Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhabalar. eşimle DS-160 formumuzu doldurduk, görüşme yapılacak konsolosluk olarak ankara'yı seçmiştik. vize başvurusu için ödememizi yaptık. randevu alırken Ankara için "müsait randevu tarihi yoktur" uyarısı alıyoruz;

1- bu bilindik bir sorun mu? sadece bize çıkan bir problem mi yoksa gerçekten Ankara şu an randevu vermiyor mu?
    2- DS formunda Ankara yazdığı halde İstanbul'dan randevu alabilir miyim, İstanbul'a randevuya gittiğimde sıkıntı yaşar mıyım?
    3- şimdi istanbul'a randevu alıp ara sıra kontrol ederken Ankara'da müsaitlik olduğunda randevumu Ankara olarak değiştirebilir miyim?
    4- bunu sınırsız bir şekilde değiştirebilir miyim (hangisi daha yakında müsaitlik olursa)

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@birgi merhabalar.
    1.) evet doğru.Ara ara kontrol edin randevu açılıyor.
    2.) Alabilirsiniz sıkıntı olmaz.
    3.) Aynı şekilde değiştirebilirsiniz. Sabah akşam gece kontrol edin.
    4.) Bunu tam bilmemekle beraber 2-3 değişim sonrası sanki var olan müsait randevuları göstermiyor olabilir sistem. Ben 2 kere değiştirdim, şimdi her gün bakıyorum, başka bir tarih için ama henüz karşıma uygun tarih çıkmadı .

• ⭐⭐

@birgi, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

merhabalar. eşimle DS-160 formumuzu doldurduk, görüşme yapılacak konsolosluk olarak ankara'yı seçmiştik. vize başvurusu için ödememizi yaptık. randevu alırken Ankara için "müsait randevu tarihi yoktur" uyarısı alıyoruz;

1- bu bilindik bir sorun mu? sadece bize çıkan bir problem mi yoksa gerçekten Ankara şu an randevu vermiyor mu?
    2- DS formunda Ankara yazdığı halde İstanbul'dan randevu alabilir miyim, İstanbul'a randevuya gittiğimde sıkıntı yaşar mıyım?
    3- şimdi istanbul'a randevu alıp ara sıra kontrol ederken Ankara'da müsaitlik olduğunda randevumu Ankara olarak değiştirebilir miyim?
    4- bunu sınırsız bir şekilde değiştirebilir miyim (hangisi daha yakında müsaitlik olursa)

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

@birgi cevapları aşağıya yazdım:

1- bu sıralar randevu bulmak zor olabiliyor. ara ara kontrol etmenizde fayda var. çok sık refresh yaparsanız 4-5 saatliğine engelleyebiliyor sistem. bu durumda takvim sürekli dolu gözüküyor. ( dolu olmasa bile ).
    2- hayır yaşamazsınız. isterseniz yeni bir DS-160 formu doldurabilirsiniz bilgilerinizde değişen şeyler var ise. bundan bir sınır yok. ama AIS üzerinden DS-160 numarasını 1 kereye mahsus güncelleyebilirsiniz. ( randevuyu iptal etmeden )
    3- evet değiştirebilirsiniz.
    4- evet dilediğiniz kadar değiştirebilirsiniz eğer daha erken bir tarih mevcutsa.

• @tufank anladım, çok teşekkür ederim.

• Amerikada kızım üniversite için kabul aldı.F1 vizesine başvurdu ve daha önceden b1 vizesi olduğu için evraklarını posta yoluyla göndermesini istediler mülakata gerek olursa çağıracaklarını söylediker
    Bizde tüm evrakları (I-20 ,pasaport vb)gönderdik
    fakat sonra fark ettik ki DS-160 da kızım doldururken doğum yerini yanlış yazmış
    şimdi ne yapacağız lütfen yardım edin,evrakları da posta ile gönderdik..

• Herkese merhaba, 2011'de doldurduğum (F1 visa) DS160
    formuna nasıl ulaşabilirim? Confirmation number var

• Merhaba
    DS160 formumu doldurup randevumu aldım. Pasaportum talihsizlik sonucu yırtıldı. Yeni pasaport başvurusunda bulundum. Bundan sonra nasıl ilerlemeliyim. DS160 formunu yeniden mi doldurucam yoksa mevcut formu güncelleyebiliyormuyum? Yeniden doldurursam eskisi ne olacak? Eski formdaki doldurduklarımı çıktı alıp görebilirmiyim? Birde bu durum mülakat sürecinde vize almamı olumsuz etkiler mi yardımcı olurmusunuz? teşekkürler.

• ⭐⭐

@batuhancan https://ceac.state.gov/genniv/ adresinden görüşme yerinizi seçip retrieve application butonuna tıkladıktan sonra güvenlik sorularını cevaplayıp eski formunuza ait ekrana erişebilirsiniz. Formu imzaladıktan güncellemek mümkün değil ancak açılan popup tan “create new application” butonuna tıklarsanız eski forma ait bilgiler büyük ölçüde yeni forma aktarılır.( seçmeli ve koşullu alanlar haricinde). Eski formunuza erişmiyorsunuz sıfırdan form doldurabilirsiniz. AIS üzerinden isminizin yanındaki düzenle iconuna tıklayarak pasaport no ve DS-160 form numaranızı bir kereye mahsus güncelleyebilirsiniz.( randevuyu iptal etmeden mümkün)

• Selamlar mevcut ds 160 üstündeki bilgiler değişti bu durumda olanı güncellemek ya da yeniden doldurmak bizim randevu tarihinin değilmesne ya da yaptığımız ödemenin iptaline neden olur mu yoksa direk güncelleyebilir miyiz? Teşekkürler

• ⭐⭐

@captain35 ds160 ı güncelleyip ais kaydınızda 1 kereye mahsus bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Randevu tarihiniz vs değişmez.

• Herkese merhaba ,

Halihazirda 7-8 ay once olusturlmus olan bir ds 160 formumuz var ama bu ID uzerinden herhangi bir hesap olusturulmadi ve odeme yapilmadi. Zaman asimi oldugu icin yeniden olusturulmasi gerektigini ogrendim. Olusmus ID uzerinden bilgileri almak istedim kolaylik olmasi acisindan ama onada ulama sansim olmadigini ogrendim. Ancak soyle bir durum var tesadufen gordum Ds 160 sayfasina girip sifirdan bir aplication yapmak yerine retrieve an aplication sectim ve elimdeki ID ile ilgili guvenlik sorularini cevapladiktan sonra sayfa 2 secenek sunuyor Confirmation sayfasini getir ( ihtiyac yok) yada Create a new aplication dedi bende onu secip bir bakayim dedim ne oluyor diye (buradan yeni bir aplication baslat demesi garibime gitti cunku) sayfa Yeni bir ID olusturarak annemin butun bilgiler dolu bir sekilde acildi . Benim sormak istedigim direk burdan ilerlesek olmuyor mu ? Butun bilgileri hersayfanin kontrolu yaparak ilerlesek birkaca dakika icinde isimiz biter ' herkes yeni bir aplication doldurmaktan yuksunuyor o bakimdan soylme ve teyid alma geregi duydum . Sifirdan bir ID yaratip butun sayfalari tek tek dooldurmaktansa bu bahsettigim sayfadan kontrollu bir sekilde ilerleyip formu guncel olarak bu sekilde submit etsek olur mu ? Kimse bundan bahsetmeyince bende kendi basima teyid etmeden yapmaktan cekindim. Yardimlariniz icin cok tesekkur ediyorum

• ⭐⭐

@Şeyda zaten retrieve dediğinizde eski bilgilerle geliyor,seçmeli seçenekleri tekrar dolduruyorsunuz,yeni id verdiği için burdan devam edip sayfayı onaylayabilirsiniz. Bu arada randevu almak için formu sonuna kadar doldurmaya gerek yok. İd belli olsun aisen kayıt açıp randevu alabilirsiniz. Randevuya yakın güncel şekilde ds160 ı düzenlersiniz.

• @selamibasaran nasıl yani? Submıt etmeden randevu talebınde bulunabılıyor muyum? o zaman acılen fotograf falan da yuklemeye gerek yok ? ıyıce karıstım suan . yenı ıd olustu ama submıt etmedım daha, su halde aıs kaydı olusturayım o zaman tesekkurler

• ⭐⭐

@Şeyda Randevu ekranı ile ds-160 ekranı birbirinden bağımsız. AIS randevu ekranında sizden DS-160 formunun numarası isteniyor. Bu numara formu tamamlamasanız bile temin edilebilir. Ancak formu 1 ay içerisinde tamamlayıp göndermezseniz otomatik silinecektir. AIS ekranında DS-160 nosunu randevunuzu iptal etmeden 1 kereye mahsus düzenleyebilirsiniz.

• ⭐⭐

@Şeyda evet bu şekilde ilerleyerek sıfırdan bilgi doldurma derdinden kurtulabilirsiniz. ( seçmeli ve koşullu alanlara dikkat etmeniz gerekiyor)Yukarıdaki iletilerde bu konudan birkaç kez bahsetmiştim : https://yesilkartforum.com/forum/topic/1453/ds160-formunu-mülakattan-önce-güncellemek-mümkün-mü/308?_=1690252799346

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   tufank tufank 

• @tufank bilgi ve desteginiz icin cok tesekkurler 👍🏻

• Herkese merhaba, yaklaşık 5 ay önce ailece tüm formlarımızı doldurduk ve randevularımızı aldık. Şimdi güncelleme yapmak istiyorum bilgileri tekrar bir kontrol etmek hatalı bilgi girişi yapmamak adına. Fakat garip bir şekilde başvuru yerini seçer seçmez önceki formu geri getirmek için başvuru numarasını yazmam gereken bir sayfa yönlendiriyor sistem otomatik olarak. Güvenlik kodunu bile girmeme fırsat vermiyor. 3 ayrı tarayıcıda denedim hepsinde aynı. Başvuru kodlarını girmeyi deniyorum, bu seferde hata veriyor yine açılmıyor. Böyle bir durum yaşayan oldu mu acaba, ne yapmalıyım?

• ⭐⭐

@nzmmm İlginç bir sorun. Safari browserda sorun çıkabiliyor , chrome ya da firefox ile gizli pencerede deneyebilirsiniz. Hatanın ekran görüntüsünü paylaşırsanız daha net yorum yapabilirim. Bilgilerinizi doğru giriyor musunuz? Türkçe karakter olmadan ve caps lock açık şekilde deneyebilirsiniz.

• 1.png
    2.JPG

Doldururken de bu kadar kötü uyduruk bir sistem olabileceğine inanamamıştım. Şimdi ise bu düşüncem iyice pekişti. Brave, Edge, Opera gibi tarayıcılarda ayrı ayrı denedim. Caps Lock a da ayrıca dikkat ettim mesajınızdan sonra. Yanlış girdiğim bir bilgi de yok ama hata alıyorum. Şunu anlarım uzun bir süre oldu sistem bu form bilgilerini silmiş olabilir tamam ama ben yeni başvuru kısmına bile giremiyorum. Zaten aslında amacım sıfırdanbaşvuru yapmak formu baştan doldurmak sonra da randevu bilgilerinde form numarasını değiştirmekti. Ama maalesef olmuyor, olamıyor...

• ⭐⭐

@nzmmm form bilgileri 30 gün boyunca saklanıyor, eğer imzalı değilse siliniyor. İlk ekranda konsolosluğu seçtikten sonra “start a new application” butonuna tıklayarak yeni bir form doldurabilirsiniz. Bu buton tıklanmıyor mu? Sanırım captcha kodunu engelleyen bir yapı var ve browserınıza müdahale ediyor. Başka bir bilgisayar veya mobilden başlatmayı deneyebilirsiniz işlemi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |