Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba Arkadaşlar
    Bnim doğuştan bir sağlık problemim var. Braz karışık ama ayrıntıya girmeden bahsedeyim. Mesanemi sizler gibi normal yolla değil bir sonda (katater) yardımıyla boşaltıyorum. Tedavisi olmayan bir hastalık. Bulaşıcı bir şey kesinlikle değil. Vücudumda dikiş izleri var ve %60 engelli raporum var. hiçbir ilaç kullanmıyorum sadece az önce bahsettiğim sonda( katater) yı kullanıyorum. onuda devlet karşılıyor .Dışarıdan bakıldığında hiçbir şekilde bu sağlık sorunlarım anlaşılmaz ve herkes gibi yüzme futbol vs gibi tüm aktiviteleri gayet rahat yapabiliyorum. son olarak konuya hakim olanlar buradan mesaj yazarsa daha ayrıntı verebilirim. Sorularım;
    1- konsolusluk görüşmesi öncesi yapılan sağlık muayenesinde bu sorun oluşturur mu? yani greencard almama engel midir?
    2- eğer engelse bu durumlarda bu engeli aşmak için başka yollar var mıdır?
    3- engel değilse abd ye giriş yaptığımdakullandığım Sonda( katater ) abd de devlet tarafından karşılanır mı?Not: abd sağlık sisteminin katı bir sistem olduğunu biliyorum)
    4- abd de green card lıengellilerin abd de ne gibi hakları var?
    yardımcı olursanız çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mihmandar
    1- Bu durum göçmenlik için sorun oluşturmaz. Sadece bulaşıcı hastalık ve bağımlılık gibi durumlar sorun olabiliyor.
    3- Kullandığınız malzemeler ABD'deki sigortanız tarafından karşılanır. Eğer Medicaid programına dahil olan bir eyalete giderseniz ücretsiz sigorta yaptırma şansınız daha yüksek olur.
    Sigortasız olarak bu malzemelerin fiyatlarına bakmak için internette "self catheter supplies" diye aratabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mihmandar Sağlık Sorunu ve Engelli OlmaDurumu içinde söyledi:

Merhaba Arkadaşlar
    Bnim doğuştan bir sağlık problemim var. Braz karışık ama ayrıntıya girmeden bahsedeyim. Mesanemi sizler gibi normal yolla değil bir sonda (katater) yardımıyla boşaltıyorum. Tedavisi olmayan bir hastalık. Bulaşıcı bir şey kesinlikle değil. Vücudumda dikiş izleri var ve %60 engelli raporum var. hiçbir ilaç kullanmıyorum sadece az önce bahsettiğim sonda( katater) yı kullanıyorum. onuda devlet karşılıyor .Dışarıdan bakıldığında hiçbir şekilde bu sağlık sorunlarım anlaşılmaz ve herkes gibi yüzme futbol vs gibi tüm aktiviteleri gayet rahat yapabiliyorum. son olarak konuya hakim olanlar buradan mesaj yazarsa daha ayrıntı verebilirim. Sorularım;
    1- konsolusluk görüşmesi öncesi yapılan sağlık muayenesinde bu sorun oluşturur mu? yani greencard almama engel midir?
    2- eğer engelse bu durumlarda bu engeli aşmak için başka yollar var mıdır?
    3- engel değilse abd ye giriş yaptığımdakullandığım Sonda( katater ) abd de devlet tarafından karşılanır mı?Not: abd sağlık sisteminin katı bir sistem olduğunu biliyorum)
    4- abd de green card lıengellilerin abd de ne gibi hakları var?
    yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sayin @mihmandar, rica etsem sorunuzu su konuya tasir misiniz?
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/664/engelli-bireyler-icin-gocmen-vize-sureci

bu konuda tek bir sayfadan konusmaya devam edersek daha iyi olur, bilgiler daha sonra daha ulasilabilir olur. Tesekkurler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

39.8k
Kullanıcı

5.7k
Konu

418.2k

| | | |