DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Jamesford memurlar o tarihi uzatıyor merak etmeyin. Büyük ihtimalle aralık ayına dosyanız belki buraya gelir. Gelmezse bile sorun yok arkadaşın dediği gibi uzatma hakları var, uzatıyorlar da zaten. Bu sebepten vizesini alamayan duymadım ben şimdiye kadar.

• @pin teşekkürler, sizce ortalama ne kadar sürede süreç sonuçlanır? Haziran 2022'den beri bekliyoruz.

• @Jamesford Ocak gibi dosyanız burada olsa gerisi randevu almaya kalıyor. Elçilik ne zaman açarsa artık şans tamamen bir bakmışsınız dosyanız ready olduktan 1 gün sonra randevu açmışlar tamamen şans yani. Mart Nisan gibi sonuçlanır bence. Tamamen kişisel yorumum bu.

• Merhaba herkese bir sorum olucaktı yardımcı olursanız çok sevinirim. 2 gün önce Noa2 onayı aldım anlayacağınız üzere hızlı bir sürece giriş yapıyorum merak ettigim bir konu var askerlik durumum şuan kaçak durumda ve çoğu yerde yurtdısına gitme durumunda bir engel olmadığını gördüm bu k1 vizem icin olumsuz sonuç doğururmu yardımcı olursanız çok sevinirim

• @elesti evraklar arasında askerlik durumu ile ilgili belge istiyor elçilik. E devletten alabileceğinizi düşünmüyorum yerinizde olsam bir şekilde yasal duruma geçmeye çalışırdım. Süreç nasıl olur fikrim yok. Askerlik şubesi ile bir görüşün merak etmeyin askere almazlar sizi oradan 🙂

• @Jamesford insallh en hizli sekilde sonuclanir ama tamamen sans isi sadece randevu alma kisminda surekli kontrol etmeniz ve hizli olmaniz gerekiyor, gece gunduz 5 dk bir kontrol etmistim ben

• merhaba, 1 eylülde noa2 mizi aldık ama mektup henüz bize ulaşmadı ne yapabiliriz? nişanlım siteye girip bildirince 17 ekime kadar yanıt bekleyin diye bir yazı çıktı, anlamıyorum niye bu kadar erteliyorlar

• @pin öncelikle hayırlı olsun. Peki siz randevu tarihini gece bakarken mi buldunuz yoksa gündüz mü? Ankara'daki konsolosluk randevu tarihini veriyorsa mesai saatleri dışında da randevu tarihi bulma ihtimalimiz var mı merak ediyorum.

• @dolozik merhaba, ben randevumu aksam 10.20 civari aldim:) ondan bir hafta once daha erken saatte bir randevu bulmustum odeme alaninda vakit kaybettim ve randevuyu kacirdim hatta o an forumdan bir arkadasim almis o randevuyu 🙂 ama ucreti odemis oldum o yuzden bir sonraki randevumu hizli bir sekilde alabildim, muhtemelen ilk buldugum randevu birinin iptal ettigi bir randevuydu, ikincisinde birkac gunluk randevu acigi vardi. Yani hic belli olmaz birisi iptal ettginde o an acik bulup alabilirsiniz saat, gece, gunduz demeden surekli kontrol edin…

• @pin çok teşekkür ederim. Ben mesai saatleri dışında pek önemsemiyordum bunu duyduğum çok iyi oldu. Peki transfer hakkında bir bilginiz var mı? Hiç yaptıran ya da duyduğunuz biri oldu mu? Amerika'daki iki avukatla konuştu nişanlım ikisi de yaptırabilirsiniz demiş eğer karşı ülke de kabul ederse.

• @dolozik yapılmıyor hocam transfer. Ben size kesin olarak söyleyeyim. Başka ülkeye dosyanın gitmesi için elinizde ciddi sebepler olmalı , bu sebeplerden önce o ülkede oturum izniniz olması lazım , bu şartı sağlıyorsanız deneyin. Dosyanız hızlı bir şekilde o ülkeye de transfer olmayacak bunu da unutmayın. Zaten talepte bulunsanız bile red olacak o yüzden boş yere zaman kaybı yaşamayın bununla ilgili 3-5 sayfa geride bir arkadaş bir çok ülkeye başvuru için mail atmıştı ve elçilik ile görüşmüştü hepsinden red aldı.

• @ob16222 teşekkür ederim yorum için. Gözümden kaçmış geçmiş sayfaları okuyayım. Avukatlar olur dediği zaman sitede de belirttiğim mesajı görünce belki olur demiştim. Durum sinir bozucu bir hal aldı çünkü iki ay olacak neredeyse sürekli bakıyorum fakat gün yok o yüzden alternatif bir yol arayışındayım.

• Randevu arayan arkadaslar alabilen oldumu hic yakin zamanda? Varmi bi grup arayanlar icin?

• @dolozik hicbir bilgim yok maalesef, ilk kez duydum… ama beklemenizi tavsiye ederim, insani yipratan bir surec ama sonuca vardiginizda bu gunleri unutacaksiniz…

• @dolozik bu saatten sonra dosyanızı transfer bile ettiremezsiniz isteseniz bile o süreç dosya buraya gelmeden başlıyor bildiğim kadarıyla. Şu an sizin dosyanızı ready olarak işleyen Ankara. O yüzden direk aklınızdan çıkarın o işi artık.

• @edanurhk biraz daha bekleyin bizim ki sanırım hızlı geldi noa2 12 eylülde onaylandı 18 eylülde dün nişanlıma ulaştı onay mektubu

• Arkadaşlar merhaba. NOA2 gelmeden önce ben yine aynı şehir içerisinde başka bir yere taşınırsam bir sorun olur mu? Anladığım kadarıyla asıl NOA2 bildirimi Amerikan nişanlıya gidiyor ama adres değişikliğim bize sıkıntı çıkarır mı? Daha önce böyle bir şey yaşamış olan varsa lütfen yardımcı olabilir misiniz?

• arkadaşlar nişanlım şu an dosya hazırlıyor başvuru için.sizler tahmini dosyanızı ne kadar sürede hazırlamıştınız ?

• @odessanwaves Olmaz hocam. Sizin nereye taşındığınızın bir önemi yok.

• @elesti ne yazıyor içeriğinde

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.4k

| | | |