzeyinde ücretsiz olanı. Ben Adult Education’a gidiyorum o da ücretsiz ve advance degree’ye kadar var. Gayet de memnunum. 100$’a 3 ay speaking sınıfı gibi şeyler de var

• Sadece green kart sahiplerine değil isteyen herkese ingilizce dil eğitimi veriliyor. Devlet okullarında esol kursları var. 3 aylık dönemlerde oluyor ve ücreti 30 dolar.
    1 den 7 ye kadar kurlar var. Önce seviye sınavına giriyorsunuz sonra seviyenize göre sınıflarda dil eğitimi alıyorsunuz.
    Haftada 4 dün, 2 bucuk saat.
    Ben ve eşim 5 aydır bu kurslara gidiyoruz.
    Kur bitince tekrar seviye sınavına giriliyor.
    Ayrıca bir çok arkadaş edinebiliyorsunuz.
    Başlangıç, ileri başlangıç, orta ileri orta, ileri düzey gibi seviyeler var. Biz 5. Seviyeye devam ediyoruz. Kurs akşam 6.30 - 9.00 arası.
    İsteyenler için aynı kurslar sabahları kilisede de veriliyor.

• San Francisco da City College of San Francisco diye bir okul var ücretsiz, bay areada farklı yerlerde de var sanırım. Ben kayıt oldum, şu an hergün dersim var ve hafta sonu cumartesileri de speaking var. Bilgilerinize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutlu GC Sahiplerine ABD'de Ücretsiz Dil Eğitimi Hakkı içinde söyledi:

San Francisco da City College of San Francisco diye bir okul var ücretsiz, bay areada farklı yerlerde de var sanırım. Ben kayıt oldum, şu an hergün dersim var ve hafta sonu cumartesileri de speaking var. Bilgilerinize.

bilgilendirme icin tesekkurler!

• indiana'da kiliselerde ve halk kütüphanelerinde de ücretsiz ingilizce dersleri oluyor.

• Dil okulu hizmeti veren ozel ya da devlet bir cok okul sizin adiniza financial aid'e basvuruyor ancak financial aid cikmasi icin en fazla lise mezunu olmaniz gerekiyor. Aksi halde financial aid'in geri odemesiz olanindan yararlanamiyorsunuz. Bunun icin cogu ozel dil okulu sizi lise mezunu seklinde yazmaya tesvik ediyor. Karar tamamen size kalmis. Ister lise mezunu ister universite mezunu yazarsiniz. Gelecekte ne gibi arti ya da eksileri oldugunu acikcasi bilmiyorum ancak yalan beyan istenmemesi gereken bir durum.

• herkese saygılar . bir sorum olacaktı.. new york'ta green cardlılar ıcın ucretsız dıl kursu, eğitimi veren kurumlar var mı ? bılenler cevaplayabılır mı ? sımdıden tesekkurler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tottenham GC Sahiplerine ABD'de Ücretsiz Dil Eğitimi Hakkı içinde söyledi:

herkese saygılar . bir sorum olacaktı.. new york'ta green cardlılar ıcın ucretsız dıl kursu, eğitimi veren kurumlar var mı ? bılenler cevaplayabılır mı ? sımdıden tesekkurler...

ben en uste yazmistim, kutuphaneler var diye ama genelde ucretsiz olan kurslar cok yogun olmuyor. Haftada bir ya da iki gun, dersler 3-4 saat oluyor sadece. Bilginize.

• NC eyaletinde Charlotte bolgesi icin bilgi vereyim; hemen hemen butun buyuk kiliselerde ve kutuphanelerde ingilizce egitimi oluyor. Fakat, bu genellikle gonullu kisiler tarafindan saglandigi icin sadece konusma pratik yapma amacli sunuluyor ve haftada 1 veya 2 kez oluyor. Esim icin iyi bir arastirma yaparak bir cok yerle iletisime gecmistim ve sonuclar boyle oldu. Ciddi ingilizce ogrenmek amacindaysaniz, ucretli olan ESL (English as a second language) programlarini dusunmenizi tavsiye ederim.

• @tottenham
    Sirf Green cardlilar icin degil butun gocmenlere yonelik ucretsiz kurslar her yerde oluyor, ama freeworld ve crazycells in bahsettigi gibi, bunlar genelde golullulerin sagladigi temel konusma becerilerine yonelik ve saatleri az. Internette arama yapacak olursaniz, "green card" kelimelerini hic kullanmadan "free esl classes" gibi genel arama yapin bence.
    Bazi community collegelarda, aylik $20-50 gibi uygun fiyata ESL "adult education" ya da "continuing education" non-credit programlari oluyor, bunlarin kalitesi daha iyidir diye tahmin ediyorum.

https://s.bellevuecollege.edu/wp/sites/61/2013/11/ESL-Program_Info-1.pdf

https://www.bellevuecollege.edu/programs/esl/

• Ben Cikaqoda yasiyorum.Kocamla beraber bize yakin olan kolleje gittik.Orada bizi bilgilendirdiler.Kollejde iki tur education vardi.Non- credit ve credit.Non-credit olan parasiz Yesil kart sahibleri 4 5 ay boyunca dil dersine katila bilir.Ilk olarak size forum veriyolar.Onu dolduruyosunuz.Sonra bir gun belirleniyor ve o gun gidip orientation exam yani seviye sinavi veriyosunuz.Seviyeye uygun derste oturub ingilizceyi ogreniyorsunuz.Ben Level 5tim Esim ise 4. Level 6 ve 7 artik parali oluyor.Dersler cok eglenceli geciyor.Benim icin oyleydi.Istedigimiz konuda konusma ozgurlugumuz vardi ve surekli iletisim kuruyorduk.Baska ulkelerden gelen her yasta insan gore bilirsiniz.

Log in to reply

Benzer Başlıklar

• 47
  • 10
  • 23
  • 2

109

6.0k
Users

1.9k
Topics

89.6k