Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba
    @Claudia-J-Muslu ve @Yusuf-Saraçoğlu
    Su an vatandaslik surecindeyim ve interview tarihim gelecek ay icinde. Saniyorum interview i gecersem yemin etmem Mart ayini bulacak ve kizim 18 yasini gecmis olacak. Kizimin vatandasligi icin gecerli tarih formun dolduruldugu tarih midir? yoksa resmi olarak vatandas olunan tarih yemin tarihi midir?
    Cevabiniz icin tesekkur ederim.

• @enesserhat, içinde söyledi: Cocuklarin vatandas olmasi

Merhaba
    Su an vatandaslik surecindeyim ve interview tarihim gelecek ay icinde. Saniyorum interview i gecersem yemin etmem Mart ayini bulacak ve kizim 18 yasini gecmis olacak. Kizimin vatandasligi icin gecerli tarih formun dolduruldugu tarih midir? yoksa resmi olarak vatandas olunan tarih yemin tarihi midir?

Ikinci olarak N400 formunda varis tarihlerimden birisini yanlislikla 4 gun sonrasi yazmisim. Interview de duzeltmek icin bisey demem gerekiyor mu?

• Muslu Law Firm

@enesserhat, içinde söyledi: Cocuklarin vatandas olmasi

Merhaba

Merhaba

Ikinci olarak N400 formunda varis tarihlerimden birisini yanlislikla 4 gun sonrasi yazmisim. Interview de duzeltmek icin bisey demem gerekiyor mu?

Sayın @enesserhat,
    Çocuklar (18 yaşın altındakiler) belli şartlarda otomatik olarak ABD vatandaşlığını kazanırlar. İlk olarak çocuğun ABD’de yaşıyor olup olmadığı konusu önemlidir. Eğer çocuk yurtdışında doğmuş ancak ABD’de sizinle yaşıyor ise Göçmenlik ve Vatandaşlık Kanunu madde 320’ye tabidir ancak eğer çocuk yurtdışında doğmuş ve yurtdışında yaşıyor ise çocuk Göçmenlik ve Vatandaşlık Kanunu madde 322ye tabidir. Çocuğunuzun ABD’de sizinle yaşıyor olduğunu varsayarsak çocuğun en az bir ebeveyni ABD’li olursa (örneğin sizin ABD vatandaşı olmanız gibi), çocuk 18 yaşın altında ise, çocuk yeşil kart sahibi ise ve çocuk ABD’de fiziki ve hukuki velayet sahibi ile beraber yaşıyor ise otomatik olarak ABDli olur. Bütün şartların tamamlanmış olması gerektiği için sizin vatandaşlığınız henüz kazanılmadı ise kızınız vatandaşlığı otomatik olarak kazanamaz. Kısacası formun doldurulduğu tarih değil sizin vatandaş olduğunuz tarih önemlidir. Ancak bütün anlattığım detaylara baktıktan sonra kızınızın durumu açıklığa kavuşur. İkinci sorunuza gelince N400 görüşmesinden önce doğru tarihleri bildirmeniz önemlidir. Interview henüz başlamadan benim bir düzeltme yapmam gerekiyor deyin ve doğru tarihleri yetkili size soru sormaya başlamadan iletin.
    Teşekkürler.

• @Claudia-J-Muslu Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim

Benzer Başlıklar

• 4
  • 5
  • 4
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |