Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Hakan-Yavaş evet liseyi bitirmeniz gerekiyor malesef

• @Rhonster tşkler saolun😔✋🙏

• tır şoförlüğü mesleğinin puanı kaç bi söyler misin bulamadım ben

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emregara lise mezunu değilseniz başvuru yapamazsınız çünkü en allta
    SVP Range (4.0 to < 6.0)

• Teşekkür ederim sağolun

• @ayvalik10 heavy and tractor trailer truck drivers meslegin karşısında Bright Outlook parlak görünüm yazıyor bu bir avantaj olabilirmi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Taskesen istersen ışıklı led yazılı tabela koysunlar konsolosluk en aşağıdaki puana bakıyor. Bu puanın olma şekli 7 < 8 olması gerekiyordu eğer lise mezunu değilsen bu meslekten başka mesleğin yoksa ret alırsın hiç masraflara başlama.

SVP Range (4.0 to < 6.0)

Resmi başvuru kılavuzunda yazan metin aşağıdadır.

"The Department of State will use the U.S. Department of Labor’s (DOL) ONet OnLine database to determine
    qualifying work experience. The O
    Net OnLine database categorizes job experience into five “job zones.”
    While the DOL website lists many occupations, not all occupations qualify for the DV program. To qualify for a
    DV on the basis of your work experience, you must have, within the past five years, two years of experience
    in an occupation classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) range of 7.0 or higher.
    If you do not meet the requirements for education or work experience, you will be ineligible for a DV, and your
    spouse and children will be ineligible for derivative DVs."

Türkçesi ise aşağıdadır.
    "Dışişleri Bakanlığı, aşağıdakileri belirlemek için ABD Çalışma Bakanlığı'nın (DOL) ONet OnLine veritabanını kullanacaktır.
    nitelikli iş deneyimi. O
    Net OnLine veritabanı, iş deneyimini beş "iş alanı" içinde sınıflandırır.
    DOL web sitesinde birçok meslek listelenirken, tüm meslekler DV programına uygun değildir. Bir hak kazanmak için
    DV, iş deneyiminize dayanarak, son beş yıl içinde iki yıllık deneyime sahip olmalısınız.
    7.0 veya daha yüksek bir Spesifik Mesleki Hazırlık (SVP) aralığında sınıflandırılan bir meslekte.
    Eğitim veya iş deneyimi gerekliliklerini karşılamıyorsanız, bir DV için uygun olmayacaksınız ve
    eş ve çocuklar türev DV'ler için uygun olmayacaktır."

• SVP Range (6.0 to < 7.0) 15 yillik deneyim uygun mudur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@celica 7.0 < 8.0 olması gerekiyor. Lise mezunu değilse zaten lise mezunu ise hiç bu puanlamaya girmesine gerek yok

• @ayvalik10 cok tesekkurler babam icin sormustum olmadi o is...

• Annem bir mağazada satış personeli de acaba grrencarda başvurabilir mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fendergitarguzel lise mezunu olmazsa meslek puanı yetersiz olur

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |