Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ptt iç yazışma nosu diye biliyorum. Sizin vize türü neydi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ömer, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@doga cevap için teşekkürler. Şimdi PTT den mesaj geldi. Pasapotu da yolluyorlar geriye.APile başlayan barkod numarasının konsoloslukla ilgili bir numara mı? yoksa PTT nin iç yazışma numarası mı?

gecmis olsun, hangi vizeye basvuru yapmistiniz.

Pasaportunuz vizesiz gelebilir, bilginize. bu durumda vize alabilmek icin idari islemin bitmesini beklemeniz gerekiyor.

• Herkese merhaba arkadaşlar. 07 Kasım 2019 Saat 08:30 da bizce çok iyi geçen mülakat sonrasında pasaportlarımızı bize geri uzatıp “ vizenizi şu anda onaylamıyoruz. Size mail ile ulaşıp gerekli bilgileri vereceğiz” dediler ve kalakaldık. Neyin sıkıntı olduğunu, neden vizemizi onaylamadıklarını söylemediler bile. Ardından öğlen 15:30 gibi beklenen mail geldi. Eşimin mailde bize ilettikleri Ds5535 formunu doldurup onlara tekrardan yollamamızı istediler. Formda yazan sorular hali hazırda Ds260 formunda yazan sorular. Şu an moral bozukluğu ile İzmir’e dönüyoruz. Yarın formu doldurup ileteceğiz ama ne zaman bu süreç sonuçlanır hiçbir fikrim yok

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@morpenguen, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Herkese merhaba arkadaşlar. 07 Kasım 2019 Saat 08:30 da bizce çok iyi geçen mülakat sonrasında pasaportlarımızı bize geri uzatıp “ vizenizi şu anda onaylamıyoruz. Size mail ile ulaşıp gerekli bilgileri vereceğiz” dediler ve kalakaldık. Neyin sıkıntı olduğunu, neden vizemizi onaylamadıklarını söylemediler bile. Ardından öğlen 15:30 gibi beklenen mail geldi. Eşimin mailde bize ilettikleri Ds5535 formunu doldurup onlara tekrardan yollamamızı istediler. Formda yazan sorular hali hazırda Ds260 formunda yazan sorular. Şu an moral bozukluğu ile İzmir’e dönüyoruz. Yarın formu doldurup ileteceğiz ama ne zaman bu süreç sonuçlanır hiçbir fikrim yok

bol sabirli beklemeler, maalesef ne zaman bitecegini hickimse net olarak soyleyemez. DS-5535'i hizli bir sekilde doldurup gonderin.

• @crazycells Ds260 formunu doldururken sosyal medya kısmına sadece Facebook ve Instagram hesaplarını yazmıştık. Ama atıyorum twitter da var, Linkedin de var bunları yazmadık. Şimdi bize gönderdikleri formda sosyal medya hesaplarını tekrardan soruyor e bu sefer hepsini yazacağız tabi:) peki sizce hepsini yazarsak “kardeşim madem bunlar da vardı neden yazmadınız?” derler mi? Nasıl bir yol izlemeliyiz? Ya da daha önce yazmadığımız hesapları kapamak daha büyük sıkıntı mı yaratır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@morpenguen, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@crazycells Ds260 formunu doldururken sosyal medya kısmına sadece Facebook ve Instagram hesaplarını yazmıştık. Ama atıyorum twitter da var, Linkedin de var bunları yazmadık. Şimdi bize gönderdikleri formda sosyal medya hesaplarını tekrardan soruyor e bu sefer hepsini yazacağız tabi:) peki sizce hepsini yazarsak “kardeşim madem bunlar da vardı neden yazmadınız?” derler mi? Nasıl bir yol izlemeliyiz? Ya da daha önce yazmadığımız hesapları kapamak daha büyük sıkıntı mı yaratır?

Sorulara tam ve dogru cevaplar vermelisiniz. Hangi tur sorularla karsilasacaginizi bilemiyorum, forumun bu konularda tek tavsiyesi var zaten. Resmi formlardaki sorulara yanlis, eksik veya yaniltici cevaplar vermemelisiniz.

• Durumumun daha da açık olması adına;

1. talihli benim
    2. ds5535 formunu benden değil eşimden istediler
    3. işin garip kısmı pasaportunda iran dahil 10larca ülke giriş çıkışı olan o değil, benim.
    4. iran giriş çıkışı yaptığım son 4 senenin hepsinde amerikaya’ da en az iki defa turist vizesi ile giriş çıkış yaptım.

• @morpenguen çok geçmiş olsun,en kısa zamanda vize basılı pasaportunuzu elinize alırsınız umarım
    Sayın @crazycells ,@morpenguen e gelen e-mail de

Details for each applicant

• Applicant 1: (asıl talihli x kişi isim soyisim)
      Status Procesing Pending
      Documents and or Actions Required: None

Applicant 2: (asıl talihlinin eşi)

Status Processing Pending
    Documents and/or Actions Required

URGENT : Supplemental Questiins for Visa Applicants-DS-S535 (Electronic submission) Afier the interview, your file may be subject to additiumal administrative prucessing In that case, you will be requested to complete the form DS-5535. If you would like to prepare the form in advance, you may complete the lorm in Mierusoft Word format and emasl this information to ankaraivAPastute.gov and provide your case number in your email message Picase do not leave any answers biank and use extra space if the answers do not fit in the space provided. Failure to provide the information will cause delay in the processing of your case Important: Unfortunately, we cmnot process the Ds-5535 form in ipg or pdf omat Pleae fill out the attached form in Microsef Wond format, do nut usie cliarts graphs on the form, do ot change the fomat and send it to ankaraivapstate.gov

Yazıyor, burada anladığımız kadarıyla sadece asıl başvuru sahibinin eşinden Ds-5535 formunu doldurması isteniyor, bu durum normal mi?

Asıl talihlinin eşinde olan bir sorun, asıl talihlininde ap ye kalmasını sağlar mı?

Yukarıdaki gelen e-mail metninde her ne kadar eş için Ds-5535 formu talep edilmese bile, asıl talihlinin bu formu doldurarak göndermesine gerek var mı?

Velev ki asıl talihlinin eşinin sorunu çözülmedi, peki bu durumda asıl talihlinin durumu ne olur?

• @crazycells Merhaba, turistik ziyaret vizesi başvurusu yapmıştım.(BUSINESS/PERSONAL (B1/B2)
    Benimde tahminim pasaportun vizesi geleceği. Bu işin peşini bırakmaya karar verdim. Zira 2 gündür ciddi bir moral bozukluğu hasıl oldu. Hayat devam ediyor. Bu defteri burada kapatmakta en iyisi.
    Saygılar

• @doga Merhaba, turistik ziyaret vizesi başvurusu yapmıştım.(BUSINESS/PERSONAL (B1/B2)
    Bu işin peşini bırakmaya karar verdim. Zira 2 gündür ciddi bir moral bozukluğu hasıl oldu. Hayat devam ediyor. Bu defteri burada kapatmakta en iyisi.
    Saygılar

• @Muhtaradana
    Sayın @crazycells ve değerli forum kullanıcıları
    bu soruma ek olarak yukarıdaki email de istenen evrakların http://ankaraivapstate.gov/ adresine gönderebilmesi isteniyor, yani Ankara konsolosluğu istiyor evrakları

Bu ne anlama geliyor, Kendisi kısa süreli Ap ye kaldı diye yorumlayabilirmiyiz?

Bu başlığın ilk iletisinde uzun süreli Ap işlemlerinin ABD'de yürütüldüğü belirtilmiş, kısa süreli Ap lerde ise işlemlerin konsolosluk aracılığıyla yürütüldüğü belirtilmiş
    Buna istinaden evraklar Ankara konsolosluğundan istendiği için bu durumda kısa süreli Ap ye kalınmış diyebilirmiyiz?
    Yoksa bu Ds-5535 formunu ilk önce Ankara konsolosluğu alıyor, sonra Amerika'da ki ilgili birime mi aktarıyor?
    Bu email onun için standart bir şablonda mı geliyor?

Son soru olarak
    Amerika'da Ap işlemlerini hangi kurum yürütüyor, her işlem için farklı kurumlar mı devreye giriyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@morpenguen imzanizi guncellemeyi unutmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Yazıyor, burada anladığımız kadarıyla sadece asıl başvuru sahibinin eşinden Ds-5535 formunu doldurması isteniyor, bu durum normal mi?
    Asıl talihlinin eşinde olan bir sorun, asıl talihlininde ap ye kalmasını sağlar mı?
    Yukarıdaki gelen e-mail metninde her ne kadar eş için Ds-5535 formu talep edilmese bile, asıl talihlinin bu formu doldurarak göndermesine gerek var mı?
    Velev ki asıl talihlinin eşinin sorunu çözülmedi, peki bu durumda asıl talihlinin durumu ne olur?

Evet, esinin ismi idari isleme takilmis olabilir.

Hayir, bu durumda esi vize alamasa bile kendisi vize alabilir. Ama kisa surecegi icin ve ABD'ye beraber girecekleri icin tum dosyayi beraber kapatmak istemis sanirim konsolos.

Gerek yok.

Yine de vize alabilir buyuk ihtimal , ama buna konsolos karar verecek. Eger esinin vize alamama nedeni misal terorist organizasyonlara uyelik gibi ciddi bir sucsa o durumda kendisine de vermek istemeyebilirler tabii ki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ömer, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@crazycells Merhaba, turistik ziyaret vizesi başvurusu yapmıştım.(BUSINESS/PERSONAL (B1/B2)
    Benimde tahminim pasaportun vizesi geleceği. Bu işin peşini bırakmaya karar verdim. Zira 2 gündür ciddi bir moral bozukluğu hasıl oldu. Hayat devam ediyor. Bu defteri burada kapatmakta en iyisi.
    Saygılar

merak etmeyin, eger gecmisinizde bir sorun yoksa o durumda vize alabilmeniz lazim. Sadece surecin sonuclanmasini beklemeniz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@Muhtaradana
    Sayın @crazycells ve değerli forum kullanıcıları
    bu soruma ek olarak yukarıdaki email de istenen evrakların http://ankaraivapstate.gov/ adresine gönderebilmesi isteniyor, yani Ankara konsolosluğu istiyor evrakları

Bu ne anlama geliyor, Kendisi kısa süreli Ap ye kaldı diye yorumlayabilirmiyiz?

Bu başlığın ilk iletisinde uzun süreli Ap işlemlerinin ABD'de yürütüldüğü belirtilmiş, kısa süreli Ap lerde ise işlemlerin konsolosluk aracılığıyla yürütüldüğü belirtilmiş
    Buna istinaden evraklar Ankara konsolosluğundan istendiği için bu durumda kısa süreli Ap ye kalınmış diyebilirmiyiz?
    Yoksa bu Ds-5535 formunu ilk önce Ankara konsolosluğu alıyor, sonra Amerika'da ki ilgili birime mi aktarıyor?
    Bu email onun için standart bir şablonda mı geliyor?

Son soru olarak
    Amerika'da Ap işlemlerini hangi kurum yürütüyor, her işlem için farklı kurumlar mı devreye giriyor?

Onu net olarak bilemeyiz, ama bilsek bile surece etki etmemiz olasi degil, o nedenle tek yapilmasi gereken sey beklemek olmali.

ABD konsoloslugu DS-5535'teki bilgileri NVC'ye aktariyor diye dusunuyorum. ABD'de bu islemleri NVC yurutuyor.

Ayrica sizin bu konular icin NVC'ye ulasmaniz da olasi degil, bunu ancak konsolosluk yapabilir. O nedenle eksik olan evrak ve bilgilerin konsolosluga gonderilmesi mantikli.

• @crazycells teşekkür ederim

• @crazycells cevaplarınız için

• @crazycells bu akşam bizden istedikleri formu doldurucağız. Umarım Aralık ayı Christmas tatiline kalmadan sürecimiz son bulur. Güncelleme oldukça yardım ve görüşlerinizi isteyeceğim. Teşekkürler

• @crazycells Hocam formu doldururken aklımıza bir soru takıldı. Görüş ve öneriniz bizim için çok önemli.
    Şimdi bildiğiniz üzere eşimden Ds-5535 formunu doldurmasını istediler. Ve buradaki sorular neredeyse (son 15 yılda seyahat ettiği yerler ve son 5 yıldır kullandıgı iletişim bilgileri hariç) DS-260 formundakilerle aynı. Biz DS-260 formunu doldururken yaşadığınız yerler kısmına atıyorum eşimin 9 ay gibi kısa bir süre için öğrenci evini yazmamıştık (çünkü ikametgahı hiç değişmemişti) Ya da sosyal medya hesaplarından sadece Facebook ve Instagram (yani en çok kullandıkları) bilgilerini verdik. Şimdi DS-5535 formunda bu soruları tekrardan soruyor. Şimdi ikilemde kaldık,

1. Yeni formu doldururken Ds-260 formunda belirtmediğimiz bütün bilgileri bildirelim mi?
    2. Eğer bunu yaparsak bu sefer de "kardeşim madem bunlar vardı neden Ds260 formunu eksik doldurdunuz?" derler mi?

Ayrıca formun başında şöyle bir ibare var:

Aside from your name, date of birth, and visa classification, please only provide information not included in your current visa application; for example, if all of your children are listed in your current visa application (Form DS-160 or DS-260), you do not need to list them again

Yani adamlar zaten bizden DS-260 formuna yazmadığımız şeyleri istiyor değil mi?
    Ya da şunu mu demek istiyor: benim sana Ds260 formunda sormadığım sorular vardı ( seyahatler ve geçmiş iletişim bilgileri) lütfen bunları cevapla.

Sizden cevap gelene kadar konsolosluğa bu formu göndermeyeceğiz. Görüş ve önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz. Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Hocam formu doldururken aklımıza bir soru takıldı. Görüş ve öneriniz bizim için çok önemli.
    Şimdi bildiğiniz üzere eşimden Ds-5535 formunu doldurmasını istediler. Ve buradaki sorular neredeyse (son 15 yılda seyahat ettiği yerler ve son 5 yıldır kullandıgı iletişim bilgileri hariç) DS-260 formundakilerle aynı. Biz DS-260 formunu doldururken yaşadığınız yerler kısmına atıyorum eşimin 9 ay gibi kısa bir süre için öğrenci evini yazmamıştık (çünkü ikametgahı hiç değişmemişti) Ya da sosyal medya hesaplarından sadece Facebook ve Instagram (yani en çok kullandıkları) bilgilerini verdik. Şimdi DS-5535 formunda bu soruları tekrardan soruyor. Şimdi ikilemde kaldık,

1. Yeni formu doldururken Ds-260 formunda belirtmediğimiz bütün bilgileri bildirelim mi?
    2. Eğer bunu yaparsak bu sefer de "kardeşim madem bunlar vardı neden Ds260 formunu eksik doldurdunuz?" derler mi?

Ayrıca formun başında şöyle bir ibare var:

Aside from your name, date of birth, and visa classification, please only provide information not included in your current visa application; for example, if all of your children are listed in your current visa application (Form DS-160 or DS-260), you do not need to list them again

Yani adamlar zaten bizden DS-260 formuna yazmadığımız şeyleri istiyor değil mi?
    Ya da şunu mu demek istiyor: benim sana Ds260 formunda sormadığım sorular vardı ( seyahatler ve geçmiş iletişim bilgileri) lütfen bunları cevapla.

Sizden cevap gelene kadar konsolosluğa bu formu göndermeyeceğiz. Görüş ve önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz. Şimdiden teşekkürler.

DS-260 formuna yazdiginiz bilgileri tekrar yazmaniza gerek yok, sadece eklemeleri yapabilirsiniz.

1. Eger onemliyse bildirebilirsiniz.
    2. Sorabilirler, sorarlarsa cevabinizi verirsiniz.

Forumda defalarca kaldiginiz adreslerin yazilmasi gerektigini, ikametgah belgesindeki adreslerin onemli olmadigini tekrarladik. Surecinizde sorun yasamak istemiyorsaniz forum tavsiyelerine daha cok uymanizi oneririm.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |