Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Değerli forum üyeleri, malumunuz Amerika'da Türkçe kitalara ulaşmak biraz zor. Hem seçenek az hem de tl fiyatını dolar cinsinden ödemek zorundasınız neredeyse. Biraz seçenekleri araştırdıktan sonra Türkiyeden sipariş edebilir miyim diye baktım. Amerikaya kargo yapan siteler mevcut. Bilinen bir siteden 26 kitap sipariş ettim. Kitaplar yaklaşık 8.5 kilo tuttu. 255 tl kargo ödedim. 6 gün kargo süresi var, yarın elimde olacaklar. toplam hesap 26 kitaba kargo dahil 700 tl ödedim. 120 dolar civarı tutuyor o da kitap başı 4.5 dolara tekabül ediyor. Kitap temin etmekte sıkıntı çekenler için paylaşmak istedim. iyi haftalar dilerim.

• Biz kitapyurdu adli siteyi kullaniyoruz. Gecen ay biz de 30 adet kitap aldik. Shipping ile birlikte $130 odedik. 8 gunde geldi. Daha oncede birkac defa ayni siteyi kullanmistik.

• 🙂 ben de aynı siteyi kullandım da reklam olmasın diye ismini yazmadım. idefix'e de bakıp hesapladım kitap yurdu daha uygundu.

• Bu siteyi devamli takip ederseniz, belli zamanlarda indirimli urunleri oluyor. Daha onceden o sekilde indirime denk getirerek M.Kemal kitabini $2'a almistim.

• Amerika'da ucuz kitap almak istiyorsaniz, Goodwill gibi storelara gidin. Kullanilmis kitaplari $1 veya $2 den alabilirsiniz.

Ayni sekilde eski ve kullanilmis esyalar almak veya satmak icin pawn shoplar da bir secenek olabilir.

Ben yaklasik 150 yillik 1 adet kitap ve 100 yillik da 2 adet kitap bulup aldim Goodwill'den. Ucune toplamda $5 odedim. Eminim birgun cok degerli olacaklar!

Ayrica, eski kullanilmis kitap, giyecek, ev esyasi, mutfak esyasi gibi seylerinizi cope atmak yerine oralara bagislayabilirsiniz. Size bagis karsiliginda bir form verirler. O formu doldurup, yil sonunda vergi indirimi icin kullanabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 14
  • 9
  • 12
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |