Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

alt metni

Yeni Zelanda Göçmenliği

Yeni Zelanda’ya nitelikli gocmen olarak yerlesmek icin puanlama sistemine tabi tutuluyorsunuz. Eskiden 140 olan puan limiti yogun talep sebebiyle 160‘a cikartilmis.

Kendi puanlamanizi asagidaki link uzerinden otomatik olarak yapabilirsiniz.
    Sayfaya gitmek icin tiklayiniz

Yas Araligi Puanlari:
    Basvuru yapabilmek icin 55 yas ve altinda olmaniz gerekiyor.

• 20–39 yas arasindaysaniz 30 puan,
    • 40–44 yas arasindaysaniz 20 puan,
    • 45–49 yas arasindaysaniz 10 puan,
    • 50–55 yas arasindaysaniz 5 puan kazaniyorsunuz.

Egitim Seviyesi:
    Egitim seviyenize bagli olarak 40, 50 veya 70 puan kazanabilirsiniz. Puanlama, Yeni Zelanda yetkili burosu tarafindan yapiliyor.

Is tecrubesi puanlari:

• 2 yil 10 puan,
    • 4 yil 20 puan,
    • 6 yil 30 puan,
    • 8 yil 40 puan,
    • 10 ve 10+ yıl 50 puan.

Yeni Zelanda’dan is teklifi almissaniz ve calisma suresi, ucreti gibi ogeleri yazili olarak ispatlayabiliyorsaniz ekstra 50 puan kazaniyorsunuz.

Basvuru yapmak icin elde etmeniz gereken mimimum dil puanlari:

• IELTS 6.5,
    • TOEFL iBT 79,
    • PTE Academic 58,
    • FCE 176,
    • Mesleki İngilizce Testi (OET) B seviyesi.

Dil becerininiz puanlamaya tabi degil. Sadece basvuru yapabilmek icin yukaridaki skorlardan herhangi birine ulasma zorunlulugu var.

Partnerinize is teklifi gelmisse ve ispatlanabiliyorsa 20 puan ve yine partnerizin egitim seviyesine bagli olarak 10 ile 20 puan arasinda destek alabiliyorsunız.

(Puanlama sistemi yuzeysel olarak anlatilmistir. Puanlama sistemi ile alakali size puan kazandirabilecek esktra detaylar bulunmaktadir. Bu linke tiklayarak puanlama sistemi hakkinda detayli bilgi alabilirsiniz.)

Online vize basvuru sayfasina gitmek icin buraya tiklayabilirsiniz.

Kaynak 1 2

• Göçmelikle ilgili seçenek sitede bulunmuyor. Yada ben mi göremedim. İş var öğrenci var konut var hepsi var ama göçmenlik seçeneği yok.

• Bide şartların çoğunu sağlıyorum dil ile ilgili toefl ielts vb hariç. Kendimi idare ettirebilecek ingilizcem var. Şartmı ispat belgesi dil ile ilgili.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Göçmenlik maceramız Yeni Zelanda hayali ile başlamıştı ama mümkün olmadı. Şimdi puan sistemine girince 230 puan veriyor. Belki bir gün olur.

• ⭐⭐⭐

New Zealand 'in cok iyi bir avantaji;
    Oturum izni aldiginizda Avusturalya'nın yaninda hediye gelmesi. Vizesiz veya herhangi bir ekstra gereksinim olmaksızın suresiz Avusturalya'da calisip yasayabilirsiniz.

• Emekli olunca, yasamayi dusundugumuz ulke opsiyonlarindan birisi NZ. Sessiz ve sakin bir ulke, hemde heryerden uzakta 🙂

• @MySea Tam olarak ayni fikirdeyim.

• ⭐⭐

..yeni zellanda doga guzelligi sahane olan bir ulkedir,kendi dolarlari australya dolarina yetismis durumdadir,bu demek pahalilik demektir,baslica sehirlerde evler pahalidir,yeni zellanda pasifik adalarindan biri oldugu icin, diger adalardan,tonga samoa,daha benzer adalardan yerliler buraya goc etmislerdir hepsi iri iri insanlardir,kendi yerlilerinede maori denir,HAKA danslari cok meshurdur.bir zamanlar duymustum hukumet disariya para cikarilmasina musaade etmiyordu,bu durum degistimi degismedimi bilmiyorum...3 milyon nufuslu bir ulkedir 2 buyuk adadan ibarettir,yine bir zamanlar duyduguma gore ulkede 18 milyon koyun fardi yani kisi basina 6 koyun dusermis.

• ⭐⭐⭐

ABD'de yasadigim donem boyunca yaptigim market alisverislerinde dikkatimi cekmisti. Gecmiste NY eyaletinde yasarken calistigim restoranda da farketmistim. Marketten veya toplu alinan her koyun eti veya kiymasinin NZ'dan ithal edilmis olmasi.

Dunyada kucuk bas hayvan eti ihracatinda $1.6 milyar dolar gibi bir rakam ile 1 numaradalar ve marketin yuzde 80 gibi bir payina sahipler. NZ'dan sonra bu alanda Avustralya ikinci geliyor fakat toplam rakami $200 milyon dolar civari.

Oturup ic cekmisligim ve uzulmuslugum vardir; neden bizim ulkemiz olan ve bu alanda dunyanin bir numarasi olabilme potansiyeline sahip Turkiye bu piyasada yok. Biz nasil olurda boyle bir firsati geri tepebiliriz...

• @sir-altan Altan abi hosgeldiniz! Nasilsiniz? Uzun zaman oldu gorusmeyeli..Umarim ailecek iyisinizdir!

Avustralya'da hayat nasil gidiyor? Son izlenimleri yazarsaniz, sevinirim ☺

• ⭐⭐

...yeni zellanda iki adadan olusmustur,nufusu 5 milyona yakindir, ilk yerlesimler 1280 yilinda baslamis, pasifik adalar yerlileri buraya gelmisler.yeni zellanda yerlilerine maori denir,hepsi iri iri insanlardir yemegi cok sevdiklerinden kiloludurlar.nufusun cogunlugu maori yerlilerindendir,samoa tongo gibi adalarin karisik insanlaridirlar.yeni zenlandada bir kus tipi vardir ucmayan kus derler adi kiwi dir, yenizellanda insanlarinin dier takma adia kiwi dir....yeni zellandanin en sevilen sporu rugby dir ve milli takimin adi da( all blacks) dir,eh komsu ulke takimlariyla ve diger rugby oynayan devletlerin takimlariyla milli veya temsili maclar yaparlar.

..eskilerde maori yerlilerinin dusmanlarini korkutmak icin yaptiklari hareket vardir buna HAKA derler,iste rugby maclarindan evvel rakip takimin karsisina gecip haka yaparlar.bir haka videosu yukluyorum kanadanin vancouver sehrine rugby maci yapmaya gitmisler,iste mactan evvel kanada takimina HAKA yapiyorlar.korkmak yok haaaa..

• merhabalar;

örnek olarak eşlerden biri göçmen olarak kabul edildiğinde eşte otomatikman kabul ediliyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Eminn26 bu neredeyse bütün göçmenlik prosedürlerinde olan bir kural.
    evli / çocuklu başvuru sahiplerinden birinin göçmenliği onaylanırsa, onun bakmakla yükümlü oldukğu eşi ya da çocukları da bu göçmenlikten yararlanır.

*bu durum elbette ilgili aile bireyinin başvuru sürecindeki durumuna (sicil, sağlık vb) göre değişir.

• teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |