Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Şuan süresi bitmeye en yakın pasaport kızımın pasaportu ve 2020'de süresi bitiyor. Bu süre bitmeye yakın amerikada yeni bir e-pasaport için nereden başvuru yapıyoruz?

• @sChAdOw size en yakın konsolosluk ile iletişime geçebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sChAdOw sayin smesut'un dedigi gibi sizin eyaletinize bakan konsolosluk ile iletisime gecmeniz lazim. Suradan online randevu alip, basvuru icin gerekli bilgi notlarini ogrenebilirsiniz:

• Merhabalar,
    Abd'de bana en yakin konsolosluktan en yakin zamanda Turk pasaportu cikartmam gerekiyor. Gerekli belgeler sadece turk nufus cuzdani ve turk pasaportum mudur? Baska gerekli bir belge isterler mi? Cunku Abd ile ilgili bir belge isterlerse maalesef temin edemem su anda. Bir de ortalama ne kadar surede elimize ulasir, bir kisinin 3 hafta yazdigini gordum ama baska bunu deneyimleyen ve paylasmak isteyen olursa cok sevinirim. Simdiden cok tesekkur ederim

• @Duygu-Sayiner

Yazdığınız post’un bir üstündeki post’u okudunuz mu, burada yer alan link’e tıkladınız mı, içeriğine baktınız mı 🤔

Umuma mahsus pasaport başvurusu için gerekli belgeler

Nüfus cüzdanının aslı (TC Kimlik numaralı)

Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet biyometrik vesikalı fotoğraf (yurt dışı başvurular için 1 adet yeterlidir)

Varsa daha önceden alınmış pasaportlar

Pasaport cüzdan bedelinin yatırıldığına dair dekont (yurt dışında, başvurulan konsolosluğa yatırılmaktadır)

Pasaport harç bedelinin yatırıldığına dair dekont (yurt dışında, başvurulan konsolosluğa yatırılmaktadır)

Başvuru sahibinin durumuna göre talep edilebilecek diğer belgeler.

• @ATS16 baktim hatta konsoloslukla da konustum. Ama guvenemedigim icin bir daha sormak istedim. Cunku bazen bilgi aliyoruz fakat konsolosluga gittigimizde Abd’de yasadigimizla ilgili bir bilgi isterlerse adimin oldugu veya burada yasadigimla ilgili, boyle bir bilgi gosteremeyecegim icin tedirgin oldum ve sormak istedim. Yasadigim yerden konsolosluk icin yuklu miktar para harcamam gerekecek, elim bos donmek istemedim. Bu yuzden Abd ile ilgili bir belge istenir mi diye de sormak istedim

• @Duygu-Sayiner tr elciligi sizin abddeki statunuzle ilgilenmez.
    Ayrica isleri yogun oldugu icin bu vatandasimiz kacakmis,rapor edeyim de demez.

• @Duygu-Sayiner Web sitesinde belirtilenler dahilinde, randevu alarak ve istenilen evraklar ile pasaport başvurunuzu yapabilirsiniz Türkiye'deki adli kayıtlarınızda da herhangi bir sorun yok ise

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |