Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Ben ogrenci vizesi ile amerikaya gelip sonra evlendim. Yani pasaportumda ogrenci vizesi basili ( artik ogrenci degilim) Su an yalnizca EAD ve AP var. Green cardimi henuz almadim ne zaman alacagima dair de fikrim yok. Avrupa aktarmali Turkiyeye gitmeyi dusunuyorum. Transit vize mi almaliyim yoksa normal schengen mi almaliyim cunku planlarim hakkinda bir fikrim tam yok. Bir anlik karar verip 2 gun Avrupada da kalabiliriz. Bir de 1,5 ay kadar sonrasi icin bir plan bu yani cok vaktimiz yok. Simdi hemen biletleri alip vizeye mi basvurmaliyim yoksa riske atmadan direkt ucus mu almali ? Bir de merak ettigim bir konu var Green cardi olan kisilerin 1-2 farklilik disinda ABD vatandasi gibi islem gordugunu okumustum. GC sahibi kisilerinde mi avrupa icin vize almasi gerekiyor?
    Cevaplarsaniz cok sevinirim.
    simdiden tesekkur ederim.

• @mazk2104 Avrupa'da gezmek istiyorsanız Schengen almak zorundasınız. Transit vize ile havalimanından ayrılamazsınız.

Green Card sahipleri vatandaşı oldukları ülkelerin vize prosedürlerine tabidir. Yani Eurozone için vize almak zorundasınız card geldikten sonra da. Green Card size sadece oturma ve çalışma izni veren bir doküman. Birçok ülkeden farklı olarak daha geniş haklara sahipsiniz; ancak Türk vatandaşı olarak bütün dünyada işlem göreceksiniz.

• @tampagv cok tesekkur ediyorum. Peki siz ne onerirsiniz ? 1,5 ay sonraki seyahat icin schengen basvurup oyle gitmek mi daha mantikli yoksa hic riske atmayip ( cunku vizeyi ne kadar surede verirler emin degilim ) direkt ucusla gitmek mi daha mantikli ? arada biraz yari yariya fark var. Bir de normal schengen alsam ama havalimanini terk etmesem nolur ? diyelim plan degisti bir sey oldu biraz esnek bir durumda olmak istiyorum da 🙂 Kurallari asmak istemiyorum tabi ki

• @mazk2104 Eğer kurallarda bir değişiklik yoksa Almanya için örneğin, geçerli bir US vizeniz olduğu sürece transit vizeye ihtiyacınız yok. İlgili ülkelerin dışişleri bakanlıklarının sitelerinden güncel process'i takip edebilirsiniz. US vizesi olan kişilerden birçok ülke transit vize istemiyor Eurozone'da.

Hangi ülkeden Schengen'e başvurmayı düşünüyorsanız, kısa süreli tatil için, US'teki temsilciliğini telefonla arayıp ortalama vize verilme süresini sorgulayabilirsiniz.

• @tampagv cok tesekkur ederim degerli bilgileriniz icin. Ne yazik ki hicbir gecerli vizem yok. Vizesiz pending greencard statusu ile duruyorum burada.

• gecenlerde australya internet haberlerinde gozume carpmisti,avrupa ulkeleri turklere vizelerini bir hayli kisitliyorlarmis, yani shengen vizesi vermekte zorluklar cikariyorlarmis,bir gun sonra linki kopyalayip buraya yuklemeyi dusundum ama linki bir daha bulamadim.

• @sir-altan evet aynilarini ben de okuyorum ama tahminim amerikada gc holder olan veya olmak uzere olan birine ayni tavri gostermezler diye umuyorum.

• Merhaba,

Houston'daki Almanya konsoloslugundan Schengen vizesine basvurmayi planliyorum. Asagidaki madde icin nasil bir yol izlemem gerekiyor, yardimci olabilirseniz sevinirim.

health insurance covering at least 30.000,- €, valid for all Schengen countries, including medical treatment, medical evacuation and medical repatriation back into the USA as well as repatriation of mortal remains. Only insurance confirmation, no letters of employer, is accepted. The insurance has to be issued in either the US or in Germany.

Cok tesekkurler,

• @gamefry Cok tesekkur ederim.

• @Houstonwehaveproblem health insurance plan sahibiyseniz bence bir gorusun call center ile. Muhtemelen kapsiyorlardir, bir kagit alip goturursunuz. Aetna ve Blue cross kapsiyor mesela.

• South Carolina eyaletinde yasioruz, esim Gc sahibi Alman konsoloslugundan vize basvurusu yapmak istiyoruz direk konsolosluga gitnek gerekiyor mu, yoksa online da vize basvurusu yapabilir niyuz?

• bazi devletlerin pasaportlarini tasiyanlar icin gidilen ulkenin gumruk kapisinda shengen vizesi vuruluyor,,,shengen visa diye arastirma yapmak dogru olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123, içinde söyledi: ABD'de iken Schengen vizesi almak

South Carolina eyaletinde yasioruz, esim Gc sahibi Alman konsoloslugundan vize basvurusu yapmak istiyoruz direk konsolosluga gitnek gerekiyor mu, yoksa online da vize basvurusu yapabilir niyuz?

ABD vatandaşı olmadığı için online başvuru yapamaz. Türk vatandaşı olarak konsolosluk üzerinden başvuru yaparak vize alacak.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• Göçmen vizesi işleyen pasaportlara daha sonra turistik Schengen vizesi verilmediğini, Avrupa ülkelerinin kişinin ülkelerinde kalmalarından endişe ettiği için turistik vizelere ret verdiğine dair duyumlar aldım. Böyle bir şey var mıdır? Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@krimer-2 böyle bir durum olduğunu düşünmüyorum.
    geçmişte ve halen bir çok göçmen vize alan ve LPR statüsündeki kişi schengen aldı ve alıyor.
    ayrıca, bir kişi göçmen vize sahibi ya da LPR statüsündeyse zaten vize aldığı o ülkede yaşayabilir.
    göçmen vize sahibi olmanın, herhangi bir schengen ülkesinden vize almaya engel olduğunu düşünmüyorum ve böyle bir olay da hiç duymadım.

• @krimer-2 Merhaba, ben schengen vizesini cok rahat bir sekilde aldim gocmen vizemin basili oldugu pasaportla.

• Merhaba,bugun Istanbul’da Italya schengen vize gorusmem vardi fakat ikametgah yerim Amerika ve Fethiye olarak gozuktugu icin dosyaniz %90 red ile geri gelir dediler o yuzden herhangi bir islem yapmadim.Okulum oldugu icin Turkiye’de yasiyorum tatilleri geliyorum Amerika’ya ve Yarin Amerika’ya geliyorum.Atlanta’da yasiyorum,Miami’den randevu alacagim,fakat e-devletteki Amerika adresimden tasindik,Atlanta’da yeni bir adreste yasiyoruz.Online schengen basvuru formuna yeni adresimi yazacagim bu yuzden.Bu surecte ikametgah adresiiniz farkli gozukuyor diye bir sikinti yasar miyim?Ya da ikametgah oturma belgesi istiyor mu Amerika’daki Avrupa konsolosluklari?Internet sitelerinde goremedim fakat emin de olamadim,yardimci olursaniz sevinirim.

• Merhaba F1 vizesiyle yüksek lisans yapıyorum şu anda ve yazın Yunanistan'da yaşayan arkadaşımı ziyaret etmek için Schengen'e başvurmayı düşünüyorum. Schengen'e başvurma konusunda biraz kafam karıştı: F1 vizesi oturum yerine geçmediği için Türkiye'den mi başvurmam gerekli (ikamet adresimi Amerika'ya taşımıştım kolaylık olsun diye)? Türkiye'den ya da Amerika'dan F1 vizesi ile Schengen başvurusu yapmış olanlar varsa tecrübelerini duymayı çok isterim. Şimdiden teşekkürler! 🙂

• @tampagv Merhabalar ben bu yaz j1 vizesi ile Amerika’ya gideceğim. Amerika’da j1 vizesi statüsüne sahipken schengen vizesine başvuru yapabiliyor muyum Amerika’da.

Amerika’dan başvurabiliyorsam schengen vizesi alma ihtimalimin daha yüksek olduğunu düşünüyorum Türkiyeye göre.

Benzer Başlıklar

• 8
  • 5
  • 63
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |