Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@aysegul
    Böyle bir durumu saklayacaklarını sanmıyorum fakat saklarlarsada tek neden ekonomidir.
    Vakalar patlarsa vay halimize..

• ⭐⭐

@aysegul Ayşegül hanıma katılıyorum Benimde fikrim şu yönde...

Ülkemizde görülmeme nedenini.
    Özetle Hastalığın Belirtileri:

-Ateş
    -Öksürük
    -Nefes darlığı
    -İshal(Daha az)
    -Bulantı ve kusmadır.

Türk toplumunun amanbe nasıl olsa geçer doktorla kim uğraşacak psikolojisi ile büyüdüğü için virüs kapmış olma ihtimallerini düşünmezler nasıl olsa geçer mantığı ile bakılır bu hastalık belirtilerine ateşi, öksürük ve ishali olan biri ilk olarak eczaneden ilaç alır ve geçmesini bekler kimse acaba Corona virüsü bulaşdı mı diye düşünmez bulaşmış olsa bile bunu fark etmez İtalyada öksüren biri koşa koşa hastaneye gidiyor biz ise otobüs, metro, metrobüs de öksüren biri görsek gıcık tutmuştur canım abartarak birşey yok der geçeriz ama durum öyle değil

Şuana kadar görülmemesinin nedeni bu şüphelerler kimsenin başvurmaması. İş ciddiye binince belirtisi görülür. Aslında sıradan bir öksürük olarak görünen şey Virüsmüş diye başımızı duvara vururuz

• ⭐⭐⭐

@crazycells
    Sizin bu konu hakkında bir görüşünüz var mı?
    Yakın tarihlerde giriş yapacak olan talihliler erkene çekip seyahatini girmeli mi? Yoksa geciktirmeli mi?
    Yoksa planlandığı gibi mi yapılmalı?

• Bu ileti silindi!

• ........

• Bugün bavaria egitim bakani aciklama yapti, almanyada üniversiteler 20 nisana kadar Kapali kalicak. Buralardada cogalmaya basladi

• @bolatmali merhaba sizin endişeniz sadece virüsün amerikada ilerleyebilir olması mı? Yoksa ilerde uçuşlar iptal olur gidemeyiz bundan dolayı mı?
    Benim endişem de uçuşların ilerde iptal olma olasılığı ve bu süreçte aileyi arkada bırakmak

• @bolatmali ben de bunu sormak istiyordum sağolun

• ⭐⭐⭐

@Manwe6265, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@bolatmali merhaba sizin endişeniz sadece virüsün amerikada ilerleyebilir olması mı? Yoksa ilerde uçuşlar iptal olur gidemeyiz bundan dolayı mı?
    Benim endişem de uçuşların ilerde iptal olma olasılığı ve bu süreçte aileyi arkada bırakmak

Açıkcası her ikiside

• Arkadaşlar bence bir kaç dakika içerisinde türkiyede görüldüğüne dair açıklama yapacaklar ben öyle hissediyorum şuan haberleri izliyorum eğerki türkiyede görülmesi ve yayilması durumunda uçuşlarin iptali yada ne bileyim başka türlü genel karantina durumunda bizim sürecimizi kötü etkileyecek diye korku doluyuz şuan ben ve eşim sonumuz inşallah hayrolur.

• Saat 00:30 da saglik bakani aciklama yapacakmis.

• Sağlık bakanı 00.30 da basın açıklaması yapacakmış..

• ⭐⭐⭐

@dogodogo
    Endişelenmeyin, daha önünüzde çok zaman var. Giriş yapmayı ertelersiniz. O zamana kadarda umarım aşısı bulunur.

• Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü çalışanlarının yıllık izinlerinin de iptal edildiği bildirildi

• Evet bu saatte açıklama içerik belli yani çok daha erken başladıda bu iş bizim her işimizde olduğu gibi susun ortami germeyin yönünde oluyor memleketde böyle yönetiliyor

• @bolatmali tabi kesinlikle allah sağlık versin herkese sağlığımız yerinde olsunda varsin gidemeyelim neyapalım kader deriz.

• Gecenin bu saatinde olması ilginç tabi 🤨
    Artık ya aşıyı bulduk ya first case, hadi bakalım..

Not: Aşı kısmının ciddi olmadığını belirtmeme gerek yok sanırım😏

• Muhtemelen ulkemizde de mevcut dicektir.
    Belki okullar kapanabilir. Eger tr de gorulurse herhangi bir ulkeyede ucma yasagi getirilebilir.

• ⭐⭐⭐⭐

THY Covid-19 virüsü ile ilgili Gelen mesaj

BİZİM İÇİN DEĞERLİSİNİZ

Türk Hava Yolları olarak en büyük önceliğimiz yolcularımızın ve ekiplerimizin güvenliği ve sağlığıdır. Covid-19 virüsü ile ilgili haberlerin kamuoyuna yansıdığı ilk günden itibaren Türk Hava Yolları, gelişmeleri yakından takip etmiş, muhtemel senaryoları en üst seviyede değerlendirmiş ve gerekli tüm ek önlemleri almıştır.

Filomuzda bulunan tüm uçaklar uçuşları sonrasında, ulusal ve uluslararası sivil havacılık otoriteleri tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde titiz bir temizlikten geçmektedir. Bu temizlikte kabin ve lavabolardaki tuvaletler, katlanır masalar, dirseklikler, emniyet kemeri tokaları ve uçak içi eğlence ekranları ve kumandaları gibi sıkça dokunulan yüzeyler dezenfektanlarla silinmekte; tüm battaniyeler, bezler, koltuk başlığı kılıfları, çarşaflar ve kulaklıklar her uçuşta yenileriyle değiştirilmektedir.

Çin, İran, Irak, Güney Kore ve İtalya’ya olan tüm tarifeli uçuşlarımızın durdurulduğu kamuoyuna duyurulmuştur. Hong Kong, Tayvan, Japonya, Malezya, Singapur ve Tayland’dan gelen tüm uçaklarımızın kabinleri detaylı bir temizleme sürecinden geçmektedir. Bu süreç, aralarında Covid-19 olarak bilinen yeni koronavirüsün de bulunduğu virüslere karşı etkili olduğu kanıtlanmış dezenfektan buharlama işlemini de içermektedir.

Uçuş sırasında, kabinin içindeki hava, hastane standartlarındaki Yüksek Verimli Partikül Hava Filtreleri (HEPA) sistemleriyle sürekli olarak temizlenmektedir. Kabindeki hava saatte 15 ila 30 kez tamamen tazelenirken, havadaki toz parçacıkları ve bilinen tüm bakteri ve virüsler filtrelenir. Bu işlemle kabinde mümkün olan en iyi hava kalitesi elde edilir. Uçaklarımızda bulunan yüksek kaliteli temizlik malzemelerine ek olarak, Hong Kong, Tayvan, Japonya, Malezya, Singapur ve Tayland uçuşlarımızda lavabolarda tıbbi dezenfektanlar yolcularımızın hizmetindedir. Tüm Türk Hava Yolları ekipleri hastalık durumlarının idaresi hususunda bilgili ve eğitimli olup, herhangi bir tıbbî acil durumda sizlere yardımcı olmaya hazırdır.

Covid-19 salgını, alt edilebilmesi için ulusal ve uluslararası seviyede uyumlu çaba gerektiren karmaşık bir durum arz etmektedir. Türk Hava Yolları ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla yakın temas halinde olup, aldığı önlemleri havada ve yerdeki güvenliğinizi ve sağlığınızı güvence altına almak için geliştirmeye devam edecektir. Desteğiniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

• ⭐⭐⭐

@mexido, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Muhtemelen ulkemizde de mevcut dicektir.
    Belki okullar kapanabilir. Eger tr de gorulurse herhangi bir ulkeyede ucma yasagi getirilebilir.

Okullar tatil olacak orası kesinleşti gibi
    Tff maçları seyircisiz oynatmaya başlayacak
    Adıyamanda tespit edildiği yönde bir söylenti var..
    Bakalım hakkımızda hayırlısı
    Yarın ekonomi olarak güne nasıl başlarız çok merak ediyorum açıklanırsa eğer vaka

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |