Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese selamlar,

Bana damdan düşmüş biri lazım 🙂

2018 Green Card talihlisiyiz. ds260 formunu sorunsuz doldurduk ancak 3 soru hakkında endişeleri var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Birincisi askerlik hakkında. Soru şöyle:
    Have you ever served in the military?
    Bu soru iki şekilde anlaşılabilir diye endişem var.
    Birincisi askerlik yaptınız mı? (Normal zorunlu askerlik)
    İkincisi uzman çavuş vs gibi paralı bir askerlik yaptınız mı?

Bunu anlayamadım.

İkinci soru:

Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor?

Bu sorunun da tam anlamını anlayamadım.

Üçüncü soru :

Are you likely to become a public charge after you are admitted to the United States?

Bunu da anlayamadım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu arada mesleğim aşçılık. Türkiye de son 5 yılı sous chef ve chef de cuisine olmak üzere 10 yıllık tecrübem var. Uluslararası aşçılık diplomam mevcut İngiltere City&Guilds London Institute den. Dünya Aşçılar Birliğinden başarı sertifikalarım ve Uluslararası Gastronomi Festivallerinden madalyalarım var.

Çalışmak için California düşünüyorum. Orada neler yapabilirim. Geçimimi sağlayabilirmiyim. Tavsiyelerinizi de merakla beklemekteyim. Tekrak teşekkürler.

• Bu ileti silindi!

• Çok teşekkürler. Siz de 2018 talihlisi misiniz yoksa oradamısınız şu anda

• Bu ileti silindi!

• Bir süre ne bulursam yapmayı düşünüyorum. Neticede hoşgeldin burası bizim restaurant seni buraya chef yaptık demeyecekler. Ben giderken çalıştığım yerlerden tavsiye mektubu almayı düşünüyorum. Belki bir süre sonra daha üst pozisyonlar için işe yarar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Orduda nasil bir gorevde bulundunuz? Dediginiz iki secenekteki gibi yaptiysaniz evet deyip bilgileri yazabilirsiniz.

Diger sorular icin Sayin DustyBlue'nun dedigi gibi http://goo.gl/YKHmct linkinde sorularin turkce aciklamalari var, indirip okumanizi tavsiye ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |